Modele kartonowe - skanow szukam

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by pedzel, Nov 29, 2006.

  1. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Jak w temacie. Znalazlem w necie tylko jakies stare wydania Malego Modelarza. Jakosc wykonania tragiczna. Ma ktos moze cos na dysku, albo zna linki?
    Pobudowalbym cos :D.
    I nie odsylajcie mnie do sklepu :p.
     
  2. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    odesle Cie na allegro..:p
     
  3. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    No to pomogles.
     
  4. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    To się pochwalę :) a co się będę,. Całe DVD z Małym Modelarzem od 1957 do 2002 roku mam, skany jakość takiej, że można spokojnie drukować i sklejać :) ...na internetowej ksiegarni na emule było kiedyś...jak zacząłem wskrzeszać renderami polską przedwojenną myśl techniczą, żeby za pomoce do blueprintów robiły

    jakby co to pisać na GG czy maila
     
    Last edited: Nov 29, 2006
  5. esp---

    esp--- Well-Known Member

    Joined:
    Oct 3, 2001
    Messages:
    329
    Location:
    Warsaw, Poland
    qrwa
    p***ni piraci
    model kartonowy kosztuje naprawde grosze w porownaniu z plastikami - wiec zamiast zachowywac sie jak szczyle z pryszczami na nosie ruszylibyscie dupska i zamiast 3 browarow byscie kupili model w kiosku lub w byle jakim modelarskim? (np swietnie wydana Bf109k4 z Answer'a kosztuje 12pln - Male Modelarze sa jeszcze tansze - np ostatnie wydania Łosia czy Karasia albo F14)
    Nie mowie tutaj o Halu czy GPM'ie - ale sami sobie policzcie - nawet jezeli model kosztuje <100pln (Yamato(AH), Missouri (GPM), Saratoga(GPM), Lexington(GPM) czy tez Halowska Bergpanther lub T34/75 ale taki model robi sie ok roku czy nawet dluzej - wiec wydatek dzielony przez czas naprawde jest bardzo maly!!

    sorry za ton wypowiedzi - ale mnie wqrwia to ze sa w naszym pieknym kraju goscie ktorzy ukradna wszystko - nawet znaczek pocztowy - byle zaoszczedzic te pare zlociszy. I co wiecej jeszcze to jest tolerowane! Ba - niektorzy sie chwala!! pytam sie czym qwa mac CZYM!! Zes zlodziej? plytke z rocznikami MM mozna bez problemu kupic w siedzibie LOK'u za nieduze pieniadze! wezcie sie stuknijcie patelnia w leb!

    pozatym w sieci jest naoprawde MASA modeli za darmo do sciagniecia- np Tiridium z SW - wystarczy poszukac na kartonwork.pl czy konradus.com albo kartonbau.de

    qwa mac
    4RP wita

    pedzel, szymon... naprawde :ass: ...
    ps. aktualnie siedze na P51D od hala (Big Beautiful Doll) - dalem za niego ok 30pln - siedze nad nim juz dwa miesiace - i posiedze jeszcze z miesiac - wiec 10pln/mies - naprawde to duzo?
    nie mowiac ze na kredowy papier i wydruk profesjonalny wydalbym pewnie polowe tej kasy - a i tak zaden skan nie da sie nawet porownac z oryginalnie wydrukowanym modelem...
     
    Last edited: Nov 30, 2006
  6. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    [...]usunąlem
     
    Last edited: Nov 30, 2006
  7. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    esp, w tym pieknym kraju nad wisla panstwo okrada obywateli podatkami. a ludzie musza sobie jakos radzic. pedzel zreszta do niedawna byl bez grosza przy duszy. jakos sie nie dziwie ze kombinuje jak najtaniej.
     
  8. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Last edited: Dec 1, 2006
  9. esp---

    esp--- Well-Known Member

    Joined:
    Oct 3, 2001
    Messages:
    329
    Location:
    Warsaw, Poland
    widzisz pedzel
    roznica miedzy nami polega na tym ze ja pozniej kupilem model tego poloneza na allegro i go skleilem jeszcze raz (bo mi sie spodobal - taka zabawka - ciagle stoi w domu rodzicow)
    nie ukrywam ze mam kilkanascie skanow na dysku - z ta roznica ze sa to kopie zapasowe modeli ktore mam (albo sklejone albo jeszcze plaskie)

    na konkursach poznalem kilku wydawcow (min.Grzeska Pomorskiego, Marka Pacynskiego oraz Andrzeja Halinskiego) i co mnei zdziwilo: modele nie musialy by kosztowac za samolot 25-50pln gdyby tylko polowa ludzi ktorzy zamiast sciagnac je z sieci kupily by je w sklepie - zwalszcza ze naprawde nie sa to duze pieniadze

    lesiu
    a nie mozna zamiast tego sie spytac czy ktos nie ma do oddania jakis modeli? ja np spokojnie moglbym dac kilka (napewno nie starych dziadowskich MM - raczej AH - bo tylko takie mam na stanie) - zwalszcza ze pedzla znam nie od wczoraj
    zreszta neiwazne w jakim dolku sie jest - skoro stac kogos na lacze internetowe to neich mi nie wciska ze nie stac go na 12pln miesiecznie na model
     
    Last edited: Dec 1, 2006
  10. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    esp---

    w aspekcie czego to napisales?

    Cieszysz sie czy smucisz, ze takich jak Ty, przebywanie w 4RP bedzie raczej meczylo.

    Zasmucilo mnie to co soba zaprezentowales.
    Znam cie Dlugo... i chyba zly dzien miales, piszac cos bez "rachunku sumienia".
    Jesli kiedykolwiek reka Cie zaswedzi zeby napisac cos jako SEDZIA - to badz laskaw przypomniec sobie wstyd, jaki Cie spotkal.

    Bardzo latwo krytykowac innych, trudniej pamietac - ze robilo sie DOKLADNIE to samo ... tylko wczesniej.

    Samo zagadnienie praw autorskich, udostepniania, etc, etc - to rpoblem nie w skali mikro.
    Cos w tym jest, ze jedni wola wydac 12 PLN na model z kiosku, a inni wola wydac 30 PLN na kolorowe wydruki tego samego. To jest ich sprawa jesli lubia przeplacac (wlacznie z Toba).

    Wystapienie w stylu " Jestem przedstawicielem okradanych" choc nikt mnie o to nie prosil - zostaw przed lustro. Jesli Pedzel (lub ktokolwiek inny) robi zle - to od oceny tych faktow sa WLASCICIELE i Sad.

    Wlazenie butami do czyjegos ogrodu i przestawianie kwiatow - zawsze skonczy sie grabiami na plecach - od tych co dbaja o czystosc ogrodu - lub od tych co lubia go podniszczyc.

    pozdro
    Lolo
     
    Last edited: Dec 1, 2006
  11. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Roznica miedzy nami polega na tym, ze ja jeszcze niczego nie zrobilem, a juz zostalem odpowiednio sklasyfikowany. Poprosilem o linka do modeli dostepnych w sieci. I tyle. Znasz linka do jakiegos DARMOWEGO DOBREJ JAKOSCI MODELU SAMOLOTU? Zapodaj.
     
  12. esp---

    esp--- Well-Known Member

    Joined:
    Oct 3, 2001
    Messages:
    329
    Location:
    Warsaw, Poland
    pedzel
    w sieci nie ma dobrych modeli latadel (za dobre uwazam takie jakie wydaje GPM czy AH) i dobrze o tym wiesz - dlatego zalozylem ze chcesz piracic
    lepiej wyslij mi swoj adres na pw
    podesle ci F4F3 i P38 - oba od Hala (do tego drugiego kolka i kabinka) - ostrzegam jednak ze te modele wymagaja ciut kunsztu i dokladnosci - i napewno nie sa dla poczatkujacych - jezeli ci sie nie spodobaja spokojnie wymienisz je na inne - szczegolnie P38 jest rodzynkiem poszukiwanym na rynku ktory spokojnie wymienisz nawet na najnowsze dzieci od AH

    lolo
    lubie cie wiec daruje sobie to co chcialem napisac :)
    juz za duzo slow polecialo
    Przepraszac jednak za nazwanie rzeczy po imeiniu nie bede.
    Nie twierdze rowniez ze ja jestem swiety - tez zdarzalo mi sie czasemukrasc cos (w koncu piractwo komputerowe to tez jest kradziez)
    Nie jest moim celem wystepowanie jako sedzia - ale po prostu wyrazilem swoja opinie na pewne tematy - mozecie sie zgadzac lub nie.
     
  13. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Owszem, swietne modele da sie znalezc w internecie - polecam p2p, sam mam nagrane 2 plyty modeli kartonowych sciagnietych via osiolek.
     
  14. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    esp---
    Nie o to chodzilo przeca....

    jesli cos sie robi, a nastepnie karci sie za to samo innych.... to chyba cos nie za bardzo ten tego... swoje zdanie mozna wyrazic na ten temat, nie koniecznie krzyczac na innych :)

    pozdro
    Lolo