Jak ma wyglądać serwer IŁ2

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by joohny, Apr 11, 2006.

  1. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Ja się piszę, ale deklaruję latanie tylko po stronie aliantów. Jako "szwab" odmawiam. Wynika to z mojego szowinizmu.
     
  2. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Trzeba ustalić, czy latamy wszystkim, czy też tylko aliantami (ja jestem za pierwszym wariantem, bo czasami nie ma do kogo strzelać jak spity rozdają ;) ).
    Nazwa PFT jest jak najbardziej na miejscu, tylko rozejrzę się czy widać kogoś z takim prefiksem na HL. Rezerwowo może być PCT (Polish Combat Team- herbatnikowa nazwa oficjalna PFT) lub też 145_RAF. Lub (o ile Snejk się zgodzi)... Napierdalator (wieloznaczność tej nazwy zawsze wzbudzała we mnie pozytywne emocje ;) ).
     
  3. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    NIe, to się nazywa w języku polskim "pasek prędkości", ale nie o tym chciałem pisać.
    -Frogu-, tak się akurat składa, że "hammerhead", o którym piszesz, jest moją ulubioną figurą akrobacyjną. W IŁ2+ACE+PF+nie wiadomo ile poprawek, prawidłowe wykonanie tej figury nie jest możliwe. Oczywiście Ty piszesz, że u Ciebie to "małpi odruch". W związku z tym opublikuj tracka z prawidłowo wykonanym manewrem. Nie ma znaczenia, jakie obostrzenia będą włączone na serwerze, możesz nawet zrobić to bez kokpitu. Warunek, aby był to oryginalny "hammerhead" (w Polsce zwany "ranwersem")Jeżeli to zrobisz to obiecuję, iż:
    1 - już nigdy nie będę się Tobie sprzeciwiał na forum;
    2 - jak się spotkamy to będziesz mógł kopnąć mnie trzy razy w dupę, lub zażądać trzech skrzynek piwa, (kwestia preferencji, ale to mogą być tylko kopy, nic więcej);
    3 - już zawsze będę pasek prędkości nazywał speedbarem.
    Wystarczy pokazać, że Twój "małpi odruch" to "hammerhead".
    W przeciwnym razie będzie to znaczyło, iż używasz słów bez pokrycia.
     
    Last edited: Apr 12, 2006
  4. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Przepraszam, zapomniałem- nie zgadzam się na to, iż każdy swoją mapę poprawia. Oczywiście zmieniać to tak, ale jak większość latających na serwerze orzeknie, żeby zdjąć, to mapa zostaje zdjęta. Żeby nie było jakiejś kosmicznej argumentacji w stylu niektórych. Powtarzam większość latających, a nie mądralujących decyduje. Chyba, że wybierzemy męża zaufania, np. Joohny lub -Andy-.
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    @Kibicc

    Zanim stracisz 3 skrzynki piwa zrób co następuje:
    - rozpędź się czymś lekkim (109G2 preferowane, bo ma sztuczny horyzont, ale spokojnie może być też 109F2 lub F4) do 450-500km/h... a potem szybciutko:
    -dziób w góre, 90 stopni
    -kontra lotkami, żeby się nie obracać za bardzo... jak lotki przestaną pomagać:
    -obroty na zero i pełny lewy rudder... zdziwiony? (może być piwo, sztuk jeden za naukę poprawnego wykonania figury, 3 skrzynki to nadmierna hojność ;) )
    -po przewrocie trzeba dać lekko w lewo lotkami wraz ze zwiększaniem mocy silnika na małej prędkości, potem już niepotrzebne- dobry hammerhead wg mnie, to taki który kończysz nurkując +/- 10 stopni od kierunku przeciwnego do tego w którym leciałeś przed rozpoczęciem manewru

    tajemnica hammerheada w IL2... coś jeszcze wyjaśnić?

    [Edit]
    Wyszedłem z wprawy ale i w WB pewnie bym nie strzelił teraz Hammerka
    Zbyt zamaszysty (rozchwianie pod koniec) - tutaj
    Dwa po kolei - tutaj

    [Edit2]
    Przy oglądaniu tego drugiego polecam widok zewnętczny... widać pełne 360 zrobione za pomocą dwóch H-H :)
    Kliknij prawym i wybierz "zapisz jako" nie chciało mi się dzielić/pakować, ale jak chcesz machnę ten drugi w zipie jeszcze :)

    [Edit3]
    @Kibicc

    Tak się składa, że nazwę frogx.mis (gdzie x jest liczbą z przedziału od 3 do 6) noszą dwie moje i dwie cudze mapy... nie chcę się zaś brać za poprawki mapek Ziuk-a, bo jemu wszystko włazi na ambicje... nawet sugestie, że na Krymie w 1941 roku latały też 109F a nie 109E przeważnie jako myśliwce... no i że LaGG było zdecydowanie więcej niż MiGów z 3ma 12mm, tudzież dwoma 20mm a Jaki1 i 7 to dopiero nad Moskwą w Grudniu gęściej latały (spadały też gęsto) [o I16SPB i 3 odmianach IL2- w tym tej ze strzelcem, nie wspominam bo ten przypadek przyprawia mnie o zwątpienie]... tak więc gdybym ja wziął się za mapkę Ziuka, to by się do mnie więcej nie odezwał pewnie :D
    Poza tym oddaję tym samym mapkę Wrzesień 1939 Joohny-emu, Francja 1940, Ardeny... z których przynajmniej co do pierwszej i ostatniej mam pewne plany...
    podział ustanowiłem z lenistwa a nie ze złej woli, czy też niechęci do wprowadzania zmian w moich mapkach... i taka jest prawda :D

    Co do "moich" niepodważalnych pomysłów, to są to też częściowo pomysły Andy-ego (króciutkie ikonki, brak speedbar i wyeliminowanie z map "Uberów")... co do limitów na mapce Afrykańskiej... jestem uparty, ale proponowałem zmianę równoważącą szanse i jakoś nikt nie przyklasnął.
     
    Last edited: Apr 13, 2006
  6. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Mapka wrzesień 1939 przeszła na razie do historii, powód banalny - mało kto na niej latał. Wielokrotnie byłem świadkiem gdy ktoś wchodził na serwer i po zobaczeniu jaka jest arena dawał "nogę". Serwer jest po to by na nim spotkać wroga (lub przyjaciela ze squadu :) ), a nie po to by tylko wyświetlać mapkę.

    Po za tym nie róbmy religi z mapek do dogfightu. Krym 1941 - to po prostu niech będzie front wschodni w okolicach tego roku, BoE niech będzie Francja z 1940-1941 (mapy Anglii nie ma), PF niech będzie mapa na oceanie z CV, z doborem latadeł w określonych przedziałach czasowych. Też jestem za ograniczeniem ilości dostępnych modeli do 2-3 fighterów (nie limitów !) na poszczególnych mapkach. Raczej niech będzie więcej map i walczą przeciw sobie np. Hurii z Emilem, P-40 z Zeke, Migi i Ławoczkiny z G2.

    Jakieś historyczne remake można robić w coopsach ze ściśle określoną ilością i rodzajem samolotów, a nie na arenie do dogfightu.

    Postaram się w najbliższym czasie poprawić niektóre z mapek ewentualnie dodać nowe.
    Jak ktoś ma szczególne życzenia co poprawić - niech pisze. :flyer:
     
  7. 302_Osh

    302_Osh Member

    Joined:
    Apr 2, 2006
    Messages:
    10
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Słusznie.
    Przy planesecie uwazajcie, żeby nie przesadzić z "historycznością", raczej polecam zbalansowanie. Bo będzie płacz ze strony red albo blue, zależy od okresu wojny. I weźcie pod uwagę, że model lotu tych samolotów jest daleki od realnego, G2 z gry Ił2 mogłaby śmiało startować w Red Bull Airrace. Ale mozecie robić full historyczne mapki, na których będzie latało 5 osób a reszta wyjdzie, jak w przypadku "wrzesień 1939". Jeżeli ktoś z Was lata fronty, to wie o czym mówię. Po ostatnim patchu (+300 kg dla Łagg3 i jeszcze lepsze G2) admin CADa musiał zmienić planeset, bo blue wygrywali mapki 35 do 0. I nie dlatego, że nagle stali się asami myśliwskimi. Uważajcie na to... Nikt mądry nie będzie długo dawał robić z siebie tarczę strzelniczą. Jak historycznie, to liczebność maszyn, jakośc pilotów, model lotu. To nie do opanowania. Postawcie na balans lepiej. I full real. Bo na frontach nie ma ikon.

    Po raz kolejny prosze o zmniejszenie bzdetów na lotniskach, zaciachy przy starcie i lądowaniu. Może dałoby sie to zmienić?

    A, czy są gdzieś statsy z serwera dostępne? Sorry, jeżeli było coś na ten temat, jeżeli jest jakiś adres, dobrze byłoby wyeksponować go w opisie serwera.


    Salute!
    302_Osh
     
  8. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    nie ta piaskownica...
    poza tym co wielbiciel Spita LF IXe CW może mówić o "realności" 109G2? ROTFL... nie ośmieszaj sie już :D
    No chyba, że leciałeś prawdziwym 109G2 i wiesz jak powinien się zachowywać... ja mam tabele ITBL i RLM, z których wynika, że zachowuje się całkiem poprawnie i w IL2 i w WB.

    Ikony- zgadzam się... ale reszta się nie zgodzi.

    Bzdety na lotniusku? Zaciachy? To może RAM dokup do 1-1,5Gig zalecanych? Poza 1 mapką, gdzie problem rzeczywiście zdarza się przy 768MB (ale już nie przy 1GB) nie widzę powodów żeby cokolwiek usuwać. Największe problemy serwerowi (i komputerom graczy) sprawia gęsty ogień p-lot na mapie D-Day (trzeba usunąć część barek desantowych, bo to one tak sieką).

    Statsów nie ma. Będą pewnie dopiero z następnym IL2SC, który będzie już obsługiwał PHP 5.
     
  9. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    całkowite usuniecie ikon ma sens na scenarach i frontach gdzie leci sie squadem i korzysta z TS-a - można się dogadać gdzie kto jest. Na serwerze doga gdzie pojawia się kupe luda doraźnie, brak ikon będzie jedynie wq.....wiał. Będę leciał za gościem aby mu się przyjrzeć z bliska tylko po to by zobaczyć że to Spit z rumuńskimi oznaczeniami na wingach. Puknę go za złe oznaczenia i dostanę bana?
     
  10. 302_Osh

    302_Osh Member

    Joined:
    Apr 2, 2006
    Messages:
    10
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Frog, nie chodzi mi o głupią dyskusje, kto się bardziej zna i ma jakies tabelki, tylko o to, żeby nie było z miejsca widocznej przewagi. Tak jak w "wrzesień 1939". Nie twierdzę, że nie ma być G2. Tylko daj coś, czym można z tym powlaczyć, niekoniecznie Spita, może być La5 na przykład. Nie sugeruj sie tabelkami, tylko popatrz na statsy. Chyba, że chcesz mieć pusty serwer stojący po nic. Polataj sobie na Spits vs 109. Tam jest to dobrze rozwiązane.
    Z drugiej strony, wszystko zależy od tego, co chcielibyście osiagnąć. Serwer z 20 graczami czy historyczny serwer, na którym nikt nie będzie latał. Ja rozumiem, że jest satysfakcja ze zwycięstwa na gorszym sprzęcie, ale ile człowiek wytrzyma.. ( wrzesień 1939). Tak szczerze, to nie wiem jak to rozwiazać. Zrób historyczne, polatamy z dwa tyg., obejrzysz statsy i wszystko będzie jasne. Czy to ma sens. Kolejna rzecz: w historii było tak, że albo ktoś wygrał albo ktoś przegrał. I tu (jeżeli model lotu jest podobny) powinno być podobnie. Czyli: bierzesz historyczna sytuację, wstawiasz samoloty z danego momentu i robisz mapę. Z góry wiesz, kto to wygra, bo przy założeniu, ze jest w miarę podobnie odwzorowany planeset, tak powinno być. I teraz pytanie: jaki to ma sens? Ciężko mi tu w tym wszystkim umieścić umiejętności pilotów, bo nie bardzo jest jak.

    A co do zaciachów, to zapytaj Andy'ego. Leciałem z nim i przyznał, że tnie. Mam Ath 2,4, 1GB RAmu i radka 9550. Zabawne, że jak nie ma tych samolotów na stojance, to mi nie tnie...

    Zauważyłeś może, że ja nie piszę tutaj tych postów po to, zeby sie z Toba kłócić? Zwróć na to uwagę. Chciałbym, żeby ten serwer Andy'ego był jak najlepszy, bo jest na nim najwiecej Polaków i fajnie sie lata.

    Podobało się wczoraj ;)? W formacji jesteśmy w na czele 3 ligi ;). Żartowałem. Pokój. Wskocz z nami na TS Waszego, chętnie polatam razem z Toba po jednej stronie.

    302_Osh
     
  11. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Co do wczoraj, to rzeczywiście klasa... w formacji latacie nieźle i prawie błędów nie popełniacie (jeden jedyny zakończył się zejściem Rubina w HO ze mną... no ale byliście we trzech, wyżej ode mnie to niezbyt rozsądne ze strony Rubina było pójść na HO mając przewagę liczebną i wysokości). Zobaczę, czy będę miał czas na dłuższe posiedzenie na serwerze dziś wieczorem... jak będzie wolna kuchnia to raczej nie, bo będę już pichcił świątecznie :D
     
  12. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Witam.
    A ja wczoraj bylem na serwie. Pierwszy raz od dluzszego czasu i bardzo mi sie podobalo. Zastrzezenia mam tylko do ilosci samolotow do wyboru. Czytam, ze ograniczacie, ale akurat na tej mapie wybor byl tak wielki, ze nie wiedzialem czym latac..
    Zadnych speedbarow i innych..
    Czy jest mozliwosc zmiany pogody w czasie..? losowo.. ?

    i chcialbym prosic o zmniejszenie poziomu trudnosci bot'ow. Nie dawalem sobie z nimi rady. Za dobrzy sa.. ;)

    pozdrawiam
     
  13. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    widział kto na HL-u jakiś squad z PFT w nazwie?
     
  14. 302_Osh

    302_Osh Member

    Joined:
    Apr 2, 2006
    Messages:
    10
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    PTF ma jednego członka, niejaki PTF_Kamillo. Polak. Najłatwiej sprawdzić na stronie domowej najpopularniejszego frontu (wg. mnie CAD). Tam Kamil jest zarejestrowany jako jednoosobowy skład.

    302_Osh
     
  15. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    thx very much - chyba damy radę jakby co :)
    :mafia:
     
  16. yankee

    yankee Well-Known Member

    Joined:
    Dec 18, 2003
    Messages:
    201
    Location:
    Warsaw / Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    czapkami go zarzucimy :)
     
  17. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    wrzuciłem nową mapkę Pearl Harbor - wszelkie uwagi (najlepiej pozytywne :) ) mile widziane.
    :flyer:
     
  18. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    @Andy

    Wysłałem pytanie sms-em już, ale nie mam nadal odpowiedzi...
    Dlaczego ktoś, kto bez skrępowania używa nazistowskiego pozdrowienia (HH), dwa razy na Serwerze, raz u nas na forum śmieje mi się dziś w oczy bo "bana mu zdjął normalny admin" (czyli w domyśle mój antyfaszyzm jest "nienormalny")?
    Jak to ma tak wyglądać, to już wolę być szeregowym graczem...
     
  19. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Załatwiliśmy tą sprawę telefonicznie, ale wyjaśnienia należą się wszystkim.
    Co do samego faktu dania bana, Frog postąpił słusznie, za takie zachowanie będzie to zawsze stosowane. Rozmawiałem z Korzeniem osobiście bezpośrednio po zdarzeniu i mam wrażenie z dobrym skutkiem. Dlatego od razu powiedziałem, że bana tego zdejmę następnego dnia po rozmowie z Frogiem, niestety tak się złożyło ze to się nie udało, a ponieważ interweniowałem dzisiaj po południu zdejmując bana innym graczom to zdjąłem wszystkie.
    Nie rozumiem skąd się biorą te wieczne nieporozumienia, dajcie sobie na wstrzymanie, więcej wzajemnej życzliwości i zrozumienia, ciągle mam nadzieję, że ten serwer będzie nas jednoczył nie dzielił.
     
  20. 302_Osh

    302_Osh Member

    Joined:
    Apr 2, 2006
    Messages:
    10
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Wczoraj, kiedy Frog włączył nam wszystkim mapkę Normandii (wielkie dzięki Gladiator jest fajny, ale nie aż tak ;) ) strasznie zaczęło lagować. Nie potrafie tego dokładnie określić, kiedy to się dzieje. Jak dla mnie, zmniejsza sie ilość klatek przy lotniskach, to raz, a dwa, 30 osób na tej mapce to już jest dużo. Fajnie by było, jakby ktoś jeszcze coś powiedział na temat tej mapki, a nie, że tylko ja i wychodzę na idiotę. Mi mniej szarpie ta mapa z mgłą i barkami, na Afryce w ogóle mi nie szarpie. Warto by obadać dlaczego tak sie dzieje.
    Co do tej Ziukowej mapki Francja, to ja nie wiem... obadajcie statsy :) i pomyślcie nad planesetem, bo ja nie wiem, czy czasem Ziuk nie postawił własnie na realizm historyczny a nie na zabawę :). Chociaż... wczoraj 302_Mad_Mat pojechał kogoś na Gladiatorze i był bardzo zadowolony :).