Cougar

Discussion in 'Warbirds Polish' started by lamer-, Feb 27, 2007.

  1. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    Witam, chetnie poczytam opinie uzytkownikow (jezeli sa tu tacy) na temat tego urzadzenia. Zastanawialem sie nad kupnem jakiegos solidnego sprzetu. Myslalem o saiteku x-52pro, ale majac w domu x-36 mam pewne obawy. Joy jest praktycznie plastykowy, nie chcialbym po roku rozgladac sie za czesciami zamiennymi. Z drugiej strony czytalem, ze cougar mimo calego swojego metalu, ma mala zywotnosc potencjometrow i raczej po zakupie najlepiej go zmodowac, czyli wydac drugie tyle.
     
    Last edited: Feb 27, 2007
  2. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Chcesz kupic cougara do WB czy ogolnie?
    Bo WB ma mniej funkcji niz mozesz zbindowac na cougarze ;) a do tego podobno potencjometry sa faktycznie malo zywotne. Dla porownania X-52 Pro ma, o ile wiem, potencjometry bezkontaktowe, wiec powinny dlugo popracowac bez problemow. Czytalem niedawno review tego urzadzenia (+ pedaly Saiteka przy okazji) i wrazenia byly mocno pozytywne :) Tu masz z reszta link do artykulu: http://www.simhq.com/_technology2/technology_104a.html

    Nie powiem jednak, zebym mial jakies doswiadczenia z ktorymkolwiek z joyow, nawet nie mialem zadnego w reku. Tylko czytalem rozne opinie o nich, wiec prosze sie mna nie sugerowac :)

    Swoja droga nie rozumiem, czemu caly czas te joye nie dorobily sie FF. Dopoki takiego nie bedzie to i tak sie nie rozstane ze swoim MSFFB2 ;)
     
  3. HJM---

    HJM--- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 8, 2002
    Messages:
    881
    Location:
    behind you
    Ano ja posiadam Cougara (do tego także TM Elite Pro - rudder).

    Pokrótce:

    - jeśli chcesz go do WB, to zapomnij (w ogóle odradzam sam stick do jakichkolwiek combat simów WW2, tylko ew. jet'y). Ja mam combo TM TopGun USB + throttle Cougara + Elite (no i wolant CH, ale to do MSFS) i uważam to za najlepsze co może być do simów (za umiarkowaną kasę oczywiście).

    - kiedyś dość obszernie opisałem Cougara na tych forach, może odnajdziesz te posty...
     
    Last edited: Feb 28, 2007
  4. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    czy dobrze rozumien, nie uzywasz samego joya tylko przepustnice? probowales go modowac, tzn czujniki halla lub nowe sprezyny?
     
  5. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Gdybys sie zdecydowal jednak na X52Pro to pls - opisz swoje wrazenia.
     
  6. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Jesli masz jakies pytania co do x52 to ja mam tkie cus.
     
  7. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    bardzo to co ponizej przeszkadza? wzorcowo powinny byc okregi.
    http://www.saitek.ru/other/x52pro_review/2/pt_2.gif

    osobiscie chyba jednak wstrzymam sie z zakupem i sprobuje zreanimowac x36 na mjoyu :)
     
  8. jotaceTOGA

    jotaceTOGA Well-Known Member

    Joined:
    Jul 30, 2003
    Messages:
    1,026
    Location:
    Florianopolis, Santa Catarina, Brasil
    Witam, chetnie poczytam opinie uzytkownikow o ile wiem, potencjometry bezkontaktowe Tu masz z reszta link do artykulu drugiej strony czytalem, ze cougar mimo Jesli masz jakies pytania co do x52 osobiscie chyba jednak wstrzymam . Czyli wy jeśli chcesz go do zakupie najlepiej.
     
  9. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
  10. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    lamer, chyba za bardzo przyzwyczailes sie do technologii krajow rwpg, ze jak cos bylo metalowe, to prawdopodobnie bylo wykonane z radzieckiej stali czolgowej, najlepiej z gasienic i bylo nie do zaje* ;)
     
  11. jotaceTOGA

    jotaceTOGA Well-Known Member

    Joined:
    Jul 30, 2003
    Messages:
    1,026
    Location:
    Florianopolis, Santa Catarina, Brasil
    hehehehe
    I copied parts from your replys and pasted it in to my reply.
    The only thing I know to say in polish is wiewfhufghgr hfiuhgrvhu u guy gfyu ufheugww w w iwehwwheak.
     
    1 person likes this.
  12. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    1. Jak z trwaloscia? Czytalem ze napisy na joyu scieraja sie juz po poslinieniu palca

    2. Nie ma szans by w WB dzialal caly X52 czyli joy i osobna przepustnica? Nie ma zadnego obejscia? (Tak jak np przypisanie wiekszej ilosci przyciskow w Evo niz setup WB przyjmuje. Obejsciem jest sprofilowanie tych nadmiarowych w ustawieniach joya)

    3. Nie padly zadne przyciski? (jak to Logitech Extreme 3D Pro lubi robic)
     
  13. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Ja go mam ponad rok ale malo go uzywalem. Nie zdazylem pokatowac jeszcze. Napisow nie slinilem wiec nie potrafie potwierdzic/zaprzeczyc. Zaden z przyciskow poki co sie nie zepsul i wszystkie dzialaja bez zarzutu.
    Przepustnica bez zadnych dodatkowych zabiegow dziala w wb. Nie wszystkie przyciski dzialaja w wb, ale wiekszosc dziala. Do tej pory jedyna usterka jaka ma moj joj to - padnieta 1 dioda w przysisku w podstawie joja.
    Pozatym bez zarzutu.

    Co do tych niby kolek co lamer przeslal - to nie mam pojecia :) - ja nie czuje jakis niedociagniec w dzialaniu. No moze oprocz tego ze dziala joj nieco inaczej niz WED3D ktorego uzywalem wczesniej no i mam trudnosc zeby sie przestawic - na to nalozyla sie przerwa w lataniu.

    Cala moja opinie rozpatrzcie poprzez pryzmat faktu ze mojego WEDa uzywalem przez okolo 6 lat (chyba) bez regenerowania go (wymienialem tylko hata) i caly czas dzialal, nie polamalem go itp:). Moze mam jakies specjalne zdolnosci nieniszczenia jojow :)
     
  14. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Probowales uruchomic te nie dzialajace przyciski w inny sposob - przez profiler joya? (tak uruchomilem w WB np oba shifty cyborga evo)
     
  15. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Niby da sie oprogramowaniem obejsc te nie dzialajace przyciski. Mi tam to co jest w x52 absolutnie wystarczy do wb, ale troche mi szkoda tego joya do brutalnego latania uzywac.
    Po 1,5 roku uzytkowania x52 nie mial zadnych awarii, napisy sie nie starly i nie bylo problemu z zadnym klawiszem. Przynajmniej u mnie, zaznaczam jednak ze mam zwyczaj czyszczenia wszelkich ruchomych czesci.
    Czulosc swietna, ale fakt, kolka precyzyjnie nie narysujesz (pokaz mi fabrycznego joya ktory to zrobi).

    IMHO, bardzo dobry zakup do wszystkiego poza WB, tu sie lepiej evo sprawdza.
     
  16. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    zebys sie nie zdziwil :p. ruskie zrobili czujniki halla dla cougara i x-52, a w niedlugim(?) czasie maja wyjsc metalowe bebechy dla saiteka x52/52pro. jakos wydaje mi sie, ze nie bedzie problemow z ich trwaloscia :D
     
  17. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Hmm... Cougara nigdy nie traktowałem jako opcji...

    ...za drogi, zbyt dużo można zepsuć. Fakt, kusi ekskluzywność 'klubu numerowanych joysticków'... ale mój MSSP2 nadal działa... w maju pewnie ściągnę go do Albionu (albo kupię w końcu X-52).

    Z opinii, które czytałem na temat Cougar-a na różnych forach wyłania się obraz JSticka, który mimo wykonania dość łatwo jest zepsuć i który wymaga kalibracji co jakiś czas... od czego to (kalibracji) MSSP skutecznie mnie odzwyczaił i do czego powracać nie zamierzam.

    (Dla niezorientowanych- MSSP kalibruje się raz, automatycznie, przy instalacji softu, koniec kropka. Potem mały ludzik z MS chodzi w środku i kalibruje ;) na ponad 4500 lotów w WB i 1000 w ILe mój MSSP wymagał 4-krotnego wyciągnięcia wtyczki, celem zresetowania softu w Joysticku... tyle)
     
  18. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    cougar jest tanszy od x52 pro :)
    a co do mssps2. sam mam, ale po tych kilku latach sa luzy no i "mechanika" od poczatku byla do niczego w porownaniu do takiego saiteka x36 lub wingmana 3d.
    mam prosbe -frog-, jak juz sciagniesz go do siebie, to czy moglbys sprobowac narysowac pare kolek w tym programie:
    http://sibfront.aviasibir.ru/dowloads/JoyTester2.zip
    u mnie za cholere nie chce wyjsc jakies ladne, ale i tak w porownaniu do saiteka x52 wychodza okragle :)

    edit:
    przy czyms takim wszystkie te ch, thrustmastery, saiteki i inne to zabawki dla dzieci :), do zestawu brakuje tylko pilotki :p
    http://www.sukhoi.ru/forum/showthread.php?t=46594
     
    Last edited: Mar 14, 2007
  19. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    [​IMG]

    moj Evo
    nieuzywany od 2 miechow, wiec lekko brudny a ja bez wyczucia ;)
     
  20. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Nie:) Kiedys cos kombinowalem z tym profilerem, ale mi nie szlo i sie zniechecilem :D Latam na zywca - nic nie zmienialem.