Slyszeliscie ze potrzeba nam pilotow?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by Ziomek, Jan 31, 2007.

  1. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Dzisiaj w Faktach w TVNie mowili ze nie ma pilotow i szkola orlat w Deblinie robi nabor , kilka dni temu w jakiejs gazecie wyczytalem ze MON daje ogloszenia o prace .... na pilotow...

    Czy ktos ma jakiekolwiek pojecie na jakich zasadach odbywaja sie ewentualne testy ? Tak po cichu mysle o rzuceniu filologi angielskiej i sprobowania sil tam :rolleyes:
     
  2. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    hehe wlasnie mialem zalazyc ten temat :) kolejny nabor w marcu. Szkolenie trwa 20miesiecy, zostaja tylko tacy wybrancy jak Neo lub Liu Kang ;) a kasa 3tys na reke.

    przyznawac sie kto juz sie zglosil? :)
     
  3. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815

    Chyba az tak ostro to nie ma :shuffle:
     
  4. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    ja chetnie, ino wywaliliby mnie juz po wstepnych ogledzinach ;)
     
  5. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    hmm... czy mi sie wydaje czy niedawno pisali gdzies ze maja zamiar zamknac/zreformowac szkolke w Deblinie? niech sie zdecyduja :D
     
  6. andrju

    andrju Well-Known Member

    Joined:
    Jun 29, 2006
    Messages:
    82
    Location:
    Poznań
    raczej jej nie zamkną gdyż teraz o niej jest bardzo głośno
    a z wybranych (asów) jak to mówili w TV amerykanie i tak jeszcze przeprowadza selekcje po swojemu :turret:
    Ale przynajmniej może się zwiększyć liczba kandydatów pomysł całkiem niezły,już niedługo okaże się czy tłumy będą waliły drzwiami i oknami:D :D :D
     
  7. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Do tej pory byly juz przynajmniej 2 nabory na 20-miesieczny kurs oficerski dla cywilow w Deblinie, o ostatnim zreszta pisalem na tym forum chyba w listopadzie. Wymagania sa calkiem zachecajace (juz nie trzeba byc 19-letnim cyborgiem, triatlonista i finalista olimpiady matematycznej na szczeblu ogolnopolskim ;)) - od kandydatow wymagaja: wiek do 30 lat, ukonczone studia wyzsze II stopnia (czyli mgr - najlepiej kierunki techniczne ale chyba biora pod uwage wszystkich chetnych), perfekt angielski i najlepiej jakies doswiadczenie z lotnictwem - im wiecej papierow i im wiekszy nalot tym lepiej. No i oczywiscie trzeba zaliczyc badania lotniczo-lekarskie w WIML'u i egzaminy sprawnosciowe: bieg na 3km (z limitami czasowymi ktore w moim odczuciu sa niezgodne z konwencja genewska), drazek itp (wszystkie szczegoly byly na stronie WSOWL).

    Myslalem o tym czy sie nie zglosic tak ze prawie osiwialem. Problemem moze byc intensywnosc kursu, ktora podobno zabija (a juz stary jestem i nie chce mi sie nawet ciagnac moich luzackich studiow), oraz to ze po tym szkoleniu raczej nie ma co marzyc o trafieniu na samoloty wielozadaniowe i mysliwce ani na posadke instruktorska w Deblinie, te stanowiska obsadzaja absolwenci WSOWL, a po 20-miesiecznym kursie czekaja glownie samoloty i smiglowce transportowe. Poza tym wizja przeprowadzek po calej Polsce miedzy lotniskami na jakichs zadupiach przez nastepne minimum 10 lat niespecjalnie mi odpowiadaja. Zostane przy patykach ;)
     
  8. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Nalot na simach wszelkiej masci biora pod uwage?:):cheers: :@drunk: :cheers: