[OT] Laptop notebook czy jak to tam zwa...

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by kryzyf, Dec 15, 2006.

  1. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    np. bo nie jest "markowy" :D
     
  2. kryzyf

    kryzyf Well-Known Member

    Joined:
    May 16, 2005
    Messages:
    82
    Location:
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Hehe ;) pewnie to samo Jeruwa co sprawia ze nie wytypowales go w swoich postach ;)))

    P.S. cholera, te poczatkowe "3000" coraz bardziej mi rosnie.. :-/

    P.S.2. nie ma ktos pozyczyc IJN DB?:p

    Pzdr ;)

    Kryzys
     
  3. kryzyf

    kryzyf Well-Known Member

    Joined:
    May 16, 2005
    Messages:
    82
    Location:
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Pewnie i by wystarczył.. Ale skoro pozbywam sie juz takiej kasy to chcialbym zeby sprzet za rok dalej "cos" sobą reprezentował.

    A w ogole to "CO JEST PANOWIE"? Tylko Jeruwa rzeczowo się wypowie?
    :p

    Pzdr

    Kryzys
     
  4. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Co tu doradzac... Nie ma marki ktorej lapki by nie padaly. Wiem po firmie - nowy HP wytrzymal delikatnej eksploatacji rok z malym okladem, z dwóch fujitsu jeden juz padl drugi dziala tylko klawiatura mu sie wybrzuszyla, toshiba sie zaczela wieszac (pamiec?) a IBM po pol roku stracil wyjscie TV czego serwis nie jest w stanie naprawic. A po kolejnych 3 miesiacach w ogole padl i musial byc reanimowany w Warszawie. Tak wiec - nie ma jednej zasady i marki. Poza tym juz nie ma typowych IBM-ow.

    Z drugiej strony - moja leciwa toshiba tecra chodzi od lat 7 i poza wiekiem oraz skromna juz wydajnoscia na bezawaryjnosc narzekac nie moge.

    Podobnie znajomy HP6100 majacy pare latek dziala bez zarzutu.

    Podsumowujac - IMHO najlepsza rada to zyczyc szczescia :)
     
  5. kryzyf

    kryzyf Well-Known Member

    Joined:
    May 16, 2005
    Messages:
    82
    Location:
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Ok Jeruwa - namówiłes mnie :p
    Toshiba mi sie nie podoba bo ma Intel Core Solo ;P
    Poki co na placu boju zostaly te dwa ;P

    Te WiFi bez "a" to jakis problem wiekszy jest?

    A teraz przejade sie do jakiego sklepu pomacac i zobacze ktory mi sie bardziej podoba ;)

    Pozdrawiam

    Kryzys
     
  6. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Oczywiscie zadales sobie pytanie, czy panoramiczny ekran nie przeszkadza?
     
  7. HJM---

    HJM--- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 8, 2002
    Messages:
    881
    Location:
    behind you
    Po ca. roku eksploatacji dysk (Seagate bodaj) zdechł wraz z wszystkimi danymi z firmy (nie będę nawet podawał kosztów odzyskiwania). Następnie, po jakimś czasie wyleciał sobie jeden z klawiszy. Potem zaczął się horror z zasilaczem (gównianym montażem przewodów wewnątrz). Na chwilę obecną (od dłuższego czasu) notebook robi sobie random resety - i nie jest to powodowane ani zasilaczem, ani pamięcia, ani chłodzeniem, ani systemem...
    Teraz mam zamiar kupić nowego MacBook'a Pro i "olać" składakowe łajno.

    PS. zapomniałem dodać, że baterie w Fujitsu-Siemens to także tragedia (miałem dwie - żadna nie potrafiła normalnie funkcjonować (spadki naładowania z np. 70% do 15% bez konkretnej przyczyny (normalne ładowanie itd.)).
     
  8. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    @kryzyf
    wersja "a" sie slabo przydaje w Polsce imho, ale w krajach zachodnich ciagle duzo jest hotspotow opartych na tej technologii. Co prawda "a" juz chyba idzie w niepamiec powoli. Wlasciwie mozna olac :]
    Zastanow sie takze nad bluetoothem czy jest potrzebny :]

    EDIT PS: Wszystko co wyzej napisalem i w poprzednich postach to duze IMHO na podstawie danych technicznych :]

    @HJM
    Tak z ciekawosci podaj model i date zakupu :]
    odnosnie MacBooka Pro, jak za tyle $$$ mozesz sobie kupic lapka to nie wiem po co patrzyles kiedykolwiek na FSC ktory robi dobre tanie, a slabe drogie laptopy :]

    Jeżeli chodzi o dysk to nie obwiniaj FSC tylko Seagate (ktory imho jest szajsem strasznym, mimo popularnosci barracud w Polsce) ;] Kazdy dysk ma prawo pasc. A tak w ogole to co to za firma ze backupow nikt nie robi ;p ;p ;p
    Klawisz imho to nie problem, a drobnostka ;] .
    A zasilacze do notebookow wszystkich marek imho ogolnie nie sa najlepszej jakosci, ze wzgledu na rozmiary... a konstrukcja jest taka ze raz upadnie i na pewno cos w nim jest juz zle.
    Baterie w notebookach w Polsce w 99% (w tanim segmencie) sa obcięte do połowy ogniw i ogolnie sa do d... co prawda o takich cudactwach nie slyszalem.

    Sprzeczac sie nie chce co do jakosci wykonania, bo obchodze się ze swoimi kompami jak z brylantami :] i nigdy nic mi nie upadlo itp :]
     
  9. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ja bym sie nie zastanawial i bral Toshibe, bluetootha (jesli wogole bedziesz go potrzebował) mozna teraz kupic za 40zl. Cena lapka jest boska no i ma wifi. Standard "a" w WiFi sobie podaruj i jak go nie ma to sie nie przejmuj bo nie wiem kto obecnie go uzywa chyba tylko buszmeni ;)

    aha i zastanow sie powaznie nad matryca bo jesli bedzie to laptop "w teren" to lepiej poszukaj matowej bo bedziesz z uporem maniaka szukal cienia bo na ekranie nic nie zobaczysz. Na dluzsza mete to moze byc lekko uciazliwe.
     
    Last edited: Dec 21, 2006
  10. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    By nie tworzyc nowego watku:

    Dostalem zgode na kupno sluzbowego laptopa w cenie do 3450zl netto. Sluzyc ma przede wszystkim do kreslenia w cad. Po konsultacjach jestem juz niemal zdecydowany na Toshiba Satellite Pro A100-243 (musi miec XP Pro). Mam w zwiazku z tym kilka pytan:

    1. Pod maska nosi grafike RadeonX1600. Inne Satellite maja Intel945GM lub Intel950. Radeon jest w sumie lepszy czy gorszy?

    2. Czy ktorys z pilotow kresli w programach cadowskich i moze mi powiedziec czy panorama 15,4" 1280x800 nadaje sie po przyzwyczajeniu do rysowania? Wybor laptopow bowiem ze standardowym ekranem jest niewielki a to co jest ma slabsze osiagi lub braki w wyposazeniu.

    3. Slyszalem plotke ze wiele laptopow sprzedawanych w Polsce ma z oszczednosci zredukowana pojemnosc wbudowanych baterii. Czy to prawda i czy mozna sobie zazyczyc za doplata instalacje normalnego akumulatora?

    4. Toshiba Satellite Pro A100-243 - mobilny procesor coreduo i tylko 2,7godzin pracy na bateriach - tak ma byc czy to efekt wlasnie tej polskiej "ulomnosci"? Przeciez jak wlacze Wifi to dlugosc pracy jeszcze spadnie.

    A moze jeszcze inne sugestie?

    PS
    Toshiba Satellite Pro A120-106 - jest jeszcze cos takiego. Wyglad paskudny i tandetny ale niby 4 godziny na bateriach choc ciezki i bez bluetooh

    PS2
    Oczywiscie chcialbym rowniez by sluzyl takze rozrywce - Warbirds pojdzie na pewno ale czy IL-2FB czy Red Orchestra takze?
     
    Last edited: Jan 16, 2007
  11. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    @1.
    Radeon do grania bylby na pewno lepszy :D, jak to wyglada do rysowania to wiedza tylko ci co zobacza w praktyce... lepszego nic sie nie znajdzie w tej cenie.. bo watpie by jakies quadro czy firegl sie znalazlo i czy duzo lepsze by bylo :)

    @3
    Tez to slyszalem i z doswiadczenia wiem ze to prawda w tanich notebookach, jak to wyglada w drozszych tego nie wiem.

    I tu sie wiedza moja konczy :)
     
  12. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ja tylko powiem ze moj HP500 w pracy wytrzymuje "az" 1.30godz. ( niecalej jeszcze ;)) wiec nie jest zle z ta toshiba, 2-3 godz z tego co slysze to raczej norma
     
  13. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    3450 netto czyli ponizej granicy wrzucania w srodek trwaly amortyzowany..
    ponizej jest to jednorazowy wpis..
    duze oszczednosci..:D

    jesli chodzi o oszczedzanie energii, lepszy intel..
    jesli chodzi o predkosc dzialania/wydajnosc, lepszy radeon..

     
  14. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    1.lepszy
    2.co do matrycy, nie pracuje w ten sposob, ale problemem dla ciebie moze byc odblaskowa powloka nowych matryc
    3.a ja slyszalem ze mialo byc mnostwo tanich mieszkan od pisiorow
    4.jezeli chcesz laptop mobilny i do grania to musisz kupic 2 :p
     
  15. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    wlasnie :) I dlatego tez to co byc moze wyskoczy powyzej 3450zl np torba, czy dodatkowe 512 pamieci bede musial dokupic w kolejnym miesiacu by nie wplynelo na wzrost wartosci srodka trwalego.


    Fakt ze rozdzielczosc nie najlepsza do tych zastosowan ale za ta cene nie mam alternatywy. I tak wydaje mi sie ze z dwojga zlego lepsza panorama 15cali 1280x800 od standardu 1024x768. Pomijajac juz fakt ze wsrod standardow nie ma wyboru.

    Granica mobilnosci jest wielkosc ekranu zdeterminowana wygodna praca w cad. Typowo mobilny laptop nie powinien miec ekranu wiekszego niz 14 cali. I wtedy nawet tansze HP czy Toshiba wytrzymuja 4 godziny.
     
    Last edited: Jan 17, 2007
  16. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    I jeszcze pytanie - poniewaz nigdy nie gralem na panoramie a dostepne pod reka w firmie laptopy wszystkie maja normalne ekrany: jak gra sie w Warbirds na panoramie? I jak z innymi grami? Laptop skaluje sobie gre na pelen ekran? Czy tez z boku sa czarne pasy?
     
    Last edited: Jan 17, 2007
  17. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    W WB u mnie sa czarne pasy po bokach. Za to w Heroes'ach mialem np. rozciagniety ekran w poziomie. Nie bylo widac wiecej na boki, choc rozdzielczosc ustawilem na panorame...
     
  18. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
     
  19. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    A nie zalezy od tego jak sie ustawi czasem? ;)
     
  20. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    przepraszam, oczywiscie ze sie usatwia :) tyle ze obraz robie sie malo czytelny
     
    Last edited: Jan 17, 2007