Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

Discussion in 'Warbirds Polish' started by -kopi-, Jul 24, 2006.

  1. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    :mafia: :mafia: :mafia:
    Wlasnie wrocilem z kursu w Bydgoszczy. Naprawde polecam, prawdziwego latania zaden symulator nie jest wstanie zastapic. Najfajniejsze jest zadanie na korkociagi. Tak to sie nazywa ale wystarczy instruktora podpuscic zeby zademonstrowal wszystkie podstawowe figury akrobacyjne :D. A przeciazenia czuc na polikach az milo nawet przy predkosciach 160-200 km/h. Loty samodzielne sa wprost przepiekne. Sam na sam z maszyna bez gdakania instruktora z tylu naprawde malo rzeczy tak cieszy i ta adrenalina poprostu cudo.
    Edukacja na simach pomaga na dluzsza mete. Po pierwszym locie bylem zalamany z powdu braku jakiejkolwiek kontroli nad tym dziwadlem ale z lotu na lot widac postepy i najszybciej lapia to wlasnie ci co pykaja w jakiekolwiek simy.
    No i oczywiscie z takich i innych powodow kurs ukonczylem najszybciej :mafia:
     
  2. yankee

    yankee Well-Known Member

    Joined:
    Dec 18, 2003
    Messages:
    201
    Location:
    Warsaw / Poland
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    rispekt mastah:@prayer:
    WTG :super:
    ja planuje Trzecia Klase na sierpien ;) :flyer: :fly2:
    zeby tylko dostac 3 tygodnie urlopu, bo jak nie to :dark:
     
  3. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    Hehe congratz i witaj w rodzinie! :) Z tymi simami cos musi byc - tez laszowalem sie pierwszy z mojej podstawowki. Loty samodzielne sa fajne ale poczekaj az wsiadziesz na jednostery i zaczniesz bujac sie na termice. I nie sluchaj tych co mowia ze Pirat jest do dupy, ten szybowiec ma dusze i osobowosc jak 109G-6, w przeciwienstwie do zupelnie bezjajowych i nijakich, chociaz lepszych, juniorow i PW-5 (o innych szybowcach jeszcze nie potrafie sie wypowiedziec ;)).
    A swoja droga dlaczego w bydgoszczy a nie w Poznaniu? Masz zamiar latac dalej w tym roku? Moze wezme skierowanie z klubu i zrobilibysmy sobie male zgrupowanie ekipy WB np na zarze albo w lesznie? :)
     
  4. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    Gratulacje szanownemu panu, gratulacje. Ja mam zrobioną teorie, praktyke z przyczyn obiektywnych musiałem przełożyć na następne wakacje. Ale co się odwlecze to nie uciecze. :)
     
  5. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    WTG i witaj w klubie! :):) I to, że Pirat obcina głowy to też bajka ;)
    Lol, może faktycznie simy wpływ mają? Ja również jako pierwszy na podstawówce, chociaż w drugi podejściu, bo pierwszy krąg był z wrażenia ustawiany "na meble" i wypadł jakoś prawie w kapuście za lotniskiem :)
     
    Last edited: Jul 25, 2006
  6. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    Wielkie Gratsy Kopi, tylu ladowan co startow

    no coz mam nadzieje ze kiedys tez dolacze do grona :)

    Stec a dlatego w Bydoszczy by go kieszen nie zabolala ;)
     
  7. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    boli wszedzie. a najgorsze ze III klasa to dopiero poczatek - do licencji trzeba potem odzalowac przynajmniej tyle samo. A juz w ogole najgorzej jak sie jakiemus biedakowi zachce potem robic samoloty (ale to dopiero w przyszlym roku, nie wiem ile lat bede splacal te kredyty... :)).

    pokazywalem juz tu moje foty z latania w zeszlym sezonie? http://public.fotki.com/olasf/
     
  8. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Łukasz Koper Kopi pilot szybowcowy trzeciej klasy.

    Dzieki chlopaki.
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ;) . W bydgoszczy kurs praktyczny kosztowal mnie 1.6 tys a w poznaniu 2.9 tys. Zakwaterwoanie starszy zalatwil mi w jednostce przy aeroklubie wiec jedynie jedzonko sobie dokupowalem. Udalo mi sie zaoszczedzic 700zl. Z dalszym lataniem w tym roku bedzie kiepsko bo mam jeszcze kampanie wrzesniowa do przejscia. Teraz jestem w trakcie odwiedzania rodzinki w okolicach Siedlec wiec jak wroce do Poznania to sprecyzuje plany na przyszlosc.
     
    Last edited: Jul 29, 2006