Vipe - Pilot Szybowcowy III Klasy :D

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by --vipe, Jul 10, 2009.

  1. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    no i stało się :) Dostałem odznakę z 3ma mewami i dołączyłem do szczęśliwców latających w realu.

    Ogólnie zajebioza. :turret: Jeśli ktoś ma kasę i się nad tym zastanawia to nawet nie ma nad czym. Najlepiej mają Ci ,którzy się jeszcze uczą, bo płacą mniej i mają pełno czasu na latanie i dojście np do licencji.
     
  2. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    gratulacje:)
    to kiedy loty za samolotem??
     
  3. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    dzięki :)
    w tym roku planuje wylaszować Pirata, zrobić celność no i może jeszcze Puchacza.

    na Hol z Termiką nie wiem czy mi w tym roku starczy kasy i... czasu.
     
  4. casink

    casink Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2008
    Messages:
    116
    Location:
    Piotrków Trybunalski
    wielkie WTG vipe a ile kosztuje taki kurs? bo moze sie skusze (kiedys) ;]
     
  5. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    wtg vipe, twoje pierwsze skrzydelka ;)
     
  6. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    Lepiej idź zaciosem bo skończysz tak jak ja uziemiony nie z powodu chęci czy nawet braku pieniędzy (bo tak najczęściej się tłumaczę ;) ) ale priorytety się po jakimś cisze zmieniają...
     
  7. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    GRATULACJE!!!!!!!

    ja bym chcial, ale...
    awaryjny skok na spadochronie i musialbym inwestowac w calkiem inne 4 kolka..:/

    coz..

    jeszcze raz GRATULACJE i w razie W zapraszam na awaryjne ladowanie na lake obok domu..:)
     
  8. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    no mam nadzieje, że nie zostane totalnie uziemiony, na ale życie pokaże. Na szczęście podstawówke mam za sobą, a na nią czas najtrudniej znaleźć.

    @casink wszystko zależy gdzie się będziesz szkolił. Ale myśle,że wszędzie w granicach 2000 dla uczących się plus minus 150zł. Do tego dochodzi wpisowe do aeroklubu, składki, badania no i jak wybierzesz sobie aeroklub gdzieś dalej to jeszcze spanie i jedzenie. Wbrew pozorom nie można o tym zapominać, gdyż ja na spanie i jedzenie straciłem 1/3 wszystkich kosztów. U mnie w grupie była dziewczyna z pod Leszna, ale też mieszkała z nami w bursie, gdyż praktycznie cały czas spędzasz na lotnisku i tak jest łatwiej.

    Do moich kosztów jeszcze musze dodać rozmowy z kobietą, że urlop wykorzystam na latanie a nie na wczasy i to było chyba najtrudniejsze :p
     
  9. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Gratulacje! :)
    Zapisales sie do aeroklubu leszczynskiego? Jakie koszty wpisowego i skladek? Dla bezklubowych ceny z kosmosu w CSS, wiec chcac, nie chcac musze gdzies sie zapisac. Ja mialem 2-tygodniowy poslizg zwiazany z proba zmiany pracy, ale w tym albo w przyszlym tygodniu wybieram sie na KWT i mam nadzieje wreszcie polatac w kazdej wolnej chwili. Urlop z kobieta juz odfajkowany wiec jedna przeszkoda z glowy :D. Jak zaczne latac musimy sie dogadac, moze bedziemy mogli dojezdzac do leszna jednym samochodem - zawsze troche mniejsze koszty.
     
  10. andrju

    andrju Well-Known Member

    Joined:
    Jun 29, 2006
    Messages:
    82
    Location:
    Poznań
    Hello witam i składam gratulacje dla świeżo upieczonego lotnika :fly2: :fly2: :fly2:
     
  11. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    jeszcze raz dzięki wszystkim :)

    @Stec Tak zapisałem się do Leszczyńskiego. Ja płaciłem 100zł wpisowe 120zł składek za pół roku i podobno dochodzi jeszcze 150zł jakiejś kaucji, którą niby można odpracować, ale nie będąc dzieciakiem mieszkającym w Lesznie nie jesteś raczej w stanie ;)

    Ogólnie jeszcze tego wszystkiego nie rozkminiłem, gdyż gadałem z kolesiem, który przeniósł się z Poznania i twierdził, że zostawił około 1000zł. Wpisowe chyba miał większe.

    Co do wspólnych wypadów to nie ma problemu :)
     
  12. Diazik

    Diazik Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2008
    Messages:
    27
    Uaaaaa, gratulacje!

    A możesz opisać jeszcze dokładnie jakie badania się przechodzi aby się zakwalifikować? Ze szczegółami proszę, bo chodzi mi to po głowie od przyszłej wiosny i może do tego czasu będę miał okazję popracować nad tym i owym ze zdrowiem.
     
  13. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Musisz spelniac warunki okreslone w tym dokumencie: http://www.jaa.nl/publications/jars/606984.pdf (na szybowce i samolotowa licencje turystyczna class 2 - str54). W praktyce caly dzien biegania po pietrach GOBLLu we wroclawiu i wizyty u wszystkich mozliwych specjalistow. Jezeli jestes ogolnie zdrowy to dopilnuj tylko zebys mial wszystkie zeby dobrze zaplombowane :).
     
  14. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Gratulacje
    WTG
     
  15. mrdweb

    mrdweb Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2007
    Messages:
    51
    Location:
    Florianópolis - SC - Brasil
    <S> all Brothers miss 302 to missions in FH
    <S> from Brasil