Pytanie o komputer

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by amator, Apr 8, 2008.

  1. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    http://gazetka.onet.pl/mediaexpert,3369441,index.html
    Chodzi o ten komputer
    kuzyn mnie pytal, czy warto za ta cene to kupic.
    Ja odpowiedzialem, ze wyglada dobrze znaczy dysk+core duo 4200+ 1GB DDR2 ram
    Nie wiedzialem nic o tym układzie graficznym (GF6100), podejrzewalem tylko, ze jest on zintegrowany (i tak jest).
    Moze ktos bardziej sie znajacy na sprzęcie wypowiedziec, czy nadaje sie ten komp czy moze odradzallby[​IMG] kupna.
    Dzięki z gory za wszystkie opinie - wiem tez, ze w marketach sie nie powinno komputerow kupowac.
    EDIT - przeznaczeniem tego kompa bedzie pogranie raz na jakis czas nie w nowowsci tylko w kilku letnie gry.
     
    Last edited: Apr 8, 2008
    1 person likes this.
  2. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    biurowy komputer. GF6100 to bieda i na pewno nie bedzie fajerwerkow nawet ze starymi tytułami (eg il2). ram - nie pisze czy masz dwukanalowy, czy nie (plyta obsluguje, a to wazne). slabe toto.
     
    1 person likes this.
  3. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    imho zadna okazja, komp wart tyle ile jego komponenty. jedyny plus, jest juz zlozony i zapakowany. do obslugi platnika lub archiwizacji zdjec (pewnie po to ten czytnik) moze byc :p
     
  4. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    no i to nie core duo Intela tylko athlon 2 rdzenowy
    a wiadomo teraz coreduo bije na leb athlony
    no do przegladania netu i do grania w wb sie nadaje ;)
     
  5. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    core duo dwu rdzeniowego athlona raczej nie bije..
    core 2 duo juz tak..
    quadro rozklada na lopatki, ale.. powoli Phenom AMD sie zbliza....

    poza tym..

    z tej gazetki dosyc ciekawa opcja jest laptop Acera za 2 tysiaki...
     
  6. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    panowie, a jakiego laptopa polecilibyscie, z dobra karta graficzna i z wyzszej polki raczej?
     
  7. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Może to już jakaś obsesja, ale nie polecam HP, jakoś tak się składa, że wszystko co miałem tej firmy psuje się, nie działa do końca jak powinno i w ogóle ssie:dura:

    http://www.euronotebook.pl/ Można znaleźć całkiem spoko sprzęt za przyzwoite pieniądze.

    http://www.euronotebook.pl/index.php?page=product&p_id=184 to co prawda jest kadłubek, więc raczej nie do końca z wyższej półki jaki byś chciał, ale właśnie się zastanawiam nad kupnem - dla mnie idealny, mocny, 17" a na dobrej obudowei i bajerach mi nie zależy.
     
  8. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    U mnie z kolei odwrotnie - polecam HP, odradzam Lenovo (od kiedy chinole sie za to wzieli to jakosc lapow dramatycznie spadla).
    Asus to gowno i sypie sie kazdy w ciagu 2 lat. Z innymi markami nie mialem za duzo do czynienia.
     
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Odradzam HP... może jakiś Dell (przynajmniej tutaj są tanie, można sobie zażyczyć co się chce w środku... i 24 godziny później do drzwi puka listonosz)?

    Sam mam rocznego kadłubka (Compal Hel80) na Core Duo T2450, GeForceGo7600 i 2GB RAM-u i bardzo mi się ten komputer od początku podobał (może za wyjątkiem konieczności kupienia podstawki chłodzącej po przywróceniu karcie graficznej oryginalnych parametrów- Compal tnie je strasznie, zamiast rozsądne chłodzenie zainstalować).

    Jak już HP to jakiś solidny Pavilion przynajmniej, te tanie nie są warte zachodu.

    No i ostatnia rada co do Laptopów... jak nie kosztuje 3k złotych z okładem, to nie wart jest splunięcia nań... brutalne, ale prawdziwe :(
     
  10. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    cóż, ja mam od 8 miesięcy HPka z dolnej półki, za 2k z groszami i w sumie nic poważnego do zarzucenia nie mam

    nie ma klawiszy do kontroli głośności, troszkę się grzeje, jest głośny jak się używa karty graficznej do pogrania no i pograć nie można na zbyt wysokich detalach, bo to tylko ATI x1250.

    z drugiej strony matryca jest ok, winda XP śmiga bez problemów, word, excell, corel nie uruchamiają się tydzień.

    klawisze od touchpada lekko sie wyrobily, zwlaszcza prawy dla ktorego nie ma alternatywy

    bateryjka trzyma przez 2h z włączonym wi-fi i filmem na pół ekranu


    no ale to tak tylko na marginesie, bo wy tu o innej klasie cenowej dyskutujecie ;)
     
  11. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    @Frog, właśnie też polecano mi Compala.

    W HP, którego używam zdążyła już raz paść bateria (trzymała 5 minut), rozwalił się fizycznie dysk (mimo, iż laptop używany praktycznie jako stacjonarny), teraz też coś się znowu sypie świeżo po formacie, nie wiem, czy znowu nie dysk.
    A drukarka to już w ogóle masakra;), jak drukuje coś z autocada to mam tak 60% szansy, że się uda za pierwszym razem, mają zupełnie nieogarnięty personel serwisowy - powiedzieli, że w moim modelu nie ma możliwości netprintu - drukarka już pół orku stoi obok routera i jakoś drukuje;]
     
    Last edited: Apr 20, 2008
  12. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    snejk a od kiedy niby chinole zajmuja sie lenovo?
    szwagier ma i... delikatny to on nie jest :D a lap sie ladnie trzyma
    tylko ze juz od dosc dawna go ma
     
  13. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    od zawsze :p
    Code:
    The company was founded in 1984 by a group of eleven engineers, headed by Liu Chuanzhi, in Beijing.
     
  14. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Lenovo to chińska firma. Przejęła od IBM produkcję laptopów.

    Miałem Thinkpada Z60m.
    - miał tragiczną matrycę,
    - padło po pół roku ładowanie baterii, miałem laptop stacjonarny :p
    - zainstalowane oprogramowanie producenta gryzło się ze wszystkimi programami po kolei,
    - czytnik linii papilarnych poprawnie łapał odcisk co 10. raz, więc go nie używałem,
    - domyślne ustawienia nagrywarki nagrywają płytę DVD jakieś 2h, a tylko raz w życiu udało mi się znaleźć gdzie to się przestawia (nawet z pomocą googla nie znalazłem drugi raz)
    - był ciężki jak cholera, chyba zamiast zbudować trzeci czołg dla Chińskiej Armii Ludowej, to całe żeliwo zużyli na "elektronikę"

    Ale trzeba mu przyznać, że miał fajną czerwoną lampkę do oświetlania klawiatury :)
     
  15. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Mam laptopa HP, ten sam model co Al.
    Tez na niego nie narzekam - kupiony w pazdzierniku 2007.
     
  16. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    no wiem ze to pochodna ibm
    szczerze to podoba mi sie ten szwagra :p uzywa go codziennie i w pracy i w domu a nie widac po nim uplywu czasu
    ale wiem ze byl kupowany za naprawde spore pieniadze nawet jak na lapa, nei wiem czy to robi roznice akurat, bo sie nie znam
    dlatego pytam zreszta :p :D
     
  17. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Ja miałem służbowy, więc wtedy był z górnej półki ;)