Navy Field (bylo:CYFERKI)

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -al---, Aug 4, 2006.

  1. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Poczatkowo szalalem klasycznie biorac najciezsze dziala i najciezsze pociski oraz tyle torped ile mozna (a niewiele mozna). I jakos dzialalo. Jednak po przejsciu na flote narodowa nagle skonczyly sie pieniadze... A walka w tym stylu przestala sie bilansowac. Dlatego przyjalem nowa, lepsza jak sie okazuje dla mnie taktyke wzmiankowana juz przez przedmowcow :) : 4,7" dziala long, pociski HE Light i walka jak dlugo mozliwe na maksymalnym dystansie. Co prawda nie sa to oszalamiajace odleglosci ale zauwazylem ze cony im dalej tym mniej strachliwe i latwiejsze do trafienia, a im blizej tym stosunek lania ktore daje do lania ktore otrzymuje jest gorszy dla mnie.

    PS
    Czekam z niecierpliwoscia na podwojne wieze. Salwa 4 pociskow nijak sie ma do salwy 8 pociskow latajacych od lepiej ustosunkowanych okretow.

    PS2
    Torpedy nie sa dla mnie. Jedyne zanotowane przeze mnie skuteczne zastosowanie ich w boju to trafienie i zatopienie salwa 3 torped sojuczniczego niszczyciela ktory nie wiadomo skad sie wzial i nie wiadomo po co sie na nie wpakowal.

    PS2
    Plywam obecnie brytyjskim niszczycielem klasy 0.

    PS3
    W sumie co lepsze: 4x4,7"L45 (pojedyncze) czy 8x3"L50? (podwojne)
     
    Last edited: Aug 29, 2006
  2. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: CYFERKI

    najlepiej wypróboj :) generalnie pojedyncze dziala na poczatku trzeba odcierpiec, zaloz podwojne poplywaj i postrzelaj. W każdym razie na manulu dziala L sa nie do opanowania na krotkim dystansie.
     
  3. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Zamontowałem dla testów 4x6" pojedyncze, wcześniej miałem 8x4.5" ale bez torped :) Wzrostu damage nie zauważyłem.

    Często na Auto tylne działko lubi się zatrzymać i nie reagować na klikanie myszką. Jest na to sposób. Trzeba wcisnąć T, wycelować w jakieś miejsce i wcisnąć R. Działko powinno się obrócić i odblokować :)
     
    Last edited: Aug 29, 2006
  4. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: CYFERKI

    ale kusicie zebym odzyskal stare haslo z Iowy, mialem 28 chyba lvl i wypasionego DDX z 5xdual5.5'. A wczesniej torp-whore gearinga z 10czy12torp lanczerami, nie było wafla, żeby czegoś nie rozwalić w pierwszym furballu :D


    a jeszcze odnośnie sportów ekstremalnych - jak drugą załogę szkoliłem, bo chciałem coś z Royal Navy, kupiłem fregatę i założyłem na dziobie 2x650mm torpedy. Ubaw jak z latania naddźwiękową czajką w formacji buffów :D Pełną prędkością 56węzłów (czasem więcej) prosto na cel, z bliska 2 rybki (albo raczej wieloryby) nawrót i chodu - przy tak wielkiej prędkości zbliżania trudno było oberwać a 650mm torpedy robiły niszczycielom ciężkie kuku (fletchery tonęły od razu).
     
    Last edited: Aug 29, 2006
  5. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Prawde mowiac to zwykla online'owa nawalanka na ktora bym nie nawet spojrzal ale cala otoczka autentycznych klas i typow okretow, fajnej grafiki i mozliwosci kombinowania z wyposazeniem i uzbrojeniem sprawia ze to miodne jest :)
     
  6. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Beryl, ja odzyskałem hasło z konta założonego w lutym, ale bez sprzętu, poziom 1 i fregatka od nowa ;)
     
  7. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    ale was wzieło ;)
     
  8. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: CYFERKI

    Z samolotow przejscie na bieganie z pepeszami,tera lajby.Wyglada ze zaniedlugo przyjdzie czas na jakas wersje Caveman'a i maczugi hehe:)))Widze ze pora udac sie na:cheers: :cheers: :cheers: i :fly2:
     
  9. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: CYFERKI

    A na arenie pusto wieczorem.
     
  10. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: CYFERKI

    btw. jak ktos mial konto na ktorym na pewno mial duzo rzeczy, to moze wystosowac wedle formularza na stronie pytanie o zwrot, byl bug w jakims patchu ze wszystko wcielo co poniektórym.
     
  11. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Ja dużo nie straciłem. Na 2-3 levelu męczyłem się z druga misją treningową ;)
     
  12. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Lolo w co ty uzbroiles ten Z1? Bo u mnie z 5 wiezami bez torped wyciaga 33 wezly! Ani gonic slabszych ani uciekac przed mocniejszymi, makabra. A tak w ogole to neutralnym DD zciagnalem Conrada (nie zebym sie chwalil) :p
     
  13. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Wstydu nie masz.

    PS
    Pod jakim nickiem plywasz?

    PS2
    Jeszcze sie odgryze ;)
     
  14. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Poprawka - przez pomylke wlozylem jakis syfiasty silnik, teraz jest juz dobry i 45 wezlow.
    Conrad, xywa Dotsky, obecnie swiezo zwodowany ORP Rydzyk :)
    Widze kupe Polakow na Missouri, moze inni tez sie ujawnia pod jakimi xywami plywaja?
     
  15. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Taka nazwe sie kojarzy. Pamietam :)
     
  16. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Re: CYFERKI

    :D
    Co to kieszonkowy(wiec) pancernik ? :)
     
  17. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: CYFERKI


    ale i tak na Iowie miałem konto i okrę, wiec przepadło. Trzeba będzie zbudować nowego ORP Ryszard Ochucki
     
  18. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Ale zasad okreslania zwyciestwa/przegranej nie rozumiem. I nie mam na mysli tego czy nasza flota pokonala/nie pokonala flote przeciwnika. Raz zgine, robie exit w trakcie walki i mam win a innym razem wpakuje sie na skaly, rozwale w trakcie cona, nasza flota wygra po czym dostaje ze przegralem. A przeciez zyje.
     
  19. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    To czy wygrasz czy nie, zalezy tylko i wylacznie od punktow taktycznych, nie wiem jak one sa liczone. Czyli nie wazne czy zatonales czy zatopiles, wazne zebys mial wiecej punktow (taktycznych?), nie wiem od czego/kogo..
    Troche to glupie IMHO.
    Moze chodzi o to zeby zdobyc wiecej punktow taktycznych niz stracic?

    PS. Ta gra doprowadzi mnie do bankructwa, najpierw za 500zl kupilem PIII 1GHz, a okazuje sie ze spawa mi sie na pomniejszeniu, wiec porwalem sie na celerona 2.2 z plyta za 300.. Musze zadzwonic do doktora. W wb gralem 3 lata na C500 i jedyne za co placilem to wingmany (3), baterie do myszy i 2 spalone monitory (+ skrzywienie kregoslupa ;) ). A tu jeszcze dojdzie pamiec DDR ze 100 bedzie lekko no i konto premium zaplacone..
     
    Last edited: Aug 30, 2006
  20. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: CYFERKI

    @Dot

    jak napisalem, kariere zakonczylem. Z1 trafiony->zatopiony.
    Gierke wymazalem.

    W pewnym momencie corka ogladajac moje poczynania zapytala czy widze na podlodze moje szare komorki, bo ona wlasnie je widzi jak spadaja z mojej glowy przy tej gierce.

    Heh... dzieciaki to czasem daja w kosc. Miala w sumie racje:)

    A silniki? - zawsze kupowalem Hevy - max P-horse. Nie bylo problemu nawet z 58 wezlami na kilka sekund.

    Taka odskocznia na kilka dni od sticka dobrze robi... dla utwierdzenia sie ze sim to jest jedniak sim i na horyzoncie nie ma nic w zamian.

    Teraz czekam na Panzer Elite-Edition 2006.
    Mam nadzieje ze poprawili te bugi graficzne, ktore zniechecily mnie do pierwszej odslony.

    pozdro
    Lolo