Podsumowanie za ToD 03.05.06 GOLD

Discussion in '302nd - Komunikaty - read only' started by kazan, May 3, 2006.

  1. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Jeszcze raz zacytuje zdanie, ktore rozpoczelo moja dywagacje.
     
  2. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    bo nalezy pamietac ze najwaznieszy jest cudzyslow "solo" ;)
     
  3. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Pedzel, nie masz co patrzyc na moj score z poprzedniego Tod'a, bo po prostu po pijaku sobie chwile polatalem ;) Z reszta juz kilka miesiecy nie mam ani czasu ani specjalnej ochoty siedziec dluzej na serwerze...
    Nie wiem jakich chcesz dowodow, ze sie w parze na voicie skuteczniej lata niz samemu, ale uprzedzam, ze trackow nie mam. Po prostu mam porownanie z wielu lotow. Jesli nie mam nikogo ze sqnu na serwerze to zazwyczaj w ogole sie nie loguje, a jak mam to latam z nim. Jesli odpalimy TS'a to jest to wszystko o wiele skuteczniejsze, bo komunikacja jest natychmiastowa. Szczegolnie widac to przy 3-4 pilotach, gdy trzeba by bylo jeszcze zaznaczyc do kogo sie pisze.

    Jak sie lata w kilka zgranych osob to mozna z powodzeniem atakowac przewazajace sily i wychodzic obronna reka, nawet na wolniejszych samolotach, ktorymi nie tak latwo jest uciec jak sie juz za goraco zacznie robic. Para fok czy tajfunow jest nie do zatrzymania, mozna tak natluc conow jak sie patrzy i zawsze mozna zwiac. Z voicem meldowanie o conach, czy taktyczne manewry sa o wiele prostsze i skuteczniejsze.
    A przy lataniu solo jak sie wieje przed kazdym conem, "bo streak" to i K/S jest slabe. Dlatego nie latam na streaka, bo to ani dla mnie przyjemnosc, ani dla przeciwnika jak tylko ogon pokazuje. A jedyny pozytek by byl z tego, ze moglbym sie potem jakimistam streakami chwalic. Tylko po co?
     
  4. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Lepiej wytne.
     
    Last edited: May 4, 2006
  5. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    K/S uwazam za wskaznik o niewielkiej wartosci (kwiatek do kozucha) - ot by czasem zobaczyc ile srednio uda sie na ToD ubic conow w jednym locie. A ze przy tym ginelo sie na potege w furbalach...

    Natomiast faktem jest ze latwiej sie lata w parze - czy szerzej w grupie - majac voice. Po prostu ma sie wowczas rzeczywista, bezposrednia i nie opozniona w czasie komunikacje miedzy pilotami. Natomiast voice ma jedna wade - w RL nie jest dyskretny. Co innego latac na sluchawkach a co innego wydzierac sie przy tym do mikrofonu ;)
     
  6. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    nie ma co sie sprzeczac glos jest fajna sprawa, ale nie najwazniejsza. Bez niego da sie latac, ale z nim jest latwiej i lepiej.

    Ja na striki juz tez od dawna nie latam, zreszta po moich wynikach trudno powiedziec czy wogole dla punktow latam. W DF laduje sie zawsze i wszedzie. Nawet jak probuje latac ostroznie to po pewnym czasie laduje sie i tak w bajzel, bo tak mi jest przyjemnie. Jak bym mial pelno czasu to pewnie wisialoby mi czy w godzinnym locie spotkam cona, czy nie. A ze latam ile latam to lot bez walki to dla mnie lot stracony. Bawi mnie krecenie sie z przeciwnikiem, nawet jak po pewnym czasie jest ich wiecej.
     
  7. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Moge dodac z mojego punktu widzenia, jako ze nie latam na voice. Wspolczynik K/S mozna miec powyzej 1 do kilkudziesieciu sortie w Tod. Jezeli ktos lata duzo i aktywnie. To utrzymanie go przy 200 sortie w Tod jest bardzo trudne. Zdazaly mi sie loty ze cona na oczy nie widzialem. Byly tez takie ze spadaly 2-3 w jedym locie. Duzo wazniejszy niz K/s jest wspoczynik K/D moim zdaniem.
     
  8. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    K/S ma znaczenie tylko przy odpowiednim RTB/S oczywiscie ;) Inaczej to jest quake (choc niektorzy akurat quake'a wola...)
     
  9. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    PoznaƄ
    K/S moim osobistym zdaniem przeklada sie tylko i wylacznie na to ile conow spotkam w locie (czytaj: roster)
    a jaki roster jest kazdy widzi, dlatego ten stat jest dla mnie kompletnie bezuzyteczny
    znacznie bardziej sobie cenie K/D
     
  10. reggis

    reggis Well-Known Member

    Joined:
    Apr 7, 2004
    Messages:
    428
    WTG za Posdumowanie.