Jak ma wyglądać serwer IŁ2

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by joohny, Apr 11, 2006.

  1. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Nie wiem czy śmiać się z Ciebie czy Tobie współczuć...
    A może to żart jest?
     
  2. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Co do mapki Normandii to trzeba przyciąć ilość samolotów, jak znajdę w całym tym świątecznym zamieszaniu czas, to siądę dzisiaj i poprawię.
    Zostawię tylko P-39N (utnę D-1, D-2 i P400- i tak nimi nikt nie lata); Spita V; Spita IXc; P51B; A-20, B-25 i P47C (Wywalając P47D, Spita VIII, Hurriki, P38 i P40).
    Niemcom zostanie 109G2 i G6, Fw190A5 (lub A4) Ju88, Ju87 (tylko jedna wersja) i może Mc.202 dla hobbystów (późna seria, ewentualnie Veltro). Wywalone zostaną FIAT G50, IAR-y, He111, 190F8, 190A6, 109E i F (wszystkie), 109G6 (wczesne).

    Uzasadnienie: sprzętem tym nikt nie lata praktycznie a jest pochowane mnóstwo staticów tych typów zupełnie niepotrzebnie zwiększając pamięciożerność misji. Na ostatni tydzień raz widziałem kogoś w P-47D i również raz w 109F4... 90% graczy lata i tak albo Spitem IXc albo 109G2, większość pozostałych wybiera Fokę lub G6 (kilku włochów lata Makaronem, ale nikt FIATami i IARami) P-39N (zwłaszcza Rosjanie) i P51B (ci co uważają latanie Spitem za nie fair). Co prawda większość bufferów strony niebieskiej preferuje He111, ale nowocześniejszy Ju88 też im powinien przypaść do gustu. Wstępnie zostawie He-111H2, żeby zobaczyć czy jest wybierany jeszcze (to H6 ma silniejsze uzbrojenie strzeleckie, więc był naturalnym kandydatem do wywalenia...). A20G i B25 latają rzadko, ale potrzebny jest buff z prawdziwego zdarzenia ze względu na statki, będące celem (niektórzy naprawdę latają je topić- co mnie osobiście bardzo cieszy :D ).

    Zdejmę staticki z lotniska polowego aliantów i zastąpie je typami obecnymi w grze i zajmującymi mniej miejsca (duża ilość kolizji przy starcie, rolując całkiem poprawnie można urwać o nie podwozie [po starcie] lub skrzydło [w trakcie rozbiegu]). Do tego obecnie są to B-17 i Ms.406, zupełnie nieobecne w grze.
    Ack jest już wystarczająco wkurzający, ale nie ingeruje zbytnio w przebieg rozgrywki. Dołożę tylko po 1-2 20mm na każdym lotnisku, żeby utrudnić trochę vulch (ewentualnie po 3-4 12mm, żeby nie kosiły zbyt daleko od f).
    Przejrzę, opiszę i ewentualnie zmodyfikuję cele misji.
     
  3. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    porzadny ranwers w FB obecnie jest cholernie trudny, choc nie wykluczam, ze istnieja samoloty, na ktorych mozna po pewnym treningu wykonywac cos w miare podobnego ;)
    niestety po tych wszystkich kolejnych paczach, z ktorych kazdy zupelnie zmienial zachowanie samolotu, teraz wszystkie latadla sa zle wywazone... najczesciej za lekki przod, za ciezki tyl, zupelnie jak z WW I, a olegi nie sa w stanie teraz ich wszystkich dopracowac
    jako ciekawostke sprobujcie p-38 - jak sie go dobrze pociagnie sterem wysokosci na gorze swiecy to robi 2 fikolki :)
     
  4. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Nawiązując do tematu który rozpocząłem oraz opinii niektórych - np.

    zarejestrowałem się dzisiaj na HL-u jako
    =PFT=Joohny

    założyłem również squad o takim wyróżniku i pełnej nazwie "Polish Fighting Team" na wirtualnym froncie:

    http://europeinflames.binbrookandpink.org/

    Zapraszam wszystkich którzy mają ochotę polatać w ILa bandą. :cheers: Jak będą chętni i zbierze się konkretna ekipa wybierzemy demokratycznie d-ctwo i admina squadu.

    Jeśli ktoś latał już na Virtual Front mógłby nasmarować parę słów o tych arenach.

    Poziom trudności na EinF prawie na maksa - brak jakichkolwiek ikon, oprócz walki trzeba też pilnować się w którym miejscu mapy się znajdujesz żeby móc wrócić do bazy. :fly2:
    Przy rejestracji musiałem zadeklarować stronę konfliktu - wybrałem red. Do latania po ciemnej stronie mocy trzeba by założyć drugi squad. Ewentulanie zarejestrować =PFT= na innym wirtualnym froncie i tam wybrać Axis (Blue).
    Zna ktoś może adres www CAD, bo nijak nie mogę znaleźć? :help:
     
  5. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
  6. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Ej trzeba sie pododawac na HL , zgadac na TSIE , zrobic w koncu jeden sq i zaczac latac w tych wojnach, bo teraz to jest burdello
     
  7. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Z tego co się zorientowałem squady w Virtual Wars IL2 muszą zadeklarować konkretną stronę którą chcą reperezentować. Tak więc jeśli chce się latać samolotami blue jak i red, trochę po jednej trochę po drugiej stronie trzeba należeć do dwóch squadów.
    Ważne by latać kupą mości Panowie.
     
  8. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    JG 302 choc z dobrych checi wynika,ale przez pamiec dla wszystkich chlopakow z real 302 udzalu w nim nie moge wziazc.
     
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Dzisiaj poleciałem misję w CAD2 i powiem, że mi się podobało... może nie tak jak stary Bellum czy CzechWar, ale coś w "tym" jest.
    Tylko czemu w CW latało się Emilem osłaniać He111 i Ju87, przeciw I16 i R10 (bardziej historyczny planeset) a w CAD2 w 1941 leciałem 109F4 przeciw bandzie "nowoczesnych" MiG3 i Pe-2, a osłaniałem 110G2? Lol, troche przesadzili twórcy CAD2 :D
    Dwa kille (jednego ukradli, drugiego dowiozłem) i szmata po tym jak mnie ack na 2500m zdjął (dociągnąłem ledwo na właściwą stronę linii frontu)... da się grać ;)
     
  10. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Jezeli pod PFT to wiadomo po ktorej stronie.Przyjmujac nazwe historyczna nalezy tez uszanowac realia.Latajac jako PFT z czarnymi krzyzami bedzie oznaczalo profanacje. :@drunk: :super: :fly2:
     
  11. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    PFT jest zgłoszone po stronie jedynie słusznej. Po ciemnej stronie zła reprezentować nas będzie I/JG302. Wystarczy pozmieniać nicki dodając odpowiedni przedrostek i po temacie. :cheers:
     
  12. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    stan
    1. wojna sie skończyła
    2. prawdziwy I/JG302 tez istniał, i nie chcąc się wdawać w dyskusje ideologiczne powiem tylko tyle, że ta eskadra (tak jak jg300/jg301) też miała ludzi za pilotów, i też startowali, i tez gineli broniąc miast, bo były to eskadry stworzone do obrony głównie.
    3. jg302 wymyśliłem i założyłem właśnie po to, żeby ludzie z 302 mogli nie latać dla sowietów w tych wirtualnych wojnach (potem dopiero natrafiłem na "prawdziwy" jg302).
     
    1 person likes this.
  13. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Ja moge latac zarowno po ciemnej stronie dobra i jasnej stronie zla ;-)
     
    1 person likes this.
  14. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Zapisałem się, przyjmiejsz?
     
  15. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Droga otwarta dla wszystkich z WB, serwera Andiego i tego forum, którzy chcą polatać w grupie. Żadnych indywidualnych zaproszeń nie będę kierował bo to nie mój squad ma być tylko nasz. W postach dotyczących Ila wielu pisało o pomyśle zawiązaniu squadu, ale nikt nie kwapił się do zrobienia pierwszego ruchu. Wiem, że koledzy z 302nd z FH chcieli założyć drugi squad na HL o nazwie odnoszącej się do tego dywizjonu - jak sie to skończyło wiedzą wszyscy którzy czytają ten temat.

    Misje na Virtual Frontach są zazwyczaj 16-20 osobowe, tak więc do reprezentowania strony wypadało by wystawić 8-10 luda (conajmniej 6 chyba). Aby squad miał sens potrzeba kilkunastu chłopa. Jak się tylu nas zbierze to podziałamy, jak nie to będziemy latać na dogfight.

    No więc :cheers:
     
  16. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    ... a do Mateusa też się zapiszę jak pozwoli, bo mi nie przeszkadza to po której stronie pomykam. Ila traktuję jako dobrą zabawę i przyjemność.
    :mafia:
     
  17. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Ze tak zacytuje ciebie "droga otwarta" tylko wyslijcie mi PM jak juz zeby mogl dodac/wiedzial kiedy bo nie sprawdzam tego codziennie :)
     
  18. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Joohny - tez wyslalem :)
     
  19. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    Mam panowie pytanie, tylko sie nie śmiejcie

    jak mam sie dodać do dywizjonu? Droga niby otwarta, muszę wysłać PM (a co w nim?) i co mam zrobić wtedy i gdzie kliknąć żeby się zobaczyć w rosterze, oraz

    czy będziemy tymi naszymi dywizjonami latać po CADach, virtualach czy to dywizjony raczej na potrzeby serwera andy'ego, oraz

    czy dodany do dywizjonu "tutaj" będę widział swój dywizjon na inych serwerach PF-owych, czyli CAD, virtuale, ecetera?

    ???
     
  20. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Jak ma wyglądać serwer IŁ2

    j.w. :cheers: