302 na HL

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -frog-, Mar 19, 2005.

  1. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Otóż po kilku tygodni nie napotkałem na Hyper Lobby nikogo z nickiem zaczynającym się od 302... więc pozwoliłem sobie sam zarejestrować nick "302_Frog" tym samym powołując do życia 302 na HL.
    W związku powyższym prosiłbym:
    1. Conrada o udostępnienie kawałka przestrzeni na miejscu na stronkę www, na potrzeby nowopowołanego SQ :) (w razie czego zaś o zamieszczenie linku doń na stronie 302- odpowiednią przestrzenią na www dysponuję)
    2. Miixch-a o przejęcie patronatu, poprzez zarejestrowanie odpowiednika nicka na HL, lub też honorowe, poprzez "pobłogosławienie" mnie lub któregoś ze starszych (a latających w PF) kolegów, w celu godnego reprezentowania sq na innych Arenach
    3. Wszystkich kolegów chętnych do zabawy na serwerach HL zaś do rejestrowania nicków zaczynających się od "302"

    Tylko nie pisać, że ponad szereg się wybijam, bo ktoś już lata... po prostu się przyłączyć i leaderować, jeżeli uważa się, że ma się ku temu predyspozycje, ja po prostu popatrzyłem, "302" nie znalazłem i sam rozpocząłem... żadnych chorych ambicji dowodzenia tymże nie mam- wprost odwrotnie :)
    W czym mogę pomóc: miejsce na www, grafika do stronki, latanie :D
     
  2. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    z tego co wiem o polskim community FB jestem na 99% pewien ze nie ma 302RAF (to znaczy teraz juz jest ;)) coprawda bodajze mateus probowal cos organizowac swego czasu ale z tego co pamietam bylo to JG302 :) (nie bylo wtedy jeszcze spitkow :)) ale nic z tego nie wyszlo (tak mniemam). dawno mnie na HL nie bylo, glownie z powodow sprzetowych ( nic mnie bardziej nie wqrwia jak con w celowniku i 2fps gdy zaczynam strzelac :)) jednak ten sim wizualnie wciaz jest nie do zajebania (wizualizacja uszkodzen i swietna symulacja oswietlenia) wiec po rychlym upgradzie hardwaru napewno bede sie co jakis czas pojawial na HL

    pzdr
     
  3. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Hyper Lobby??? Mam IŁa(domyslam sie, że o niego chodzi) może ktoś zapuści info co trza miec jakies pathe czy cus adresy itp by się podłączyć.
     
  4. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    hyperfighter.sk

    Tu znajdziesz klienta. Instalujesz go, pokazujesz mu ścieżkę do PF i ruszasz :)
    Większość serwerów wymaga najnowszego softu, czyli:
    IL2FB+Ace's Expansion Pack+Pacific Fighters w jednej instalacji, potem patch 3.00->3.03m i 3.03m->3.04m.
    Zdarzają się wyjątki w stylu "serwer pod czyste PF" ale to nijak nie jest popularne. Na Ubi.com trafia się więcej serwerów pod 1.22 (czyste Iły) lub 2.04 (IL2FB + AEP)... ale lata się na HL raczej i to w większości w 3.04m.
    Z góry odradzam "odrealnione" serwery w stylu Trollville i tym podobne mutanty (niektóre mają wyłączone "stalls and spins" i start z lotnisk-> lool). Polecam serwery z określoną rotacją misji, deathkickiem (stracisz życie- wypadasz z zabawy na kilka minut) i planesetami. Ciekawe misje mają na przykład War_Clouds_WF (późny front zachodni, 1942-44, Spity, Dzbanki i Mustangi kontra 109, 190 i nawet niekiedy Ta152, mapy od rajdu pod Dieppe do bitwy w Ardenach-> więcej szczegółów tutaj-> www.war-clouds.com ), czeskie "Asfalotovi Holubi" ( http://www.aholubi.org/news.php ), ze względu na scenar "Polska'39" i kilka innych. Oba opisywane serwery wymagają 3.04m (czyli IL2FB+AEP+PF+Patche).
     
    Last edited: Mar 19, 2005
  5. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Mam IŁa i AEP. PF bede musial jakos sciagnac ;/ Moze jakos se zgadamy i pogramy cus? (IŁa i AEP)
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja wkurzyłem się na Muła, pobiegłem do Empiku i kupiłem sobie oryginałek PF... a potem zmarnowałem 2 godziny i 3 płytki zanim udało mi się skopiować drugą płytę, potrzebną do grania (pozabezpieczane jest to bydle tak, że dopiero pełna analiza płytki za pomocą Alcohole 120% pozwoliła spokojnie skopiować... następnego dnia Ubi.com wydaliło z siebie patcha pozwalającego grać bez płytki w napędzie... heh).

    Detale- 99,90 w EMPIKU, dzisiaj zajrzę do Idiotów i u nich cenę sprawdzę- pewnie podobna albo niższa. Wbrew plotkom, które pojawiały się w Polskich kręgach graczy IL2 polska dystrybucja PF pozwala na dodanie jej do IL2FB+PF... trzeba po prostu pomyśleć, bo samo się nie zrobi (w przeciwieństwie do angielskiej dystrybucji, która sama proponuje instalację "do FB").

    Obowiązkowy dodatek do IL2AEP-> Swastika enabler... bo w przeciwnym wypadku nie widać swastyk na statecznikach fińskich i niemieckich samolotów... durna poprawność polityczna pieprzy realizm w grach komputerowych... na całe szczęście da się włączyć malutkim programikiem na powrót.

    A co do grywalności... hmm- dwa loty dzisiaj zrobiłem na P47 i na Spicie VIII... przeżyłem w Spicie HO ze 109G10 (on nie przeżył- oberwało mu skrzydlo i pół statecznika)... wracam do bazy... nie widzę lewej lotki, za to w miejscu gdzie powinna być zieje dziura po Mk108 i widać ostatnie żebra skrzydła przez postrzępione poszycie... wytrymowałem i leciało się prosto... następna zasadzka- zbliżam się do lądowania... w osi pasa jestem... 300/h, klapy w dół... no i wyrwało mi tak prawe skrzydło w górę, że mało brakowało a kaplica by była... klapy w górę, T100% i myślę co się stało... doszedłem w końcu, że brakować mi musi kawałka lub całości lewych klap... no dobra- kółeczko i lądujemy bez klap w takim razie... "g", komunikat "gear down" no i już pas pode mną... tylko coś mnie zkusiło, żeby popatrzeć na tablicę rozdzielczą... a tu zasadzka... co prawda prawa kontrolka zielona... ale lewa czerwona :D T70, odejście na krąg i ze 100 razy "Shift G" (mój ustawiony klawisz do ręcznego otwierania podwozia)... w końcu 2xZielony i lądujemy... a teraz porównaj tą opowiastkę z DM Warbirds :D Właśnie DM jest tym co najbardziej mnie fascynuje w IL2 na razie (przeszedłem już "etap fascynacji cukierkową grafiką")... no i gunnery, bo w końcu zaczynam ładniej trafiać a to trudne do wyuczenia na serwerach, gdzie nie ma dystansów na ikonkach włączonych (a same ikonki są szare i podają jedynie typ przeciwnika).
     
  7. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    Zarówno I/JG302 byl (i jest) jak i 302 sie pojawil (te squady byly robione na potrzeby "wirtualnych wojen". A ponieważ jest tylko jedna taka "wojna" gdzie byl zachodni front (moze teraz sie zminilo) to bardziej JG302 sie sprawdzalo... (wole latac mimo wszystko dla LW niz VVS...)
     
  8. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    BTW hrabia- byłem dziś u Idiotów i u nich PF kosztuje tylko 89,90 tak więc 10 przepłaciłem w EMPIK-u
     
  9. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    no super frog, ja moze jeszcze nie teraz al juz wkrotce :) sie pojawie na PF :)
     
  10. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Jakie wkrótce... zaraz kwiecień, sezon przedkomunijny... jak ulepszać sprzęt (bo zapewne o to chodzi) to teraz... albo dopiero w wakacje :D
    Oj cosik się migasz :D
     
  11. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Nie ma problemow - gdy tylko cos bedziesz mial wowczas linka umieszcze w eksponowanym miejscu strony.
     
  12. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Mateus- co się dzieje i dlaczego Ciebie dzisiaj wywalało z War Clouds?
    Ach - jeszcze jedno- czy jak zarejestruję sobie I/JG302_Frog to się nie obrazisz? :D
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
  14. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    zaba ale czasami mozesz sie pojawic na wb
    nie mam z kim latac noca :D
     
  15. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    frog Właśnie po to jest ten I/JG302 ;-p wiec rob sobie nicka coby cie nikt nie wyprzedzil :)
    jak juz zrobisz daj znac trzeba cie bedzie dodac to bellum wars np.
    dobrze by bylo gdyby sie nas wiecej uzbieralo...
    a co do stopni w sq to imo powinnismy, jako sq, wybrac jedna nasza "glowna" virtualna wojne ktore sa na il2 rozgrywane (np. Bellum wars, albo VEF) i awansowac/degradowac sie wdg stopni wlasnie z niej.
    Ale najpier to trzeba nas wiecej niz 2 ...

    I Wsio.

    ps. A kopalo mnie bo niestety niemiescilem sie w granicach dozwolonego pingu tego wiczora :/
     
  16. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Mateus

    I/JG302_Frog zarejestrowany :)
    Co do VEF to jestem przeciw, już raczej VWF i Bellum :)
    A co do pinga, to mnie czasami też z War_Clouds_WF wywala... ale limit jest dość łagodny (300ms lub 3 zgubione pakiety) więc zdarza się to rzadko (i dobrze, bo polubiłem ten serwer).
     
  17. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Normalnie ja jestem wciaz chetny - tylko jakos mi powoli idzie instalowanie :D
    Tera swieta wiec podinstaluje :)
     
  18. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    frog, VWF z tego co widze juz nie istnieje, bellum wars tez chyba sie skonczylo, VEF 3 jest w przygotowaniu aktualnie z tego co wiem.

    ada, ano, juz prawie ?rok? :) ale i tak lepiej jak lesiowi ;-p
     
  19. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Jedyny problem to chyba zdobycie gierki (a przynajmniej AEP, którego w naszym fajnym kraju "zapomniano" wydać)... biorąc pod uwagę obecne ceny sprzętu i jego konfigurację, to o ile nie kupiło się czegoś low-end, to nawet na zestawie ze sklepu można pograć dodając jedynie "odrobinę RAM" (btw- udało mi się w końcu wyprodukować lagi przy 1GB- chyba czas zmienić płytę główną i strzelić sobie 2GB :D - inna sprawa, że to na serwie gdzie było blisko 100osób, 3 zespoły lotniskowców i kilkaset obiektów naziemnych).
    Co do pozostałych porad sprzętowych: widziałem gierkę na GeX Extreme 9550 podkręconym lekko- bez antyaliasów, ale 1024x768 chodziła miodnie... GeX 9550 kosztuje coś koło 350Zł a pewnie po "komuniach" na początku czerwca będzie już koło 290 :D
     
  20. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    to nie sprzet, im sie poporstu nie chce heh