il2 FB

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by --vipe, Jan 31, 2005.

  1. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    wiem ze kilku z was gra w to cos ( np Frog :) ) i tak : mam FB+AEP+pacz 2.04

    z tego co wiem dla FB ver2.04 jest najnowsze, jednak nie moge sie polaczyc serwami, bo mi pisze ze wersja nie ta..??? Pisze ze chce 3.04m, ktora z kolej z tego co wiem jest przeznaczona dla Pacific Fighters wiec nic juz z tego nie rozumiem.

    Czyzbym sobie nie pogral...:/ Chwilowo gram w starego ila, ale tam oprocz III/3 Wlkp nikt nie lata wiec raczej srednio, chociaz pobawic to sie niezle mozna :)
     
  2. oldwin

    oldwin Well-Known Member

    Joined:
    Dec 14, 2002
    Messages:
    50
    Location:
    Bialystok, Poland
    potrzeba FB+AEP+PF+ten patch do 3.04m
     
  3. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    eeee nie mogli PF zrobic jako oddzielna gre tylko tyle tego gowna trza instalowac :/
     
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    jest jako osobna gra, albo jako addon
    no i oczywiscie wszyscy instaluja jako addon :)
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Vipe

    Serwery do 2.04 często stoją po nocach na Ubi.com, na Hyperlobby jedynym jaki stoi jest Trollville 2.04, który nadaje się do leczenia kompleksów... ale do niczego innego.
    Osobiście polecam serwer North Africa 1941-43 na Ubi-> ograniczony planeset (coś a'la RPS) dla każdej ze stron, zero ikonek (nawet dla friendly) i ack uniemożliwiający w praktyce vulczowanie i low furball... miodzio :D

    BTW
    Jak masz 2.04 Patch, to upewnij się, że masz także i 2.01 i 2.02... w tych patchach są flyable wersje Spitów i bodajże A6M2... bez nich nie będziesz widział samolotów tych typów i wkurwiał ludzi, bo ich amunicja nie będzie robiła Tobie szkody (Ty ich nie widzisz, ale oni Ciebie tak... wczoraj władowałem w Parcha całe ammo z 190A6 zanim się domyśliłem co się dzieje)
     
    Last edited: Feb 1, 2005
  6. Lukass

    Lukass Well-Known Member

    Joined:
    Oct 11, 2001
    Messages:
    200
    Location:
    Poznan Polska
    Czego uzywacie do szukania serwerow?
    'The All-Seeing Eye' ?
     
  7. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Lukass

    Nie- zwykłych "lobbies"-> tego standardowego (dostarczanego z IL2), czyli Ubi.com oraz Czeskiego (Hyperlobby).

    @Wszyscy nie lubiący "Parchów"... jeszcze jeden dowód jak przegięty jest FM tego samolociku i jego osiągi:
    [​IMG]

    Ustawienia: mieszanka 20-30%, sprężarka 2gi stopień, prop pitch 100%, fuel 100% ammo 100%

    Słowem-> bez komentarza-spokojnie wyclimbowałem potem jeszcze na 12500... a bez paliwa i ammo dałbym radę jeszcze z kilometr spokojnie (od 11500m zaczynał się dławić na 30% mieszance, ale ciągnął całkiem nieźle też i na 20% potem).
     
  8. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Frog, ale przeciez wiadomo od dawna, ze realizm FM w FB konczy sie na 10km. Jak sie lata wyzej, to Oleg sam twierdzil, ze rozne kwiatki mozna zobaczyc ;)
     
  9. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    thx Frog , zalozylem sobie konto i normalnie FB jest zajebiste. Juz widac ze musze dokupic RAMu, ale DF w tych krajobrazach, chmurach etc jest niesamowity. Szkoda tylko ze ogien z luf utudnia celowanie, ale czasem fajna odskocznia od ruskiego FH ;)
     
  10. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Od PF juz ogien z luf diametralnie sie zmniejszyl. W dzien jest zauwazalny jak w WB. Natomiast w nocy... to zupelnie inna bajka :D
     
  11. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Vipe

    Fajny Bubel podobno chodzi już na 128MB... ROTFL :D
    128 polecam gorąco, ale w karcie graficznej na teksturki :)
    u mnie było tak: 256MB-> pokaz slajdów
    512MB-> dość płynnie, ale jednak jeszcze nie to
    768MB i teraz (1GB)-> gra się dobrze

    Co do grafiki-> gram 4xAntyalias i 4xFiltrowanie anizotropowe, 1024x768 detale "perfect" na Radeonie 9600PRO (trochę kręcony, ale niespecjalnie ostro-> XT się nie dało z niego zrobić- zabrakło jakichś 20-25MHz na GPU to dałem siana i podniosłem tylko do 450MHz za to działa miodnie :) )... żadnych zwieszek czy też problemów.
    Generalnie gra pójdzie na GF4Ti (ale wtedy dać siana sobie trzeba z kilkoma rzeczami- np. z wodą). Z dala trzymałbym się od serii FX5XXX NVidii za to polecam Radki od 9550 wzwyż (9000, 9200 i ich różne "uśmiesznienia" w stylu 9250 to szmelc gorszy od kart NVidii).

    Co do płynności przy mniejszej ilości RAM- pamiętaj, żeby plik strony ustawić odpowiednio (odpowiednio=stały około 1GB) w Winzgrozie... no i żeby ten plik nie znajdował się w 129634 osobnych klastrach (defragmentacja C: wskazana).
     
  12. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ze co????

    aha i jak sie robi jpgi z gry???
     
    Last edited: Feb 2, 2005
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Zdefragmentuj C:\ (tam masz prawdopodobnie plik strony- tzn. pamięci wirtualnej), po czym ustaw tą pamięć na przynajmniej 1GB

    Zrzuca się do jpg pliki tga, które FB zapisuje po naciśnięciu klawisza, który do tego specjalnego celu ustawisz sobie w preferencjach :D
    Jeden tga w 1024x768 to jakieś 2Mega z hakiem, więc wygodniej jest przerzucić to w jpg :D
     
  14. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
  15. Lukass

    Lukass Well-Known Member

    Joined:
    Oct 11, 2001
    Messages:
    200
    Location:
    Poznan Polska

    thx, z hyperlobby za duzo zamieszania
    polecam programik The All Seeing Eye
    to maszynka, ktora szuka serwerow
    nie tylko IL2
    rozpoznaje jakie gry masz na dysku i listuje serwery dla aktualnego patcha
    jakiego masz na grze

    @VIPE
    polecam ustawic sobie osobna patrycje na swapa
    1GB najlepiej na FAT, bo szybszy od NTFSa i wypelnic go po brzegi Swapem
    Zostaw troche miejsca bo ci winda bedzie truc dupe ze masz stale za malo miejsca na tym dysku

    BTW wiecie gdzie sie wylacza to meczace przypomnienie?
     
  16. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    polecam ustawic sobie osobna patrycje na swapa

    a co to takiego :)
     
  17. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
    CurrentVersion\Policies\Explorer"
    dodać wpis "NoLowDiskSpaceChecks" typu DWORD o wartośći "1". lub ustawic wartosc na jeden jezeli juz istnieje
     
    Last edited: Feb 3, 2005
  18. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ta zainstalowałem wczoraj, rzeczywiście zajebiste-znalazłem jakiś ruski serwer z niskim pingiem, ikonkami na 350m i oczywiście bez padlocka, widoków bez kokpitu czy zewnętrznych, do tego jeszcze latało tam ponad 20 osób na raz... jeden Zonk tylko- trial jest 3-tygodniowy a potem płać i płacz- da się to obejść? :(

    @Vipe
    Przy następnym formacie dysku podziel go tak, żeby wygospodarować 1GB partycję (dysk logiczny). Partycję tą sformatuj używając systemu FAT32 a nie NTFS. Potem w ustawieniach Winzgrozy (u mnie w Win2k->Start->Ustawienia->Panel Sterowania->System-> zakładka "Zaawansowane" -> Opcje Wydajności -> Pamięć Wirtualna >zmień< ) ustawiasz ten dysk jako jedyny na którym ma być plik stronicowania, jednocześnie jako górny i dolny rozmiar pliku stronicowania wpisujesz pojemność dysku w MB, pamiętając o tym, żeby na C:\ zlikwidować ten plik przez wpisanie dwóch zer w minimalny/maksymalny.
     
    Last edited: Feb 3, 2005
  19. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Z tego co pamietam to w All Seeing Eye trialowaosc objawiala sie jako ograniczenie liczby dodania sobie buddies do listy. Moze tak jest do ktorejs tam wersji. Ja wciaz mam jakas stara wersje zainstalowana - od dawna i dziala w sumie ok. Mam to ograniczenie na ilosc kumpli, ale to mi w sumie nie przeszkadza. Jak by Cie interesowala stara wersja z ograniczeniem nie zaleznym od czasu to daj znac :)
     
  20. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    dlaczemu od razu format???

    jest multum programow do zmieniania rozmiaru partycji bez formatowania..:)

    wystarczy poszukac..:)