Flying Legends w Duxford - wybiera sie ktos?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by --stec, Mar 8, 2008.

  1. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    12-13 lipca, jedne z wiekszych pokazow na swiecie z warbirdsami. Bilety lotnicze rezerwowane teraz wychodza od ~190 do 300 pln w obie strony (wizzair z poznania). Noclegi w hostelu w cambridge 80-100pln za dobe (licze 2 noclegi zeby nie stracic jednego dnia pokazow), trzeba doliczyc przejazdy i moze cos do zarcia, nie powinno wyjsc bardzo drogo. Chyba sie wybiore w tym roku zamiast gnic tydzien nad baltykiem. Jeszcze tylko pertraktacje z niewiasta...
    Ktos jeszcze sie wybiera?
     
  2. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja się zastanawiam :)
    Jak będę w Wielkiej Brytanii w tym czasie, a nie wywieziony na wakacje do kraju, to na pewno. Kawałek mam do Duxford, ale tak by był i samochód do pojechania po piwo po pokazach ;)
    Hostele odradzam ze względu na towarzystwo i "wz" (współczynnik zapchlenia).
    Co do cen to B&B (nocleg w zajeździe ze śniadaniem wliczonym w cenę) o niskim współczynniku zapchlenia trzeba liczyć na poziomie 20-25 Funtów za nocleg. Tanie hotele zaczynają się od 30-35 funtów za noc w nowoczesnym, trzygwiazdkowym (sieci Premier Inn na przykład).

    Przejazdy to osobna kwestia- taniej niż transport publiczny wychodzi dla 3-4 osób podróżowanie taksówkami (2 funty/mila w radio-taxi [private hire], jakieś 150-200% tej kwoty za czarną taksówkę). Żarcie można ryzykować w knajpach i czynnych do późnej nocy take-away-ach (ceny jakieś dwa razy wyższe niż porównywalna wyżerka w Polsce, więc tanio). Każdy szanujący się Pub poza tym podaje śniadania w granicach 5-8 funtów za sztukę.
     
  3. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    A jakas kolejka z londynu do cambridge ile wyniesie? Z samego cambridge w trakcie pokazow podobno kursuja regularnie autobusy na lotnisko duxford.
    Dobra wiadomosc: niewiasta jedzie ze mna :D. I kumpel z roboty, wiec powoli zbiera sie brygada.
     
  4. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Rozmawiałem z narzeczoną, jedziemy :)

    Kolejka sprawdzona Virgin Express - Londyn Cambridge to jakieś 40 funtów w obie strony, jeżeli rezerwujesz na kilka tygodni przed.
    W razie czego: www.virgintrains.co.uk
    Inne środki transportu: Traveline http://nw.aimwebsites.co.uk/

    O ile się nie mylę, to z Luton do Duxford jest jakieś 30-40 mil, co oznacza, że o ile czas lądowań przybyszów z Poznania byłby znośny (tzn. w godzinach popołudniowych w piątek 11ego, bo i tak wezmę urlop na piątek), to 3 lub 4 osoby mógłbym odebrać samochodem z lotniska i dowieźć prosto na miejsce (po cenie kosztów paliwa i parkingu lotniskowego, co wyjdzie na pewno taniej niż kolej z Londynu- chociaż mój smok pali jakieś 10l na sto). Powrót w niedzielne popołudnie dla jednej osoby mniej (narzeczona na pokładzie- w roli kierowcy o ile wyjdzie nam przy okazji jakiś mini-zlot) też do rozważenia.
     
  5. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Wizzair z Poznania laduje w Gatwick - nawet nie wiem ktora to strona Londynu? Plan po wstepnych ustaleniach mamy taki: przylot w sobote rano kolo 8 do Londynu, stamtad najszybsza droga na pokazy, wieczorem browar i do Londynu (albo do Londynu i na browar), nocleg w jakims hostelu - pelno tego znalazlem za nieduze pieniadze, w niedziele polazic troche po stolicy, fish&chips i na 18 na samolot. To wariant ekonomiczny, ale mozliwe ze zostaniemy dzien dluzej. To sa bardzo wstepne ustalenia :).
    Nie znalazlem tylko czy wejscie na pokazy free czy jakas skromna (mam nadzieje) oplata.
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Gatwick to południe Londynu, Luton to północ. Cambridge (i co za tym idzie Duxford) są na północ od Londynu... tylko Wizzair wchodzi w rachubę z Poznania?
    Bo tak na mój gust, to dużo lepszym wyborem byłby Ryanair i lot do Stansted (zaledwie 20mil od Duxford).
    No i wtedy nie miałbym wymówki, że nie mam jak odebrać, bo w razie wzmożonej frekwencji mógłbym nawet dwa pełne kursy zrobić w mniej niż półtorej godziny.
    Inna sprawa, że znam osobiście ludzi robiących części do Boeingów 737-800 Ryana i osobiście trochę się boję latania tymi maszynami... wolę już A320 Wizzair-a.
     
  7. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Faktycznie ryan lata z poznania, bilety jeszcze tansze (53pln w jedna strone!), ale samoloty raz dziennie wiec trzeba bedzie przyleciec dzien wczesniej.
     
  8. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    skromnosc rzecz wzgledna :p 30£ za kazdy dzien. osobiscie polaczylbym taki wypad z odwiedzieniem imperial war musem w londynie i tank museum w bovington :D btw. bez dobrej kamery nawet nie myslalbym w wyprawie.
     
    Last edited: Mar 10, 2008
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Czyli wychodzi mnie ta impreza:
    30 litrów paliwa w jedną, 10-15 litrów na dowózki, 30 litrów w drugą = circa 80 funtów... drożej niż loty was :)

    Co do planów- na pewno ktoś ode mnie z pracy wybiera się lub też kiedyś był, więc zasięgnę języka na temat noclegów. Jeżeli sprecyzuję już coś, dopytam się o ceny itepe, to czy pytać o jakieś dodatkowe miejsce/a?

    Czy Ty lamer wybierałbyś się?
    Jeśli tak, to można by było pomyśleć nad rozwiązaniem typu prom do Liverpool-u + podróż z nami w obie strony (o ile adres z ramki "Location" na forum jest prawidłowy, to chyba wychodzi Ciebie coś takiego taniej- 1/3x80 funtów + 1/3 opłaty na płatnej części M6 - niż lot).

    Dobrej kamery nie mam, ale pewnie kupię jakieś cyfrowe lustro do wakacji (na razie po prostu nie czuję takiej potrzeby :) ), więc starczy zwykły kamkoder do ujęć ruchomych.

    Wymagania w samochodzie mam dwa- zero palenia (bo rzuciłem) i zero spania, bo jak prowadzę to gadam jak katarynka a gadanie z radiem wychodzi mi średnio :D

    Kto się piszę, temu na miejscu ręcyma i odnóżami krocznymi pomogę we wszystkim w czym się tylko da bez zrujnowania portfela :)

    Może ktoś mieszka w Londynie lub w południowo-wschodniej Anglii, to mógłby przynajmniej noclegi nie w ciemno nagrać... jak nie, to pozostaje mi internet/telefon/znajomi z pracy.
     
  10. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Frogu za dowozki oczywiscie placa dowozeni zebys stratny nie byl! :) Ja z reguly za duzo nie gadam (za to spie jak na wojnie - kiedy i gdzie sie da - samochody bardzo lubie) ale jak znajdziesz chociaz jeden wspolny temat z moja Pania to radio mozesz wywalic :D. Nie mam do konca pomysla kiedy i gdzie przyleciec i skad, kiedy odlatywac. Na pewno na pokazach chce byc jeden dzien, chociaz pare godzin polazic po londynie i na pewno w poniedzialek od rana musze byc w poznaniu. Bede sie nudzil w robocie to posprawdzam godziny kiedy co lata i jezdzi i jakos dopasuje zeby wszystko spasowalo. W londynie na hostelworld.com znalazlo mi 163 hostele z miejscem od 15funtow/leb/dobe. w stansted tez sa i w cambridge.
     
  11. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    mialem ochote sie wybrac, ale w zeszlym roku, w tym niestety mam juz inne plany :). poza tym i tak lecialbym bezposrednio do stansted (bilet powrotny, gdybym kupowal teraz kosztuje 2?+oplaty :p)
     
  12. Beebee

    Beebee Well-Known Member

    Joined:
    Mar 6, 2003
    Messages:
    207
    Location:
    London / UK
    hmmm skoro siedze juz w londynie to moze sie tam wybiore jak mi sie zechce wkoncu gdziekolwiek ta tlusta d... ruszyc :)
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Słyszałem wczoraj świetny dowcip na temat Polaków w Londynie:

    "BBC podaje, że w porannej katastrofie w mieszkaniu wynajmowanym przez Polaków w północnym Londynie nie było ofiar śmiertelnych...

    ...wszyscy spośród 17 osób poszkodowanych w wyniku zawalenia się łóżka piętrowego zostali opatrzeni w miejscowym szpitalu, cztery osoby pozostają nadal pod opieką lekarzy lecz ich życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo"

    A co do Flying Legends, to można ograniczyć koszta, jeżeli zbierze się nas 10-cioro -> http://duxford.iwm.org.uk/server/show/nav.00d004001 ... tyle, że ja zamierzam bookować bilety już w połowie kwietnia, tak więc dużo czasu nie zostaje. Na razie nie mam noclegu, ale nadal badam możliwości (w Duxford obdzwoniłem już kilka zajazdów, ale mają już porezerwowane na dzień pokazów) trzeba będzie chyba w Cambridge nocować... tak więc nie wypiję piwa na miejscu (przynajmniej nie więcej niż dwa, bo jednak boje się jeździć "ponad limit" a i tak zawsze jak siadam za kółko po piwie, to jakoś dziwnie się czuje, bo tu mogę a w Polsce by mnie w dyby chcieli pewnie brać).
     
  14. Beebee

    Beebee Well-Known Member

    Joined:
    Mar 6, 2003
    Messages:
    207
    Location:
    London / UK
    hehe dobre tylko ze to chyba nie jest zart a fakt :p
    Ja sie dziwie jak tak mozna zyc gorzej jak bydlo no ale jak ktos lubi :)


    hmm 10-cioro powiadasz a ilu juz masz w spisie ale takich pewniakow ??? jednego ?? Siebie ? :D
     
  15. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    dwoje pewniaków i dwoje prawie-pewniaków (pewniaczkowie to ja i moja narzeczona, drugie dwie sztuki to stec-owie) :)

    A co do warunków lokalowych, to mnie kiedyś przerażało, że znajomi żyją w siedmioro w trzysypialniowym domu (3-bedroom).. przerażało dopóki od znajomej z Londynu nie dowiedziałem się, że tam to prawie komfortowe warunki. Ja sam sie nad drugą sypialnią zastanawiam, a żyjemy tylko we dwoje i od roku gości mieliśmy może przez 6 dni łącznie. Ale tu na północy jest tanio... za 1 bedroom na dobrym przedmieściu (150m od piaszczystej plaży, najniższy odsetek przestępstw w całym hrabstwie, 200m do głównej ulicy pełnej knajpek i restauracji) z DG i GCH (jak oni ładnie to skrótami wszystko opisują) i wydzielonym miejscem na ogrodzonym parkingu (bezcenne w Anglii, co wie każdy kto parkował kiedyś na ulicy :D ) płacę mniej niż 500 miesięcznie :D
     
  16. Beebee

    Beebee Well-Known Member

    Joined:
    Mar 6, 2003
    Messages:
    207
    Location:
    London / UK
    eee to no taniutko masz :) a co do komfortowych warunkow to chyba Cie oklamali bo jak mozna mieszkac z XX ludzmi na chacie i mowic o komforcie ?? raczej oszczednosc i nic pozatym. Ja to puki co wynajmuje sobie pokoik i procz mnie i wlascicielki domu to nikt z nami niemieszka wiec cisza i spokuj :)
    ale fakt jakbym chcial wynajac cos w swojej okolicy zeby zyc samemu to minimum 800+ rachunki co zdeka sie nieoplaca.


    A co do FL to razem z Airgemem myslimy zeby sie tam wybrac ale to sie jeszcze okaze jak to wyjdzie bo 11 lipca "kula u nogi" do mnie przylatuje :D
     
  17. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Jadę nad ranem do Londynu beebee, jak Airgem (lub rzecz jasna ty) macie się ochotę na piwo wybrać jakieś w sobotę, to będę w Mitcham (na wschód od Wimbledonu).
    Laptopa i modem biorę ze sobą, to w razie zainteresowania PM-em wyślę numer telefonu :)
     
  18. Beebee

    Beebee Well-Known Member

    Joined:
    Mar 6, 2003
    Messages:
    207
    Location:
    London / UK
    aa fajnie szkoda tylko ze wlasnie to przeczytalem hehe nastepnym razem daj znac 2-3 dni wczesniej to sie jakos ugadamy co i jak :) ok ?:)
     
  19. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    no to dupa... ja alkoholizuję się w Mitcham... btw- Imperial War Museum nie za bardzo jest warte odwiedzin... byłem dzisiaj i poza Spitem I i Foką z wydrapanym kokpitem nie warto za bardzo :)
     
  20. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    [​IMG]

    Padł mi zupełnie net w niedzielę i poniedziałek, ale mam dla was smutne zdjęcie Foki z Imperial War Museum... wydłubali jej kokpit barbarzyńcy.
    Jak ktoś jest zainteresowany zdjęciami innych samolotów z Imperial War Museum lub Science Museum, to mogę coś jeszcze wkleić :)

    Co do Duxford zaś, to zbliża się czas bookowania biletów dla mnie- na prawdę nie ma już chętnych?