WWII online

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by pietas, Dec 23, 2008.

  1. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Lepiej sciagnac sobie emulator Conrad.
     
  2. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Hehe- też mam Amigę na chodzie.
    600HD... owoc wymiany starej 500 z kimś, komu bardzo zależało na klawiaturze numerycznej :)
     
  3. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    twardziel, ja nie moge tak, od razu musze sie napic, za duzo wspomnien :)
     
  4. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Do tej pory mnie trzęsie, że wypierdzieliłem kilka kilo topsecretów (od 1.93 to samego końca), SS, Gamblery itd przy przeprowadzce. Cholernie gigantyczną wartość sentymentalną to miało, bo jednak teraz by się tych recenzji na trzeźwo czytać nie dało. A teraz by mi się przydały, bo piszę pracę inżynierską o starych grach :D
     
  5. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    To jak lizanie cukierka przez szybę.

    Chociaż stworzenie z A600 w pełni funkcjonalnego sprzętu w XXI w nie jest proste. Bo: załóżmy iż naprawię starą taśmę i podłączę stary HD 420MB. Skombinuję zasilacz (stary się spalił). Ale - skąd myszka pod amigę (poprzednie wyzionęły ducha)? Skąd klasyczne joysticki? Skąd dyskietki 3,5 DD? Gdzie je nagrywać - na PC stacja dysków nie potrafi obsłużyc amigowskiego systemu zapisu (nadal?)- ze nie wspomne ze obecnie stacja dyskow to ewenement. Można podłączyć chyba Amigę pod PC i mieć w ten sposób internet - ale czy pod XP i dalej to zadziała?

    Ale za to satysfakcja wielka z działającej i funkcjonalnej amigi :)

    PS
    Wraz z HD (wywalony na zewnątrz), kartą turbo z M68020 i w sumie 10MB pamięci napisałem na A600 swego czasu pracę magisterską z rysunkami cadowskimi wykonanymi - a jakże - też na Amidze (program MaxonCad). I nie stanowiło to problemu :)
     
    Last edited: Jan 19, 2009
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Conrad

    Z myszką też mam problem (częściowo padniętą mam), Joysticki dwa mam (niezapomniane Quickshot- jeden Python i jeden jeszcze starszy Turbo). Co do wymiany plików między PC i Amigą, to można zawsze sformatować dyskietkę DD na DOS-owski format 720KB i tak przenosić dane (od Kickstart 2.04 wbudowana jest obsługa dysków MS-DOS). Kompresuj dane zip-em lub arj-em, a potem wypakuj na twardziela w Amidze i zgraj. Amigę da się podłączyć do PC-eta na szereg sposobów (RS-232C, LPT, karta sieciowa na PCMCIA) i nie trzeba w tym celu wielkiej filozofii.

    Nadal masz tą kartę z M020? To Blizzard (jak nie, to jakie procki da się wpiąć? czy pójdzie 060?)... chętnie bym zrobił sobie Amigę 600 full wypas... z prockiem 68060 i dyskiem 500MB :)
     
  7. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Chyba Apollo i tylko 020 (karta nakładana na procek) - ale nie do sprzedaży - zwolni się czas to będę próbował reanimować 600. ;)

    A co do przenoszenia danych - fajnie tylko że najpierw musisz zainstalować na twardym programik do obslugi dyskow 720. A jak to zrobisz jesli go masz juz na dysku 720? ;)

    Ale coś ostatnio czytalem ze amigowcy podłączają zamiast klasycznych dysków HD pamięci flash. Zresztą 600 miała PCMCIA. Jeszcze pokaże pazur :)

    PS
    Ale tak jak mówiłem - siłą Amigi byłyby nadal świetne proste i niesamowicie grywalne zręcznościówki jak superfrog. Tylko że do obsługi wymagają klasycznych joysticków. Których się od 10 lat nie produkuje.
     
    Last edited: Jan 19, 2009
  8. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
  9. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    :D aja mam na chodzie A1200 z twardym i ze wszystkimi akcesoriami:)
    hmm z tego co pamiętam z ostatniego załączenia tego sprzętu to ze myszka wymaga lekkiej renowacji kulka coś się haczy;)
    szkoda ze większość fajnych gierek nie była robiona w systemie dosa i żeby winie pograć trzeba było używać dyskietek a co zadym idzie po pul roku gra dyskietka się psuła i gra znikała z kolekcji
    ech... pograł bym sobie w "ziłulfa" czy w "lotusa" hehe lotus fajna muza:)
    aktualnie mam parę gierek na twardym hehe miedzy innymi ganship 2000 i setlers :)
     
  10. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Był program (paker) umozliwiający archwizowanie niedosowych gier na HD ale nie pamiętam jego nazwy. (dzialal, używałem go często swego czasu)
     
  11. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
  12. allpay

    allpay Well-Known Member

    Joined:
    Oct 11, 2005
    Messages:
    268
    Location:
    TURKEY/Eskişehir
    Last edited: Jan 22, 2009