Beda krecili film o nas....

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by Ziomek, May 7, 2006.

  1. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    A dokladniej to ja bede krecil :D .
    Mam zamiar nagrywac nasze wspolne loty w wirtualnych wojnach IL2 , bede dodawal takze nasze rozmowy z tsa co doda smaczku :D .

    jako ze dopiero rozkrecam biznes filmowy to prosze o wyrozumialosc
    http://rapidshare.de/files/19838991/5.avi.html - tutaj moj 1szy film (bez dzwieku poniewaz chcialem zeby jak najmniej zajmowal :p) z serwera andyego , walka 109 z hurrim i pozniej p40. Glowni aktorzy to ja , stan i niejaki sobilak :p.

    Jak ktos jest obeznany w tym to bym prosil o rade. jakie kodeki , programy sa dobre etc :znaika:
     
  2. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    co do rady, to tylko moge zalecic takie obracanie kamery, zeby nie bylo widac gdzie ci sie podkladka pod mysz konczy :p

    ale ogolnie fajnie, troche agresywnie z tym hurrikiem momentami, ale moze na ile sie tak lata, co ja tam wiem ;)
     
  3. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    na serwerach DF czesto krece , natomiast na wojnach juz nie :p
     
  4. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Nie wiem jak wy,ale ja mam problem z dojeniem z rapida.Dobry za to jest http://www.50megs.com.Na rapidzie kaza mi tez czekac na plik nawet ponad 1godzine,albo placic. :cheers:
     
  5. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Filmy z Iła i PF są niezłe - zwłaszcza "Come with me". Też kiedyś próbowałem we frapsie zrobić ale jakość jest nieporównywalnie niższa. Za to z dźwiękiem. Film bez dźwięku to jak potrawa bez przypraw.

    Gdzieś mam ten plik jeszcze, może gdzieś go wrzucę. Jest to krótka opowieść jak SiD w BF109F4 zbił mnie na P39 N. Ale kręciliśmy się dobrych parę minut.

    Co do uwag dot. filmu to chyba lepiej wyglądałby bez komunikatów z gry i myszą trzeba delikatniej obracać co już Al zauważył. Ale pomysł :super:
     
  6. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    nastepna czesc bedzie lepsza i z dzwiekiem :p ( i bedzie pewnie wiecej zajmowala :p)
     
  7. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
  8. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    wywala mi się download na 30% procent ciągle :/
     
  9. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Znasz jakis darmowy serwer w stylu rapida? to wrzuce
     
  10. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Juz jest u nas, tu.
     
  11. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    czekam na opinie ;P , co sie nie podoba , etc ;) , przydalaby mi sie jakas muza z okresu wojennego lub przed wojennego , jezeli ktos zna jakies linki to bylbym wdzieczny
     
  12. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Rapid Share mozna obejsc. Wprawdzie osobiscie nie probowalem ale wiem, ze mozna :) www.uncity.pl tu powinna byc informacja co, gdzie i jak.
     
  13. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Eno Ziomas podoba mi się ;-)

    Uwagi:

    Obracanie widokami dalej jest "myszowe", nie to co znamy z filmów, ale podejrzewam że niewiele można na to poradzić. Ale dużo lepsze niż w pierwszej wersji.

    Niefajne są napisy na górze i ikonka connectu. Można to w odtwarzaniu wyłączyć?

    Jest kilka ujęć które można by chyba wyciąć, po starcie jest taki moment że jest pokazane kilka samolotów z rzędu, tak jakbyś klawiszem "next" chciał znaleźć ten który chcesz właśnie pokazać, to to na przykład.

    I takie troche zgredzenie - nie widzę kto jest kto, wszyscy są tacy sami, gdyby nie głosy to wogle byłby jakiś anonimowy zbiór samolotów. Może jakiś "mimochodem" przemazany przez ekran numer boczny? Moze "przypadkiem" zoom na logo pilota? Przy tej rozdzielczości, kompresji i rezygnacji z koloru wiem że będzie ciężko albo nie da się wcale, oraz nie mam pojęcia jak iłek pozwala operować kamerą, ale miało być co się nie podoba to jest :D

    A, i czcionka niefajna - niewojenny kolor, niewojenny krój (nawet ozdobne niemieckie czcionki wtedy były czytelniejsze), i przede wszystkim mocno antypolski krój :). Z fontem mogę coś pomóc albo wogóle przygotować plansze z napisami.

    Natomiast zajebiście wprowadzają w klimat stara fota i muzyka, jak dla mnie strzał w dziesiątke.

    Kurde, w jedenastke nawet.

    I że sepia fajnie ;-)
     
    Last edited: May 11, 2006
  14. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Nad obracaniem kamery to pracuje caly czas ;).

    Tych napisow na gorze i konekta to nie wiem jak usunac.

    Czcionka bedzie inna

    finalna wersja bedzie w lepszej tez jakosci

    w tej chwili to mam tylko jedno nagranie z jednej misji to nie mam duzego wyboru,,,,, musze z chlopakami polatac pare i bedzie tego wiecej :)
     
  15. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    Świetne

    <S>
     
    Last edited: May 11, 2006