302 na HL- CO z tym zrobić.

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -frog-, Jan 15, 2006.

?

Co zrobić?

  1. Pisać do Fortiśka o BAN-y

    50.0%
  2. Olać

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Inna propozycja (zamieszczam w swoim poście)

    50.0%
  1. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    302 na HL- CO z tym zrobić.

    Oto treść e-maila, który otrzymałem dziś (po miesiącu oczekiwania na odpowiedź- lol) od gości, którzy kilka miesięcy temu założyli sobie 302 na HL, nie bacząc na to, że Mateus był pierwszy:

    Problem w tym, że w swoim mailu wyraźnie zaznaczyłem im 3 fakty-
    1. Co prawda ja jestem obecnym dowódcą 302 na HL ale nazwa należy się twórcy, czyli Mateusowi - zakładam, że nawet się z nim nie raczyli skontaktować, chociaż prosiłem ich o to :(
    2. Stwierdziłem, że nie widzę przeszkód w lataniu z nimi, o ile zgodzą się na to, że wykreśli się z regulaminu ich niezbyt rozsądny zakaz latania w innych SQ. Zaproponowałem, że będziemy latali pod tymi samymi ksywkami, ale rzecz jasna pod innymi nickami (np ja mam "I/JG302_Frog" do latania maszynami osi)... nie zgodzili się jak widać... powołując się na tradycję latania na HL <rotfl>
    3. My byliśmy pierwsi i powinni to uszanować.

    W związku z powyższymi faktami mam dwa rozwiązania do zaproponowania:
    1. Napiszę list do Fortiśka (kolega Archer-a i spółki, autor HL) z prośbą o rozwiązanie siłowe, w związku z brakiem chęci do współpracy drugiej strony (bo tak można określić mail, który jest bełkotem, nijak nie odpowiadającym na nasze propozycje- pozostali w "swoich okopach"). Niech sobie rejestrują nicki zaczynające się od 302PFVS a admini im usuną te z "302_" na początku. Niech po prostu sprawdzą w logach i rzetelnie powiedzą, kto był pierwszy... jeżeli którykolwiek z nich zarejestrował się przede mną i Mateusem- droga wolna, jeżeli to ja, Mat, Vipe i reszta byliśmy pierwsi, to poprosimy administratorów o uszanowanie tego faktu i wyrzucenie tych loginów z bazy, wraz z ich zablokowaniem (a niech latają na swoich własnych)
    2. Olać (nadal latając z nickami na "302_", bo co nam mogą)
     
  2. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: 302 na HL- CO z tym zrobić.

    ja jestem za tym by napisac do tego Czecha i niech sprawdzi kto pierwszy stworzyl SQ, jesli oni to coz niech sobie lataja, jesli my, to sorry ale nich sie wala na twarz i nie mowia o jakies tradycji, ktora to i tak my zapoczatkowalismy.
     
  3. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    Re: 302 na HL- CO z tym zrobić.

    1. Jeszcze raz powtarzam ze nazwa należy się 302 z WB nie mnie BO po to został stworzony żeby "Zablokować" nazwę dla 302 z wb. Niestety kompletny brak zainteresowania ze strony 302 doprowadził do tego co mamy teraz, ja NIGDY nie poleciałem w żadnej misji jako 302_mateus z prostej przyczyny ze dla sowietów nie będę latał.
    2. Można sie połączyć, ale na pewno nie na zasadach "my was przyjmiemy" bo to nie oni nas a my ich ewentualnie ;p
    chociaż z drugiej strony to prawdę mówiąc "nasze" 302 nie lata na HL (2 pilotów MOŻE lata jako 302_)
    3. Rozwiązanie siłowe jest bezsensu bo
    -nic nie da (facet ma lepsze rzeczy do roboty)
    -pogorszy jeszcze sprawę (tj. "na wstępie" wizerunek 302)

    I Wsio.
     
    Last edited: Jan 15, 2006
  4. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: 302 na HL- CO z tym zrobić.

    ano ja tez nie, a to z powodu, ze jak latalem, to wszyscy latali w JG302

    Jesli chodzi o silowe zalatwienie sprawy, moze tez nie bylbym taki brutalny, ale ten czech moglby sprawdzic kto wczesniej zalozyl SQ, chociazby z tego powodu, by tamcie nie mieli zadnych wontow do nas.

    Dla ruskich tyz nie kce latac, ale na brytyjskich spitach bym se polatal ;)


    edit: a zreszta ilu z nas tak naprawde tam regularnie lata? ;)
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: 302 na HL- CO z tym zrobić.

    Co do pierwszego podpunktu to bym dyskutował... to nie FH, gdzie wszyscy wszystko mają w dupie... HL ma sponsorów, którym zależy na reklamach oraz na dobrym wizerunku całości... więc takie sprawy załatwiają po cichu i sprawnie.
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: 302 na HL- CO z tym zrobić.

    Poszło do admina HL, Klimović-a
    I mam to w głębokim poważaniu, jeżeli odpowie sprawa będzie jasna, jeśli walnie od razu BAN-a, będzie jeszcze jaśniejsza... o ile zostanie choć jeden z "nienaszego 302" z datą rejestracji wcześniejszą od naszych... to oddam konto bez żadnych oporów.
     
  7. oldwin

    oldwin Well-Known Member

    Joined:
    Dec 14, 2002
    Messages:
    50
    Location:
    Bialystok, Poland
    Re: 302 na HL- CO z tym zrobić.

    no ja mam konto oldwin_302SQ od ponad 2 lat na HL.. lapie sie? ;)