@Kazan (IL2-jak instalować)

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -frog-, Jan 23, 2006.

  1. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Ja instaluje wszystkie patche.Byc moze nie jest to potrzebne ale mam pewnosc ze to dziala.Wole tak niz jezeli cos nie zadziala instalowac wszystko jeszcze raz od nowa.Poza tym mam pewnosc ze mam 100% sima.Wiec pomijanie jakiegos patcha poprostu nie ma sensu wiekszego.
     
  2. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    dokladnie !!
    Na serwerze andy'ego juz mielismy przyjemnosc poznac wlasnie takie "niewidzialne" samoloty.
    Rax, gdy wsiadal w Hurrica byl dla nas niewidzialny, i pewnie wlasnie z tego powodu ktory opisuje frog. Wiec warto chyba zainstalowac wszystko, aby nic takiego nie wystepowalo.
     
  3. -blue-

    -blue- Well-Known Member

    Joined:
    Mar 26, 2001
    Messages:
    395
    Location:
    i never know anymore %)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    hmm, ja ostatno skompletowalem wszystko czego potrzeba do gry ale nie instalowalem wszystkich patchy. na 2 roznych stronach znalazlem opisy ktore kazaly instalowac fb ->aep-->pf--> 3.03m->4.01m-->4.02m. Ale po waszych wypowiedziach zastanawiam sie... Nie widzialem co prawda zadnych niewidzialnych samolotow ani niczego podobnego ale tez nie instalowalem jednego patcha...

    I mam jeszcze pytanie (poniwaz ostatnio nie ma mnie na AH) kiedy i gdzie mozna was spotkac. Logowalem sie na serwer Andy'ego (ping rewelacja) ale bylo pusto. W ila latam 2 dni, wiec mozna mnie bić do bólu :)
     
  4. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    @Blue

    Tą kolejność instalacji zaleca Ubi, więc pewnie nic nie stracisz, nie instalując 3.04m... (z tego co czytałem, to 3.04 zawiera głównie poprawki w FM, nadpisane w 4.01m). Ja na początku tego wątku podałem tylko jak sam instalowałem :)
     
  5. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    :)) to będzie nas dwóch do bicia, a nawet moze ja ciebie zbiję. :fly2: :turret:

    Co do frekwencji na serwie to jest cienka jak zupka w barze mlecznym - rzadko jest więcej niż dwie -trzy osoby :(

    Niestety skończy się chyba na HL-u.
     
  6. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Ping do serwa jest rewelacyjny,choc ja mam najgorszy,ale to zrozumiale.Na serwach HL nie widzialem aby latacze mieli gdziekolwiek lepsze pingi.Mozna by tez okreslic jakies godziny w ktorych moglibysmy sie spotykac.Wtedy szansa na liczniejsze spotkane bylaby wieksza.
     
  7. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    ogloscie jakis dzien i godzine raz w tygodniu
    no i gdzie te scenary:)?
    trzeba jakos ludzi zachecic bo narazie
    np mnie ciezko odciagnac od WB by polatac samotnie z frogiem czy stanem
    to za malo
    a musi byc przynajmnie 20 ludzi na arenie po 10 na strone inczaej nuda :(
     
  8. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    20 luda na serwerze to na razie pobożne życzenie, rekord to chyba 8 podczas scenara było.

    Co do pingów na HL to różnie bywa - jest jakiś serw Polish Beginner, stojący pewnie w Polsce bo pingi bywają porównywalne. Czasami dostępne są również coop-y hostowane przez polskie dyjony na HL (a jest ich trochę np. 302 :UU: ). Pingi na nich też są cacy.

    Andy daje warunki do stworzenia czegoś fajnego dla nas - fanatyków flight symulation wywodzących się głównie z WB i chwała mu za to. Ale nic z tego niestety nie wyjdzie przy takiej frekwencji jak obecnie, bo poprostu to szybko się znudzi.

    Może byśmy się zadeklarowali kto widział by swoją w miarę systematyczną obecność w zabawie i ewentualną pomoc w prowadzeniu i zarządzaniu dedykiem.

    Ja mogę poświęcić "mni wiyncy" tyle czasu ile spędzałem na WB, z którym po odkryciu świata Iła z bólem się pożegnałem, ale trzeba było coś wybrać. :super:

    :help:
     
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Ja generalnie mogę po 22ej dzisiaj siąść i jutro. Obiecuję nie latać Spitfrajerami (choć kto widział mnie w P-39 czy też Dzbanku wie, że mi Spit nie potrzebny :) ).
    Obiecuję też nie latać 190 w blue (bo po co skoro są 109 :D ).
    Gdyby było dziś 5-6 luda możnaby się pokusić o mini rozgrywki "utop cudzą flotę"- dzielimy się na drużyny, drużyna atakująca dwa razy liczniejsza od strony broniącej się i atakujący topią flotę pod eskortą własnych myśliwców, broniący bronią :)
     
  10. -blue-

    -blue- Well-Known Member

    Joined:
    Mar 26, 2001
    Messages:
    395
    Location:
    i never know anymore %)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    ja sie pisze, moge byc o 22 na serwie.

    mam kilka pytan co do samej gry... gdzie mozna poczytac o tym czym roznia sie maszyny i jakie maja osiągi ? w spisie obiektów nie znajduje wszystkich wersji. Nie ma wiekszosci odmian spitow i 190 a6. Chcialbym wiedziec chociaz z jakim uzbrojeniem lece i ile mam ammo...

    Druga sprawa to ruchy glowy pilota... czy nie da sie ich jakos przyspieszyc ? uzywam klawiatury numerycznej do rozgladania się i w AH jest cos takiego jak snap view ktory dziala blyskawicznie, nie tak jak w il2...
     
  11. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    da sie :)

    w pliku conf.ini ustaw:

    [HookView Config]
    (...)
    Speed=600


    co do 22.00 dzis, sprobuje byc :flyer:
     
  12. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Ja postaram sie byc dzis okolo 21, moze wczesniej:)
    @Blue - zdaje sie ze klawiszem F9 sie to zmienia, moze innym spradz napewno jest to ktorys z F-ow 9 do 12.
     
  13. -blue-

    -blue- Well-Known Member

    Joined:
    Mar 26, 2001
    Messages:
    395
    Location:
    i never know anymore %)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    thx Snake, o niebo lepiej :)
     
  14. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    @Blue

    odwiedz ta stronke:
    http://acn.waw.pl/sturm/

    poczytaj tu:
    http://www.kg200.zary.com.pl/main/index.htm

    takze tu:
    http://www.il2forum.prv.pl/

    pozdro
    Lolo

    PS
    nie spotkalem jeszcze stronek porownawczych, podobnych do tych ktore sa na AH lub WB.

    Generalnie porownania osiagow samolotow powinny byc - tylko ze Oleg co kolejny patch zmienial znacznie model lotu i osiagi poszczegolnych samolotow.

    Najgorsze jest to, ze mnie osobiscie zniechecilo do PF ogolne upodobnienie modelu lotu wiekszosci samolotow. Walki na serwerach online prowadzone sa w oklepanym schemacie pionowych petli, takie pomieszanie EF z DF - z wylaczeniem poziomych manewrow (chyba ze w czasie ucieczki na samym decku przy drzewach).

    Zreszta - mowienie o modelu lotu w PF oraz porownywanie go z modelem lotu innych simow to .... zajecie graniczace z abstrakcja.
    Inna grafika, inny stall, inny nurek, inny dmg model, inne efekty przy strzale, inne trzymanie "E", inne dzialanie klap, inne dzialanie silnika, inne...etc... przez typy samolotow wystepujace we wszystkich simach

    pozdro
    Lolo
     
  15. -blue-

    -blue- Well-Known Member

    Joined:
    Mar 26, 2001
    Messages:
    395
    Location:
    i never know anymore %)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    wczoraj jak na zlosc padlo mi lacze i nie moglem latac... udalo wam sie spotkac ?

    Lolo, dzieki za linki :)

    Co do samego ila, to faktycznie jest to teraz zupelnie inna gra niz ta, ktora kiedys tak bardzo mi sie nie podobala (a bylo to jak gralem w il-2 1.0 na pIII 450...). Model lotu po najnowszym patchu troche bardziej mi odpowiada, a samo odwzorowanie lotu, musze przyznac po 3 dniach, wydaje mi sie lepsze niz w AH, w odniesieniu do uczucia lotu niewielkim samolotem.

    Jezeli ktos ma ochote, to moze dzis o 22 ? Mam nadzieje ze mi znow konekt nie siadzie :)
     
  16. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Last edited: Feb 6, 2006
  17. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Moge ci go wyslac.Podaj forme jak.
     
  18. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Juz mam - na dole UBI podalo mirrory.
    BTW czemu jak latam amerykancami w Bitwie o Midway w kampani USNAF to tylko zeki lataja?? Tylko u mnie tak jest?
     
  19. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Latasz online?czy off?Jezeli off to tak jest ulozony scenar,jak on to tak sa ustawione maszyny.Jak juz masz komplet to wlaz na ANDY!
     
  20. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: @Kazan (IL2-jak instalować)

    Offline. Jesli tak jak piszesz, to do dupy. Gdzie te ponad 100 samolotow wszelkiej masci na raz?? Znow Oleg poszedl po najmniejszej linii oporu? Misja: "kolo Midway znalezlismy CV japoncow. Oslon w swoim f4f3 lecace f4f4 z bombami na cv". Boszzz co za bzdura... I tak wlasnie na 4 przelatane misje kolo Midway, 3 wygladaly w ten sposob. A ze jakies japonce tez chca zatopic amerykancow?? Niee nie chca. Po co?? Jakie B5N i D3A?? Nie istnialy chyba...