Navy Field (bylo:CYFERKI)

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -al---, Aug 4, 2006.

  1. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    ja mam zabytkowego laptopa XT z 4-MHz 8086 w srodku i calymi 640 kB RAM:) Na 6 akumulatorkach AA dziala ze 3-4 godziny:)
     
  2. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: CYFERKI

    Pokaż zdjęcie! Bez żadnej złośliwości - autentycznie ciekawi mnie jak to to wygląda.
     
  3. kryzyf

    kryzyf Well-Known Member

    Joined:
    May 16, 2005
    Messages:
    82
    Location:
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Re: CYFERKI

    Kurna zaraziliscie mnie tym dziadostwem (NF). I jestem zly bo:
    1. nie mam na to czasu
    2. uruchamia sie to u mnie raz na iles prob. zazwyczaj zwis w momencie logowania do serwera. Wkur*** mnie to jak rzadko co i nie bardzo wiem co jest przyczyn? :(

    P.s. Jakby co to na nf mam ksywe "motylop" :p

    Pozdrawiam
     
  4. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: CYFERKI

    wow, a nadal dziala?

    dawaj zdjęcie, i podaj ile waży :))
     
  5. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Nie chcialo mi sie wyciagac aparatu, wiec znalazlem na google (moj jest taki sam):
    http://www.toshiba-europe.com/bv/computers/products/notebooks/t1000le/images/pp_t1000le.jpg

    specyfikacja tutaj:
    http://www.toshiba-europe.com/bv/computers/products/notebooks/t1000le/product.shtm

    Jedyna wada mojego egzemplarza to uszkodzone FDD - wiec systemu (DOS 5.0) nie zmienie, ale komunikacja ze swiatem zewnetrznym jest - via RS232 i norton commander:)

    Kilka lat do tylu wzialem go sobie na wakacje i w wolnych chwilach pisalem jakies glupie programy w C. Wgralem Turbo C v 2.01 - smiga calkiem szybko :)
     
  6. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    oh wow ale ekstra :D
     
  7. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: CYFERKI

    @kryzys: jesli zwiesza ci sie tak ze tylko reset pomaga, to:
    - przed uruchomieniem gierki, w windowsie otwierasz sobie jakies okienko, byle jakie,
    - otwierasz task managera, przelaczasz na zakladke "aplikacje" i zamykasz
    - odpalasz gierke

    teraz jak ci sie zwiesi, to ctrl-alt-delete, czekasz az sie task manager otworzy, czasem bedzie go widac, a czasem pokazuje sie tylko windowsowy kursor myszki
    jak juz sie otworzy to cisniesz alt-e dwa razy i jestes z powrotem w windzie

    ta gra jest strasznie problematyczna i trza takie numery robic zeby ci sie pozwolila przelaczyc na desktop :)

    co do tego czemu ci sie wiesza to problemow moze byc mnostwo, to jest jedna z gorzej napisanych gier z jaka mialem okazje sie spotkac :p

    http://www.navyfield.com/board/view...upday&PageSize=20&Page=1&Ctg_1=&Ctg_2=&Ctg_3=

    post na forum z roznymi rozwiazaniami na rozne problemy
     
  8. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: CYFERKI

    Lepper ty to masz full wypas ja jakies 2 lata temu wywalilem (a teraz zaluje) Toshibe mniej wiecej tak samo wygladajaca, ale z BURSZTYNOWYM ekranem (dla nie pamietajacych: MONO ale czarno-bursztynowe).
    Dwa zajebiste akumulatory za ekranem i wyciagana raczka do noszenia jak w walizkach. A najlepsze to, ze zeby to odpalic to trzeba bylo w lodowce najpierw pol godziny wczesniej potrzymac. Nie wiem dlaczego, ale dzialalo :D.
     
  9. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: CYFERKI

    takie cos wywalic... na pohybel ;p
     
  10. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    Podsumowanie sie spoznia.
    W zwiazku z tym zdradze, ze nie starczylo mi cierpliwosci, wzialem konto premium na miesiac, i w 2 dni dochlapalem 39lv. Za pozyczone pieniadze kupilem CL Mogami. Mialo byc tak pieknie, w stoczni rumiane dziwczyny z wlosami do samej (d), codziennie pierogi ruskie w pokladowej stolowce, a na horyzoncie dymy i wraki zatopionych nieprzyjaciol.. taaa.. a wychodze na minusie dostajac wpieprz od co drugiego niszczyciela, ciezko cokolwiek ugrac, ta gra nie przestanie mnie zaskakiwac wrr brr hrhr.
    Teraz szkole AA-gunnerow, maszyniste, i dostaje regularny wpieprz.
    Dobrze ze chociaz doswiadczenie idzie w gore dzieki premium bo bym sobie dal spokoj z ta gierka.

    PS. Acha, gram jako cugi, na minnesocie. Do zobaczenia to tu, to tam, to na 6, to w namiarze 40 stopni ;)
     
  11. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: CYFERKI

    Rozpustnik, ja 37lvl robie od sierpnia 2005 ;p

    Jezeli do tej pory grales na auto, to sie nie dziw ze DD cie jadą :)

    A ja gram z Kryzywem na Arizonie :)
     
  12. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    Nie, od kilku dni cwiczylem manuala specjalnie na te wiekopomna chwile.
    Na DD mnie jada, bo ten okret slynie ze swoich slabosci, z ktorych nie zdawalem sobie sprawy. Jest to jeden z najlepszych CL w grze, bo jest szybki (chyba najszybszy), ma wielka sile ognia i duzy zasieg dzial. Obok tych zalet posiada wady - brak opl, slaby pancerz, beznadziejny na bliskim dystansie.
    Tak wiec zeby wykorzystac zalety okretu trzeba walczyc w dystansie wykorzystujac zasieg dzial i wielka predkosc. A zeby tak walczyc, trzeba miec porzadnego BO - a moj jest taki cienki ze nie widzi upadku pociskow dalej jak bliski i sredni dystans.. wiec ciagle budze sie z reka w nocniku rozstrzelany przez kolejny niszczyciel.
     
  13. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: CYFERKI

    Ja pływam na Arizonie, nick Basasael. Lvl 18, DD klasy Q :)

    Poradźcie, okręt nie ma nieskończonej pojemności, a pojawiły mi się nowe działka 4.5", które ważą 80 ton więcej niż 4", ok 70 ton więcej w przypadku działek typu D. Mam 2 wyrzutnie torped ale ich zasięg jest symboliczny, przepływają mniej niż długość ekranu na wolnej prędkości. Lepiej trzymać te torpedy, czy też może je sprzedać i kupić mocniejsze działka? :)

    Edit: Jeszcze pytanie o silnik. Który lepszy? Jedyne co obczaiłem to to, że Heavy traci moc dopiero przy dużych uszkodzeniach, ale WEP działa krócej.
     
    Last edited: Aug 28, 2006
  14. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: CYFERKI

    Siedze wciaz na destroyerze 02 bo mialem weekendowa przerwe ale mam pytanie o pancerz - w grze jest pancerz pokladu, burty oraz bable przeciwtorpedowe. Bable sobie daruje natomiast czy jest sens brac pancerz pokladu? Walcze niszczycielem raczej z bliska i typowo spadajacych pociskow z gory jest niewiele.
     
  15. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: CYFERKI

    IMHO na niszcycielach to raczej nie ma sensu jakiegokolwiek pancerza (wyjatkiem jest Qclass :) ). Mozna upychac panc burty w DD jezeli to nie zmniejsza predkosci, ale to i tak symboliczne :).

    Ja uzywam zawsze Heavy engine, ogolnie szybszy ale ciezszy. Zwyklego nalezy sie wystrzegac (nieporozumienie, slabszy od Light a ciezszy), a light jest dobry jak zalezy na wadze :)

    Torpedy na Qclass czesto widzialem jako "ostatnia deska ratunku" :) Zalezy od upodoban. UK-RN jest raczej od pchania pancerza i dzial :)

    Co do Mogami, faktycznie z bliska jest problem, chyba ze bardzo dobry rozrzut i ma sie dziala x3 :)
     
  16. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: CYFERKI

    Czytajac te dyskusje, zarazilem sie takze na kilka godzin NF.

    Lacznie w ok. 10 godzin grania doszedlem do lvl 15 i sprawilem sobie niszczyciel made in germania Z1.

    I tu zauwazylem:
    Pojawily mi sie po lvl 14 podwojnie sprzezone dzialka kalibru 3,46" gdy wersja podstawowa dysponuje dzialami 4,1" (pojedynczymi).
    Przestrzegam wszystkich chetnych przed kupowaniem tych po2-jnych - jesli nie lubia czestych kapieli. Sila ognia spada o przynajmniej polowe w porownaniu z pierwotnymi.

    Co do krazownikow, to uczylem sie i zarabialem punkty na mega misjach (po 40 i wiecej uczestnikow) wlasnie z udzialem CL (FF+DD+CL). Ma to swoja zalete jesli szybko chce sie pokonac kolejne lvl'e i zdobyc duzo kasy i doswiadczenia.

    Ja robilem tak: siedzialem na szarym koncu calej zgrai i czekalem az ktorys z bliskich przeciwnikow (najlepiej CL) oslabnie na tyle, ze zwolni lub stanie. Wtedy dobieralem sie do niego dzialami, a pozniej torpedami. Nawet jesli ginelem w takim pojedynku, to premia za "sunk" byla tak wysoka, ze szybko przeskakiwaly lvl'e.

    Torped nie uzywam nigdy na poczatku pojedynku a jedynie w sytuacji, gdy przeciwnik tak sie uwezmie na mnie ze zaczyna plynac prosto i widac ze jedynie celuje. Wtedy zwykle nie zauwaza sladow torped... i konczy z nowym okienkiem na ekranie.

    Na Arizonie spotkalem takie wypasy DD, ktore w pojedynke potrafily powalic 2 atakujace CL, nie mowiac o tym ze jedna salwa takiego niszczyciela powalala mojego DD 02M3.

    Gierke widze bardzo pozytywnie, jednak nie dluzej jak 2 tygodnie. Mimo ze pisza cos o taktyce, to gra ta w ogole nie wykazuje nawet sladow taktyki.
    To takie Diablo 2 na wodzie :)

    Nick jest taki jak mam (dziwie sie ze potrafice rozne nicki spamietac w roznych grach) lolo_pl a stateczek to lolowka2

    pozdro
    Lolo
     
  17. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: CYFERKI

    a tak wam napisze.

    Na DD oplaca sie brac pancerz przynajmniej aby dawal punkt lub dwa na decka i wiecej na burty.
    Pancerz na Deck sluzy do obrony przed pociskami z duzej odległosci, burta przed pociskami z bliska.

    Pancerz na burte daje ochrone wprawdzie symboliczna ale małe łupinki w stylu Neutralnych DD nie będą sikac pestkami po pancerzu juz tak dobrze.

    Deck to dla takich co walczą z duzego dystansu i uzywając HA, potrzeba do tego najlepej dział L i lekkich pocisków HE no i dobrych gunersów. Wtedy można co bardziej nobiarskie z99 trzymac na dystans (w np Q Class) a i czasem CL ze słabo opancerzonym deckiem (roomy dd, cl).

    Co do taktyki jest jak wszędzie, gruby pancerz na burcie + działa D blisky dystans i zatapianie kanonadą, gruby pancerz na decku + dziala normal lub L z pociskami Light+duzy dystans najlepiej z HA sieją spustoszenie na pokladzie przeciwnika.

    Pierwsza ma wadę taką ze zazwyczaj starcza na max 2 nieco słabsze okręty i rzadko konczy się przezyciem do konca bitwy, no i łatwo nadziac sie na torpedy (ale to i zaleta bo mozna uzywac i własnych)

    Druga druga ma mniej wad, np dziala L duuuuzo gorzej sobie radzą przy małym podniesieniu dział.

    No i wg mnie gra na Auto to strata czasu ;-)
     
  18. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: CYFERKI

    Do 30lv idzie sie jak burza, fajnie, wesolo, spiewac mozna piosenki ludowe topiac zadziornych rywali. Pozniej drastycznie spada przyrost monety i doswiadczenia, a levele coraz dalej i dalej.. koszmar. Okrutna danina za granie za friko.
     
  19. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: CYFERKI

    jedyna taktyka w tym wystepuje podczas Clan Wars :)
     
  20. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: CYFERKI

    Juz grając na CL/CA nikt nie strzela bezmyslnie tyko każdy w linii pływa i strzela na zasięg. A jak ktos nie radzi sobie to wraca do DD i farmuje gunersami z duzego levela