Targetware: kto zalozyl 302sq i PFT?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by --stec, Nov 16, 2006.

  1. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Mam pytanie - jaki trzeba mieć PC żeby dało się w to pograć?
    Czy da się latać na myszy ?
     
  2. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    PC na ktorym lekko pojdzie IL2 (pierwsza wersja), poradzi sobie z Targetware znakomicie. Na myszy mozna latac dopiero po zainstalowaniu programu jmouse.msi z ruskiego forum Hardware, topic zatytulowany "Symulator joysticka" (po rusku:@drunk: )
     
  3. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    ja mam pytanie: jak dajecie sobie rade z tyloma ustawieniami naraz? Ja zeby wystartowac to bym potrzebowal poza przepustnica jeszcze jakiejs wajchy od paliwa i obrotow, panel od klap i jeszcze troche - z klawiatury mozna sie zadźgać :D

    dodam ze nie starcza mi MS Sidewinder Precision 2 na to wszystko :D
     
    Last edited: Nov 18, 2006
  4. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Czyli musze zakupic nowy komputer - na moim P3-800 ze zintegrowana grafika i852 raczej nie mam czego szukac :(

    Czy ten ruski programik do innych gier wymagajacych joya tez sie nadaje?
     
  5. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    ehm, ja mam oprocz joya jeszcze orczyk i przepustnice :rolleyes:
     
  6. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    A moze masz jakis sensowny profil na X52 do TT?
     
  7. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Kurde, nie moge sciagnac tego TT. Ani automatycznie, ani recznie. Ba, nie moge wejsc na strone TT - tak jakby cala witryna lezala...
     
  8. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Strona TT faktycznie lezy. Sciagnij klienta TW ze strony glownej projektu, zarejestruj sie i w 'download mods' zassaj TT. I WoP'a tez :)
     
  9. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Nie dziala sciaganie TT pod TW a WoP juz mam.
     
  10. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Program jmouse nadaje sie do kazdego sima. Juz sprawdzilem z powodzeniem w IL2 (troche sie naglowkowalem jak wylaczyc rozgladanie sie mysza po kokpicie) oraz w Targetware.
     
  11. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Na MSFFB2 latam, wiec nieszczegolnie...
     
  12. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Wlasnie zdoilem sobie stosowne mody i potwierdzam wszydtko co DOT tu nasmarowal.TT to prawdziwy hardcore przy pozostalych simach,mimo iz grafice duzo daleko do IL2 to wrazenia z walki znacznie intensywniejsze od tego co do tej pory widzialem.
     
  13. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Grafika nie jest najgorsza, niektore modele samolotow IMO niewiele odstaja od ila, ziemia i woda maja co prawda malo detali (z wyjatkiem niektorych miast i lotnisk) i zero efektow ale mimo to sprawiaja dosc "realne" wrazenie z kazdej wysokosci. Zreszta nie grafa jest najwazniejsza no nie? :) Chmurki za to superowe, i najlepsze ze w kazdym scenario zmienia sie losowo uklad chmur - ilosc warstw, pokrycie, podstawy itd.
    Tak swoja droga to 'learning curve' jest chyba najblizej realu ze wszystkich simow w jakie w zyciu gralem. Nalatalem mysle juz grubo ponad 50h w grze, a caly czas nie czuje sie w 100% pewnie w 'powietrzu'', a ladowanie to w moim wykonaniu ciagle na pol kontrolowana kraksa. Fizyka lotu IMO po prostu doskonala, moze tylko korka trzeba przytrzymac sterami ale sie da (chociaz jak podziurawia skrzydlo to nawet bez sterow sie da korka zrobic - model zniszczen i ich wplyw na zachowanie samolotu - miodzik!). Walka tez bardziej wymagajaca od innych simow - przez to ze trzeba caly czas kontrolowac kupe parametrow pracy samolotu, a model lotu wymaga najwyzszego skupienia, plynnosci i koordynacji w ostrzejszych manewrach, wynik zalezy bardziej od umiejetnosci i 'wlatania' pilota niz od sprzetu. Jezeli mam byc szczery to do dzisiaj nie znam roznic miedzy osiagami wiekszosci samolotow ktorymi latam (wiem tylko ze w p40 sie nie wsiada jezeli ktos inny na arenie lata mysliwcem - szmelc jakich malo, jakby zywcem wziety ze wspomnien Urbanowicza i Gabresky'ego ;)).
    Zapomnialbym! Ktos gdzies wczesniej narzekal ze w TW nie ma rps'a. Otoz w TT jest rps i oczywiscie podzial na axis/allies. Nie wszystkie typy dostepne na wszystkich lotniskach (osobne lotniska dla USAAF i RAF albo RA i LW). A od sukcesu danej strony w scenariuszu (osiaganej przez rozwalanie wyznaczonych obiektow naziemnych npla i w ogole robienie mu krzywdy na kazdy sposob), zalezy ktora strona bedzie dysponowac przewaga technologiczna (nowsze typy i wersje) w nastepnym 'etapie' gry. Etapow jest chyba 7 albo 8 w tym jeden nocny.
    Polatam jeszcze troche i zrobie kompletna recenzje simka.
    Stan wpadaj czesciej to polatamy w parze. I too samo zaproszenie do wszystkich pozostalych, 303 juz sobie wyrabia renome na arenach TW, a ja, samotnie reprezentujac 302, moge temu zadaniu nie podolac :). Gdyby ktos mial jakies problemy i pytania to chetnie sluze pomoca.
     
    Last edited: Dec 5, 2006
  14. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    P.S.
    Stan, fotke Ci zrobilem jak sie za jakims makaronem uganiales :)
    [​IMG]

    P.S. 2
    Wlasnie wprowadzili do gry te pieknosc, na razie wersje E-4 i E-7 ale w drodze juz Franze i Gustawy.
    [​IMG]
     
  15. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Wrazenia z lotu sa niesamowite,sam juz start daje duze wrazenie,jak chyba w zadnym innym simie walka w pojedynke przeciw chocby parze to prawie pewna smierc.Nie ma miejsca na kwaka.Do 302 sq oczywiscie przystepuje przy pierwszej okazji.Swoja droga mogloby nas tam wiecej fruwac.Wymagania sprzetowe zdecydowanie mniejsze niz do Il2.Co do detali naziemnych oczywiscie sa duzo gorsze,ale to w sumie zaleta,zawsze to mniejsze obciazenie grafy i procka,w koncu wiekszy FPS w walce jest wazniejszy niz widok bocianow na lace,poza tym przeciez nie zalerzy nam na tworzeniu dywizji pancernej.
     
  16. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Emile!!! Wreszcie! :D
    Bedzie mozna je gwizdnac do WOPa ;)

    Ja na TW nieco nieortodoksyjnie, bo nie jestem ani w 303 ani w Napierdalatorze - reprezentuje 1. Pulk Lotniczy :)
     
  17. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    aaa to stec to byl steinbrecher, ladnie juz tam sprzata na arenie widzialem
    w sumie do tego co napisales nie sposob sie przyczepic, oprocz tego ze p40 az tak tragiczny nie jest, ladnie sie wspina, na flapach na niskiej predkosci kreci przyzwoicie (i to z kaszlacym silnikiem :D)
    w porownaniu do emila chyba nawet lepiej
    emil za to grzeje sie nieporownywalnie wolniej, tylko ze nie moglem odskoczyc dwom hurrikom w spiral climbie, jedynie w lvl udawalo mi sie zwiac, ale to moze byc moja wina, bo jeszcze czuje sie w tt jakbym chodzil po linie :)
    w kazdym razie, wrazenia z walki za kazdym podejsciem sa coraz fajniejsze

    razi tylko fakt, ze nie wiem kiedy trafilem, samoloty przeciwnikow sa strasznie zpikselowane nawet na najwyzszych rozdzielczosciach (moze sa na to jakies inne ustawienia?) a przez to niewyrazne, co utrudnia ocene odleglosci i kierunku w ktorym leca
    jeszcze troche denerwuje kokpit ktory zaslania zdecydowanie zbyt duzo (w realu przeciez mozna przesunac glowe o te pare cm w bok jesli cos sie znajduje akurat za jakas 'ramka', w tt sa na to kalwisze, ale i bez tego rece sa zbyt zajete przeciez); a mam do kazdej maszyny ustawione optymalne widoki na kazda strone..
    czego mi jeszcze brakuje - odglosow innych silnikow tak jak w il2
     
    Last edited: Dec 6, 2006
  18. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    oo..
    chyba nie doczytalem..
    jakie to klawisze??
     
  19. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    strzalki i pg up/dn
     
  20. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    lol, a kto w tym emilu namalowal celownik farba na szybce? :D