Navy Field (bylo:CYFERKI)

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -al---, Aug 4, 2006.

  1. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    Conrad, trzbeba troche pograc aby osiagnac chyba 12 lvl. Wtedy mozesz juz zmieniac strony, a po bodajze 13lvl mozesz wybrac rase i mianowac BO - bridge officer. Gdy juz go mianujesz, dostajesz pierwszy normalny okret wojenny - niszczyciel, i dalej juz po drzewku sam decydujesz ktora linia pojdziesz. Kolejne levele = kolejne technologie i kolejne coraz bardziej zzawansowane okrety. Ponizej 12lvl gra sie na neutralnych pseudookretach - taka unitarka dla kazdego.
    PS. Pod jakim nickiem grasz? Bo nie wiem czy Cie nie widzialem wczoraj, i przypadkowo nie zbluzgalem, gdy mi zajezdzales ciagle linie ognia kursem rownoleglym przy burcie.
     
  2. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    Tutaj masz link gdzie mozesz ogladac drzewka okretow:
    http://www.trainworld.us/NF2/English/Ships.html
    Tam gdzie masz ship tree wybierz jezyk angielski i pojawi sie okno gdzie bedziesz mial 4 flagi a na srodku ekranu funkcje ship tree - wybierasz panstwo , klikasz ship tree, i ogladasz piekne drzewa :)
    GL
     
  3. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Conrdd. Nie zbluzgales - dostalem tylko za pierwsza bitwa maly opieprz za taba bo go nie dosc szybko wcisnalem :) Plywam na Missouri - arizona byla full gdy sie pierwszy raz logowalem i tak juz zostalem. A taktyke na poczatku przyjalem taka ze przyczepiam sie niszczyciela przed soba tworzac mini linie i koncentruje bardziej na prowadzeniu ognia niz manerwach. No chyba ze prowadzacy pakuje sie samobojczo w furball.

    12lvl - chodzi oczywiscie o wyszkolenie zalogi?

    Do czego moze sie przydac radioman? Przypadkowo awansowalem jednego na japonskiego radiowca i nie wiem po co mi to :)

    PS 1

    1. Po co przydziela sie ludzi na hngar w stoczni? TYlko by sie doszkalali?

    2. Co oznaczaja cyfry przy uzbrojeniu okretow np.

    Kangero
    R 65 65 65
    T 28 28

    R oznacza dziala, T - torpedy. Czyli sa 3 stanowiska dzial i 2 torped. Ale co oznacza 65 i 28? Max udzwig stanowiska? Czyli im wiekszy tym wieksza i lepiej opancerzona wieze moge wsadzic?

    PS 2

    WB to nie jest ale jako nawalanka do oderwania jest nawet calkiem. Przy czym najwieksza zabawe mam w stoczni :)
     
    Last edited: Aug 25, 2006
  4. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    Dopoki nie masz BO liczy sie najwyzszy levelem marynarz.

    Do rozmow przez radio, wstepowania do klanow, tworzenia list znajomych i teammemberow do gaworzenia, pokazuje status connected kazdego ktorego masz na liscie, mozna sie zgadac z kazdej czesci serwera na partyjke, cos jak GG, bo zwykly chat dziala tylko w czasie bitwy lub bezposrednio przed nia.

    Dokladnie. Zapas ammo liczony jest miejsca pod wieze, a zapas torped do pojemnosci okretu.
     
  5. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: CYFERKI

    To powiem tak. W niedzielę jadę pociągiem do Wrocławia. Mam laptop i cztery godziny nudy pierwszej klasy. Dawać cyfry do mnie - podsumuję Was na cacy :D:D
     
  6. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    @Holmes: cyferki do sciagniecia kilka postow wyzej, obsluz sie :)

    @Conrad: gdy dojdziesz do lvl 12 mozesz mianowac B.O. ale przedtem musisz wybrac narodowosc. Warto sie zastanowic, bo kazda ma swoje zalety i wady. To tez jest opisane na forum wiec jak masz czas i ci sie chce to mozesz sie wglebic w temat :) Jak ci sie nie chce to bierz UK albo US :) Trzeba tez pamietac ze zaloga wielonarodowosciowa nie moze sluzyc na tym samym okrecie. Np. jesli masz UK B.O. i plywasz na UK statkach, to nie wsadzisz tam ani japonca, ani US ani KM. Da sie natomiast wsadzic marynarza neutralnego, takiego jak masz na poczatku gry. Tak samo np. US marynarze nie beda mogli obslugiwac innego sprzetu (dzial, torped) niz US.

    R i T to sa tez klawisze ktorymi przelaczasz bron w trakcie gry, ale to juz pewnie wiesz :) T sluzy nie tylko jako miejsce pod torpedy, ale w pozniejszej fazie gry wsadza sie tam AAA. Co do cyferek to jest zapas miejsca. Kazde dzialo ma w parametrach ile zajmuje miejsca i ile wazy. Tak jak pietas pisze: ammo wsadzasz w pozostale miejsce po zamontowaniu dziala, a ilosc torped jaka mozesz wozic jest parametrem okretu.

    Radiowiec nie musi miec narodowosci, a nawet jak bedzie mial inna niz cala zaloga to w niczym nie przeszkadza, bo radiowca i tak nie wsadza sie na okret, tylko w to czerwone koleczko w lewym dolnym rogu. Potem mozesz sobie po nim klikac prawym i lewym i oblookac co i jak. Do zwyklego gadania w grze wystarczy radiowiec na lvl6, zeby zalozyc flote czy sq potrzeba go wyszkolic wyzej.

    Co do miejsc na marynarzy poza statkiem: wsadza sie tam inzynierow, mechanikow, w przypadku CV: pilotow. Na tej stronie ktora ci pietas podal sa tez drzewka marynarzy - mozesz sobie oblookac na jakim lvlu beda awansowac i takie tam. Zanim sie dorobisz inzynierow i mechanikow w te miejsca ladujesz zwyklych marynarzy aby sie szkolili. Nawet oni dokladaja co nieco do twojego SD (soft defence, taki powiedzmy rodzaj pancerza, zagmatwane to strasznie, szczegoly na forum :p) i do szybkosci z jaka ci sie naprawia okret w trakcie gry.
     
  7. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: CYFERKI

    sory ale czy NF zrobili znow darmowe czy gra sie do pewnego levela? :>
    czy cos ktos shakowal? :]
     
  8. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    jest darmowe, ale dostajesz 40% mniej XP niz ludzie ktorzy placa
     
  9. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Wiem ze ciagne informacje ktore powinienem poszukac na ichnim forum ale mam nadzieje ze jeszcze nie nadluzylem cierpliwosci :)

    Myslalem o JAP - dlaczego dla prostego marynarza lepsza jest US/UK niz JAP? Slyszalem ze szalejesz Al z torpedami na japonczykach - juz sie zetknalem z taka fala torped (kilka razy zreszta namacalnie gdy probowalem uciekac i nie bylo gdzie albo jak eksplodowalem bo dostalem 5 od razu). JAP maja lepsze torpedy (dlugie lance) a gorsze dziala?
     
  10. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Dość tego! Narobiliście mi smaka :D Grałem w NF jakiś czas temu, ale lagi w NF przekładają się również na szybkość odświeżania ekranu. Konekt miałem wtedy kiepski. Chyba zrobię powtórne podejście do gry. Tylko nie wiem jaki miałem login ;)

    Czy jak mój okręt zatonie to tracę XP, sprzęt itp.?

    EDIT: I tak muszę jeszcze raz ściągnąć klienta. Mam jeszcze tego starego w ZIPie, bez instalki v1.099, gdzie jedyne serwery to: Prince of Wales i Bismarck :D
     
    Last edited: Aug 25, 2006
  11. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    A co z info '30 level free trial' na stronei głównej?
     
  12. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: CYFERKI

    ok juz jestem przytomny ale skoro Holmes sie nudzi :) masz talent chlopie pisz! Ja bylem zajety przez 2 dni komp tescia padl. Musialem naprawic :rolleyes:
     
  13. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: CYFERKI

    Widzę, że naprawialiście skutecznie :D A ile potrzeba było przelać płynów, aby zadziałał :alc: :D :D
     
  14. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    dobra - od najwazniejszego zaczne:

    INFO NA STRONIE GLOWNEJ JEST BLEDNE!

    edit: ech takiego posta wyprodukowalem i sie komp zwiesil i wszystko szlag trafil :/ zaraz napisze od nowa...

    edit2:
    sam mam lvl 35 teraz wiec NA PEWNO mozna grac dalej, jest to zreszta podane w liscie zmian jakiegos z ostatnich patchy.

    co do japoncow: papierowy pancerz, slaby zasieg dzial, wolne okrety, gorsi inzynierowie i mechanicy (w pozniejszej fazie gry odbija sie to na tym ze inni zasuwaja dobrych kilka wezlow szybciej od ciebie i statki naprawiaja im sie w szalonym tepie, a tobie nie). Japoncy maja w zasadzie tylko 2 dobre rzeczy: CV i torpedy. Co do CV to dobre jest to ze jest ich duzo i mozna zaczac zabawe z nimi wczesniej, bo juz na 33 lvlu. Mozna tez isc linia BB i na koncu wybrac sobie CV zamiast BB Super Yamato. Same CV i samoloty nie sa najlepsze, torpedy dla samolotow o dziwo sa dosyc slabe (UK maja najlepsze).

    Co do linii torpedowej na ktorej ja jestem: torpedowanie wcale nie jest takie proste jak by sie moglo wydawac :) Owszem w pozniejszej fazie gry masz do dyspozycji torpedy o duzym zasiegu i mozesz spokojnie stawiac sciany torped i zbierac duzo xp na gre, ale na samym poczatku masz torpedy niezbyt sie do tego nadajace. Musisz sie raczej skupic na taktycznym torpedowaniu pojedynczych statkow, podchodzic blisko, odpalac torpedy i splywac gdzie pieprz rosnie. Trafic w ten sposob juz nie jest tak latwo, jak nie trafisz i nie zdazysz nawiac to robia z ciebie sitko. Fakt ze w poczatkowej fazie gry masz lekka zaloge (im maja wyzszy lvl tym wiecej waza) i dzieki temu okret plywa szybko - mozna nawiac (pod warunkiem ze ograniczysz ilosc dzial, albo kompletnie sie ich pozbedziesz i zostawisz same torpedy). Innymi slowy mowiac - na poczatku jest to troche frustrujace, dopoki sie jako tako nie nauczysz. Ja mam lvl 35 i nadal czesto mi sie zdarzy spieprzyc jakis prosty strzal, albo podejde za blisko i slychac tylko gluche thump jak nieuzbrojone torpedy uderzaja we wroga :) Kolejny minus tej drogi to, ze nie ma jednego statku ktory sie powinien na niej znajdowac - Simakaze. Skonczyly sie zapasy (raczej developery pidory je skonczyly, bo nie sadze aby 999999 okretow sie moglo samo skonczyc :) ) i jakos nikomu sie nie spieszy zeby je odnowic. Brak tego okretu troche boli, bo ja z moja zaloga sie juz ledwo mieszcze na poprzednim - Fubuki. Musialem zdjac dziala i zostawic same torpedy, a nawet w ten sposob cierpie na braki predkosci i czasem ciezko nawiac. Jak sie juz dociagnie do Kitakami (ostatni Torp Whore dla japoncow) albo chociaz do Kuma-Kai to xp zaczyna ladnie leciec, ale po tych statkach nastepny w linii jest juz CA, czyli przesiadka na dziala. Poniewaz uzywales samych torped wczesniej, nie masz teraz wyszkolonych gunnerow. Ja poszedlem ta linia z jednego powodu: na Kitakami wyszkole sobie zaloge innej nacji i nie bede musial sie meczyc na wczesnijszych statkach, tylko od razu wladuje sie w cos wiekszego. Mozna tez szkolic i sprzedawac marynarzy - dobry sposob zeby szybko zarobic jak sie jest w dolku.

    No to chyba tyle :)

    @Lax: jak zatoniesz to tylko musisz zaplacic za calkowite odnowienie okretu. W przypadku duzych okretow moze to byc dosyc kosztowne ;) Sam fakt czy cie zatopili nie ma chyba wplywu na xp i punkty jakie dostajesz za gre, ale jesli beda cie ciagle zatapiac to bedziesz zarabial mniej (koszty naprawy), albo znajdziesz sie na minusie jesli sam w tym czasie nie bedziesz czegos zatapial :)
     
    Last edited: Aug 25, 2006
  15. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    Pierwszy niszczyciel z kazdej nacji jest na tyle tani ze mysle ze spokojnie bedziesz mogl sobie na niego pozwolic i stosownie uzbroic. Dopiero potem ceny ida ostro w gore, ale masz tez wieksze odstepy miedzy poziomami - masz czas na zbieranie kasy.

    nom, tylko do tego

    Zdarza sie ze celujesz w cos dalej, ale na linii strzalu ci podjedzie jakis koles i pociski trafiaja w niego. Szczegolnie jak masz niskie katy, wtedy pociski leca nisko i trafiaja we wszystko co maja na drodze.
    Co do tipsow nie wypowiem sie bo nie mam doswiadczenia ;)
     
  16. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Gram misje treningowe. Pomimo, że w trzeciej zatapiam 20 statków w 5 minut (kilka razy pod rząd przechodziłem misję pomyślnie), to nic się nie dzieje. Marynarze nie dostają expa, a misję mogę grać w kółko. A jak powtarzam pierwszy tutorial to dostaję.
     
  17. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    tak to juz jest, jak wejdziesz na wyzszy poziom, to przestanie ci truc d... o misje treningowe, co nie znaczy ze do tego czasu musisz je robic :)
     
  18. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Jestes pewien ze bateria w Twoim laptopie to wytrzyma ? :)
     
  19. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    w pierwszej klasie siedzi, wiec chyba bedzie mial gdzie pradu nakrasc :)
     
  20. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: CYFERKI

    Cc, w business-class PKP. Czyli niektóre zagłówki wyprane, w niektórych miejscach podłoga umyta i przez okna widać coś więcej niż tylko poświatę :D

    A tak swoją drogą, to mam Dell'a, a nie sprawdzałem czy to ten z wybuchającą baterią. Zatem jak w wiadomościach podają, że spalił się skład do Wrocławia, to ja :D:D