OT- usmialem sie setnie....

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by 308_lolo, Feb 13, 2006.

  1. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)

    Chyba ze w zwiazku z Iranem po drugiej stronie zatoki zrobi sie wieksza zadyma,wtedy moze byc roznie :turret: :cheers:
     
  2. plushack

    plushack Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2001
    Messages:
    207
    Location:
    Chelm,Poland
    Jata widze ze znasz sie na linuksie, ale chyba nie miales okazji uczyc przyslowiowej pani Krysi z gazowni poslugiwania sie takim kompem...
    U mnie w firmie jest ok 100 kompow pod kontrola Windowsa, a ludzie ktorzy posluguja sie nimi na codzien od ok 8 lat - nadal kopiowanie plikow przy uzyciu eksploratora uwazaja za czynnosc magiczna - zycze Jata powodzenia w trakcie nauki poslugiwania sie apt-getem kogos takiego...
     
  3. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    :D

    ja nikogo nie probuje przekonywac do mojego stanowiska..
    mam tylko jakies dziwne przekonanie, ze po prostu sie da..

    jesli chodzi o eksploratora.. sam mam z tym problemy..;)

    dla mnie po prostu linux jest latwiejszy i wygodniejszy w obsludze..
    a na pewno jestem ograniczony w mniejszym stopniu niz bedac uzytkownikiem windows..

    co do Afryki..
    podalem przyklad..
    podobny przyklad to telefony satelitarne gdzies w Nepalu czy Indiach..
    nie ma w nich linuksa [;)], panstwo je dotuje, rolnicy korzystaja z nich, by sie dowiedziec, gdzie i za ile najlepiej moga sprzedac swoj towar..
    podobno sa bardzo z tego zadowoleni..
    ten sam cel [dostep do informacji] ma projekt laptopa na korbke..
    nie masz pradu, ale masz dostep do informacji..
    wbrew pozorom to jest bardzo istotne..
    i raczej nauczono obslugi klienta poczty i przegladarki www.. to jest waziejsze niz ogladanie obrazkow czy odtwarzanie mp3..

    i moze ten internet pomoze Etiopii i Somalii..

    kto wie??

    @plushack:

    pewna pani w pewnej firmie robi co dzien kopie zapasowe..
    w nocy robia sie tar.gz'ty, rano pani podchodzi do serwerka, wklada plytke, wpisuje "kopia" i sie kopia nagrywa..
    pani jest bardzo zadowolona..:D
    nawet specjalnie nie wnika, jak to dziala..

    @graatz:
    tez tak mialem..:D
    powtarzam jeszcze raz..
    ja nie mam nic przeciwko windowsom..:D
    kazdy uzywa tego, co chce..:D
    i na co go stac lub nie..;)

    i jeszcze @pedzel:
    koszt pozyskania linuksa to okolo 20 PLN - albo gazeta albo sciagniecie z internetu + wypalenie na plytce..
    pisz wiec - prawie za darmo..;)
    jesli wersja "biznesowa" to wiadomo.. od 200 do 20.000 PLN..;)

    wzrost zarobkow co najwyzej przyczynilby sie do legalizacji oprogramowania i dystrybucji muzyki..
    taka mam nadzieje..

    a w celach zawodowych uzywa sie tego, co jest potrzebne do tego, by ten cele realizowac..
    czy linux czy windows.. malo wazne.. wazne, zeby miec na zycie..;)
     
  4. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    LOL a wszystko zaczelo sie od "windows to shit" ;)

    nie ma co dyskutować co jest lepsze bo to rzecz gustu, a równie dobrze moge zacząć dyskusje że Mac OS X bije wszystkie inne sytemy ;)

    nigdy w linuxie sie nie bawilem, ale mialem w zyciu stycznosc z ludzmi ktorzy nie mieli kompa w domu od 10roku rzycia ( tak jak wiekszosc z nas) i za bardzo nawet nie wiedzieli gdzie sie wogole kompa wlacza. Dlategotez moge powiedziec ze dla totalnego laika nawet windows jest trudny, a czy trudniejszy niz linux....tego nie wiem. Pewnie jak trzeba to sie wszystkiego mozna nauczyc.;)
     
  5. plushack

    plushack Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2001
    Messages:
    207
    Location:
    Chelm,Poland
    Jak sie licytujemy na osiagniecia to u mnie kierowniczka obslugi odbiorcow po prostu zostawia kompa wlaczonego na noc jak chce kopie zrobic bo ma w zaplanowanych zadaniach odpowiedni skrypcik wstawiony :p

    Chodzi mi po prostu o fakt ze na codzien, prosty swiezo postawiony linuch jest dla prostego usera zdecydowanie mniej przyjazny niz winda mimo wszystkich swoich wad...
     
  6. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    jakby dzieci w gimnazjach zaczynały naukę od linuxa i wyrabiały sobie linuxowe nawyki, wracały do domu gdzie mają linuxa ii grały w Wb na nim też twierdziłyby, że linux jest fajny i prosty a win dziwny jakiś. Panowie, w ogromnej części to kwestia nawyków.
     
  7. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Jata , tylko sie nie posikaj:)
    Google zaczelo robic system oparty na linxie dla PC-tow
    Cos anty MS ale z nim zgodne, przewiduja premiere 2010
     
  8. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    jedyna zgodnosc miedzy systemami moze byc albo na platformie java albo na platformie net..

    czyli generalnie pelna wirtualizacja systemu + aplikacje pisane w w/w srodowiskach..

    to jest jedyna mozliwosc by programy byly niezalezne od systemu operacyjnego..

    i wiele programow tak dziala..:D

    jesli chodzi o programy dzialajace w srodowisku systemu operacyjnego..

    coz..
    API windowsa jest oparte na zupelnie innych zalozeniach od "API" linuksa.. [w cudzyslowie, bo w linuksie nie funkcjonuje cos takiego, jak API..]
    i to wlasnie powoduje problemy z uruchomieniem aplikacji przeznaczonych dla jedengo systemu w innym, diametralnie roznym..
    chociaz jest juz sporo swiatelek w tunelu..

    najelpszym przykladem tego, ze jednak sie da, jest obecnosc naprawde bardzo dobrego silnika baz danych PostgreSQL w wersjach dla Windows i Linuksa, ktore oprocz pewnych roznic w obsludze sa z soba w 100% zgodne i nie wymagaja specjalnych przygotowan..
    wersje 7.x.x postgresa w windowsie trzeba bylo instalowac z wykorzytsaniem CygWina, co ani nie bylo wygodne, ani tym bardziej nie grzeszylo predkoscia dzialania..

    poza tym ostatnio trendy jest pisanie bibliotek tak, by byly zgodne i ze srodowiskiem X jak i API MS.. [portowanie..:D]
    w wyniku czego programy oparte na GTK mozna uruchomic bez problemu w linuksie a odpowiedni port rowniez w windowsie.. [np. GIMP, Audacity, FreeCiv, Scorched 3D - te dwie ostatnie polecam..:D fajne gierki..:D - i wiele innych]
    ostatnio rowniez TrollTech przymierza sie do tego, by QT4 byl kompatybilny z API, co oznacza, ze da sie uruchomic programy typowe dla srodowiska KDE..
    co rownoczesnie oznacza, ze bedzie mozna sobie zainstalowac mase naprawde fajnego, przyjemnego i uzytecznego softu..:D

    co do googli..
    podobno otworzyli biuro...
    kilka mil od glownej siedziby MS..:D

    podobno w MS zmieniaja umowy z pracownikami.. slyszalem o klauzuli "nigdy nie bede pracowal dla google"..;)

    a o tym, ze google mysla o wlasnym systemie operacyjny bylo slychac dwa lata temu..

    i nie wierze, ze jesli juz sie za to wezma, to zajmie im to az 4 lata...
    daje im gora rok..:D
    bo naprawde pracuja dla nich tegie glowy..
     
  9. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    a Jagna Marczulajtis, gowno przywiezie a nie medal i co teraz.......pewnie zacznie tworzyc systemy :rolleyes:
     
  10. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Jagna....?
    ta od Reymonta?

    co ona niby na olimpiadzie robi?

    Przeca to bohater literatury..... fikcja literacka.........

    :)

    pozdro
    Lolo
     
  11. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    lepiej, zeby sie juz za nic nie brala..

    co najwyzej moze zdjac stroj w nastepnej sesji dla ckma..;)
     
  12. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ROTFL :D