Wszystko co chcialbys wiedziec, ale boisz sie zapytac

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by miixch, May 3, 2003.

  1. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    914
    Location:
    Poznan, Poland
    Wszystko co chcialbys wiedziec, ale boisz sie zapytac (questions & answers)

    http://sq302.home-page.cc - adres strony 302nd POLISH SQ -Poznanski-
     
    Last edited by a moderator: May 5, 2003
  2. Blaast

    Blaast Member

    Joined:
    May 1, 2003
    Messages:
    20
    Location:
    Olsztyn
    To ja sie zapytam jak wstawic swojego pyska pod ksywke tak jak ma miixch na przyklad
     
  3. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    914
    Location:
    Poznan, Poland
    Naciśnij klawisz na gorze forum user cp , pozniej w srodku Edit Options , tam zawiadujesz swoim kontem - wstawiasz avatary, sygnatury, itp ... , jak napiszesz 30 postow na tym forum to mozesz sobie wstawic dowolny byle nie za durzy obrazek, jak napisałes mniej postów masz do wyboru obrazek - jeden z kilkunastu standardowych.
     
    Last edited: May 3, 2003
  4. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    .

    moze zlocik jaki... nie bedzie niemiec od cziterow plul mi w twarz ;)
     
  5. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Tracki

    Nio chłopaki pare tygodni temu prosiłem was o tracki na moja stronę i co???
    Tylko miixch mi przysłał.

    MAm nadzieję, żę zapomnieliście :rolleyes:

    Więc prosze jeszcze raz abyście mi je przesłali inaczej będą tak tracki ino moje i miixcha :cool:

    na adresshrabia_alexus@wp.pl
     
  6. Lukass

    Lukass Well-Known Member

    Joined:
    Oct 11, 2001
    Messages:
    200
    Location:
    Poznan Polska
    gwiazdki

    niech mi ktos wytumaczy jak leperowi :znaika:
    co te gwiazdki oznaczajom, rating znaczy
    i z czym sie je zjada? :@popcorn:
     
  7. jfm

    jfm Well-Known Member

    Joined:
    Jan 6, 2003
    Messages:
    848
    "moze zlocik jaki... "
    popieram :)

    chocby i w Świdnicy :p
     
  8. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    914
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: gwiazdki

    ... no ... rating pokazuje jak bardzo post jest lubiany przez użytkowników, na dole pod postem możesz podać jak bardzo lubisz ten topik i przydzielić mu swój rating, który będzie się skaładał na jego ogólną "lubialność" czyli właśnie rating pokazywany jako gwiazdki przy topicu (im wiencej ciemnych gwiazdek tym topik chyba bardziej lubiany)
    :rtfm:
     
  9. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Ale

    ostatnio się super cos gra nie wioem o co chodzi.
    Ostatni nawet w młynki wchodzę punkty wreszcie sie ruszyłe ;)
    tylko trzeba monster poprwic. :rolleyes:
    Bo przez rozkalibrowanego joja rozbiłem się dwa razy przy starcie :mad:
     
  10. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Chciałem dodać, żę jutro w godzinach 12-20 ukarze się moja strona. Jestem w trakcie wymyślania logo.
     
  11. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Mam pytanie: gdzie wysyłać foty do rostera?:D
     
  12. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    914
    Location:
    Poznan, Poland
    Do lukassa:
    marcinw@icpnet.pl
     
  13. -blue-

    -blue- Well-Known Member

    Joined:
    Mar 26, 2001
    Messages:
    395
    Location:
    i never know anymore %)
    Kto zabił J F K ? :turret:

    Czy UFO istnieje ? :flyer:

    Dlaczego nie można zrozumieć kobiety ? :shuffle:

    Kto wygra lige mistrzów w tym sezonie i jaki będzie wynik finału ? :deal:

    Kto się boi Virgini Wolf ? :dura:

    Dlaczego tu jesteśmy (my ludzie) ? :confused:

    Co było przed wielkim wybuchem ? :znaika:

    Czy Bóg istnieje ? :eek:

    ... jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to zapytam :D

    aha... odpowiedź na pytanie nr 1 w moim prywatnym FAQ:

    Czy można przestać latac online kiedy już się w to wciągnie ?

    NIE, można już tylko zmieniać nałogi :mafia:
     
    Last edited: May 16, 2003
  14. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Może nie odpowiem na wszystkie pytania, ale na większość:

    Kto zabił J F K ? : Kubuś puchatek (Wyjaśni ci to Halama)

    Czy UFO istnieje ? : Tak każdy obiekt, który lata, nawet głupi owad (którego nie znasz), jest niezidentyfikowanym obiektem latającym :flyer:


    Dlaczego nie można zrozumieć kobiety ? : Za głośno krzyczy


    Dlaczego tu jesteśmy (my ludzie) ? : Należało by spytać po co? Bo dlaczego jest prostym pytaniem. Człowiek jest po prostu rozwiniętym ponad przeciętność zwierzęciem. Powstał w wyniku ewolucji, Jakiejś bakterji. Żyje tylko po to by umrzeć. Od ciebie zależy jak te życie przeżyjesz. Sam se też każdy człowiek powinien odpowiedzieć DLACZEGO?


    Co było przed wielkim wybuchem ? : Przed wielkim wybuchem czego? Wszechświata?, Galaktyki?, supernowej?
    Czy innej gwieazdy?
    Bo jeżeli pytasz co było przed tzw. "Wielkim Wybuchem"-od którego się wszystko zaczeło. To nie jestem w stanie ci tego wytłumaczyć... Po prostu ludzie są na to za głupi, by to zrozumieć.
    Czas nie istnieje! To tylko ci się tak wydaje. Wszysko co nas otacza jest bez sensu. i tylko od nas ludzi zależy czy się z tym pogodzimy, czy nie.


    Czy Bóg istnieje ? : A kto to jest Bóg podaj definicje?
    Bóg to jest "Coś' co wymyślili ludzie by nie zwarjować.
    Ludzi dręczą pytania tj: "Czemu wszechświat nie ma końca?" itp
    Bóg jest lekarstwem, psychotropem dla ludzkiej świadomości.


    P.S. Teraz może wam się nasunąć pytanie Skąd on to wie?,
    Itp. Jestem Filozofem... Jak kolwiek skomentujecie tą wypowiedz ja zawsze będę miał rację. Jeśli będziecie chcieli wiedzieć dlaczego zapytajcie :znaika:
     
  15. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Ja mam jeszcze jedno: dlaczego szlag mnie trafia jak mam wymyslec co zrobic na obiad?

    Kolejne: Co jutro zrobic na obiad? :dura:
     
  16. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    914
    Location:
    Poznan, Poland
    dwa jajka sadzone, młode ziemniaki z koperkiem, mizeria z pieprzem i koperkiem ... polecam, to działa :mafia:
    ... jak chcesz moge ci podać przepis na spagetti po bolońsku (mod by miixch) ... palce lizać
     
  17. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Boszz no tak mlode kartofelki sa juz... Zapomnialem...

    Dawaj - bede jutro robil :D.
     
  18. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    914
    Location:
    Poznan, Poland
    Na dwie osoby bedziesz potrzebował:
    - makaron spagetti, taki długi, naturalnie moze byc krajowy ;) , tylko niech ci nie wcisnom w sklepie takiego suber cienkiego badziewia, tego gówna powinni zabronic, makaron musi miec swojom grubość :znaika:
    - 3-4 duze cebule
    - 3 ząbki czosnku
    - 40 dag mielonego mięsa wieprzowgo
    - oliwa
    - 6 dużych pomidorów (ale tera nie ma dobrych pomidorów tylko jakies blade pendzone gazem szroty) lub dwa słoiki koncentratu pomidorowego lub zamiennie średnia puszka włoskich pomidorów
    - sól
    - pieprz
    - czerwona słodka papryka w proszku
    - oregano
    - tymianek
    - bazylia
    - sok z cytryny
    - ewentualnie jedna świerza słodka papryka
    - ewentualnie troche cukru
    - ewentyalnie cynamon

    W dużym garnku wstaw wode na makaron, dodaj dużą łyżke soli i troche oliwy do wody, czekaj aż zacznie wżeć.
    ... w miedzyczasie:
    Weź dużom patelnie wlej na niom oliwe, podgrzewaj, bez czekania aż bedzie gorąca wrzuc na nią całe mielone mięso, drewnianom łopatkom smażąc rozbijaj mięso na jak najmniejsze nieposklejane fragmenty, dodaj sól pieprz troche oregano, ciągle smarząc rozbijaj i mieszaj mięso przez jakieś 5-7 minut, aż z pierwotnej różowej bryły stanie sią, szaro-beżową rozdrobnioną masą, barszo ważne aby mięso jak najdrobniej rozdrobnić. Odstwa na bok do ostygnięcia.
    Teraz weź średni garnek, wlej do niego oliwe wrzuc posiekanom :dark: całośc cebuli i podgrzewaj ciągle mieszając, zaraz po cebuli dodaj sól coby puściła soki, oregano i tymianek, gdy cebula zmięknie dodaj troche wody (szklankę), ciągle miszając dodaj (ewentualnie) pokrojoną drobno świerzą słodką paprykę, podduś troche pod przykryciem, podem dodaj podsmazone uprzedni mięso, całośc solidnie zamieszaj, następnie dodaj całość koncentratu pomidorowego lub puszke pomidorów (jeśli dysponujesz świerzymi pomidorami to daj znać - napisze jak je odpowiednio spreparowac przed wrzuceniem do sosu) całośc gotuj, często mieszając doprowadź do stanu w którym sos będzie miał odpowiednią gęstośc, to znaczy do momentu ażzacznie bulgotać jak gorące błoto pstrząc wszystko do okoła w czerwone kropki. Dodaj pieprz, sól, oregano (dużo - tak z pół małej paczki), tymianek, bazylie (nie zawiele bo skopie smak) czerwoną słodką sproszkowaną paprykę, sok z cytryny dla odpowiedniej kwaśności, troche cukru i odrobine cynamonu. Całość solidnie zamieszaj i gotuj jeszcze z 3-5 minut by przyprawy zmiękły, ciągle mieszając oczywiście, posmakuj zobacz czy nie za mało słone i nie za mało ostre (reguluj to ilością soli i mielonego pieprzu według uznania). Zdejmij z gazu.
    Woda na makaron jużpewnie dawno wrze, wżuc całe opakowanie makaronu, mieszając czesto gotuj go aż zmięknie odpowiednio, co jakiś czas wyjmuj pojedynczom nitke by sprawdzic czy juz zmiękł, niepowinien być zbyt miekki ani zbyt twardy. Gdy bedzie juz odpowiedni odcedz go przez durszlak nad zlewewm, jeszcze w durszlaku polej go zimną wodą z kranu, to schłodzi zawnetrzne warstwy makarony i zapobiegnie jego przypadkowemu posklejaniu, lecz nie przesadź by nie był zimny.
    Wyłóż makaron na talerze (tyle na ile macie ochote - reszte wrzuc do garnka w którym go gotowałeś, polej oliwom zamieszaj i odstaw na potem, znaczy na wieczór)
    Przed polaniem sosem makaronu, wrzuc do gorącego sosu posiekany drobno czosnek, podgrzewaj mieszając intensywnie przez 1,5 minuty, po tym casie polej makaron na talerzach sosem, iloscią na którą masz ochote. Smacznego, ... polecam do tego do picia zimną wodę.

    ... gdy cie później albo nastepnego dnia najdzie głód polecam co zrobić z pozostałą iloscią sosu i makaronem: do garnka z odstawionym makaronem dodaj reszte sosu i intensywnie mieszając podgrzewaj (mozna dodac troche wody), wychodzi wtedy tez niezla potrawa. :cheers:

    Pytania i sugestie mile widziane :mafia:
     
    Last edited: May 17, 2003
    1 person likes this.
  19. jfm

    jfm Well-Known Member

    Joined:
    Jan 6, 2003
    Messages:
    848
    :deal:
    niezly show miixch :@prayer:
     
  20. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Hmmm... dobre szpagetti nie jest zle ale nie ma to jak kawal martwej krowy z grilla i pieczone ziemniaczki z boczkiem + wielki kufel piwska :)