Pytanie neostrada

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by graatz, Nov 4, 2006.

  1. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Mam pytanie - dostałem do skonfigurowania komputer, golutki, będzie pod XP, do kompletu dostałem modem neo ze sterownikami, a u właściciela czeka juz aktywowana neostrada w gniazdku. Chciałem zapytać neostradowców, bo coś mi się takiego obiło, że do neo nie trzeba instalować sterowników z płyty tylko windows ma swoje, i wtedy lepiej chodzi? Nigdy neo sam nie miałem, to jestem lewy w tym temacie. Modem to ZXDSL 852.
     
  2. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Sterowniki do samego modemu z plyty, natomiast nie potrzebujesz aplikacji dostepowej (ktora jest syfem, czasami zrywa polaczenie i do tego irytuje, bo nie da sie jej zminimalizowac do traya).
     
  3. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Najlepiej kup router ;) a modem schowaj do szafy. Tedy ino w opcjach routera wpisujesz login i hasełko i masz neta non stop ;) A i do czasu, gdy tepsa nie zerwie połączenia. limicie nie będzie obowiązywał :znaika:
     
  4. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    W windowsie tworzysz polaczenie modemowe, za numer wklepujesz * , wklepujesz login i haslo i juz.

    Pamietaj ze neo to wylegarnia trojanow, thus firewall musi byc jakis.
     
  5. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Hrabia prawdę pisze. Oto moje rezultaty ;)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Idea jest prosta. Dopóki komputer nie jest wyłączony przy przekroczeniu limitu, to można korzystać przez około 7-10 dni. Wtedy już w tepsie limit się włącza ;) Działa nawet bez routera.
     
    Last edited: Nov 5, 2006
  6. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Ta tylko, że kompa wyłączyć niektórzy muszą a ruterek może sobie chodzić non stop
     
  7. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Livebox się zalicza pod to? Właśnie testuje to $#%$@ :D Bezprzewodowo porażka. Na kablu Ethernet śmiga nieźle, narazie mi się raz zawiesiło konkretnie urządzenie. Ma wbudowany firewall i mnóstwo opcji. Poza tym nic ciekawego nei oferuje. Jedynie VoIP, które nie zabiera kilobajtów z transferu Neo.
     
  8. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    i ten dongle dolaczany..
    raczej breloczek niz urzadzenie..:/
     
  9. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Dzięki chłopaki ;) Tego kompa z neo to sobie mój tato sprawił a ja mu tylko poinstalować mam, a że to jego pierwszy komputer w życiu to nie posądzałbym go o próby obchodzenia limitów downloadu. Przynajmniej na chwilę obecną ;)
     
  10. esp---

    esp--- Well-Known Member

    Joined:
    Oct 3, 2001
    Messages:
    329
    Location:
    Warsaw, Poland
    poczekaj az odkryje uroki DC++ i BitTorrentow
    oraz fakt ze XXX nie oznacza gwiazdek w skali od 1-5 :)