oznaczenia w IL2

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by ciehom, Feb 17, 2009.

?

oznaczenia na samolotach:

  1. Polskie

    5 vote(s)
    33.3%
  2. RAF

    6 vote(s)
    40.0%
  3. beznaczenia dla mnie

    4 vote(s)
    26.7%
  1. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    za to na wszystkich zdjęciach (tych oryginalnych) widać ikony nad samolotami..
    A już ta animka z Saefire'em... :D:D to już przegięcie

    Al, ten problem jest tak stary jak stary jest IL2. Można się do tego przyzwyczaić, i nauczyć wyszukiwac samoloty na tle ziemi. Wystarczy polatac troche dłużej na serwerach bez ikonek. Ale to jest za trudne dla niektórych "sikorek" :flyer:
     
  2. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Wiem ze temat jest stary, ciul ze spitem, nie o niego chodzi. Na fotach wyraznie widac ze nie widac wyraznie tego co powinno byc wyraznie widac.
    Fakt jest taki, ze siedzac przed monitorem widzisz gorzej niz siedzac w kokpicie.
    Ikonki sa po to aby to rekompensowac.

    Druga sprawa, to ze wole najpierw sobie polatac z ikonkami, a dopiero potem jak juz opanuje gierke, to moge sie zajac meczeniem z szukaniem conow na tle ziemi, conow, ktore powinno byc wyraznie widac, a ja musze nos w monitor wsadzac i poszukiwac igielki w stogu siana.

    Co kto lubi. Nie chcecie latac na modzie FH, to nie latajcie, ale te wasze smiechy chichy sa co najmniej nie na miejscu. EOT jesli o mnie chodzi.
     
  3. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    Al co ty mi tu pierdzielisz za glupoty... Powiedzmy tak... siedzisz na gorze Zar, opalasz sie i patrzysz sobie na paralotnie...patrzysz sobie w dol bo jakis schodzi do ladowania (nawet kurna nie masz zadnej szyby przed ryjem, no chyba ze lubisz extreme) i myslisz ze nawet wtedy zauwazysz wszystko na tle lasu ?????????:eek: zesrasz sie a nie zauwazysz...

    latac nie potrafisz i tyle bo jak bys troszke pomyslal to zlazl bys nizej i szukal cona na tle nieba, a jak sie boisz latac nisko to altuj a znajdziesz go po 1 minucie i w tym cala filozofia.
    Il2 nie jest doskonały ale na wszystko jest lekarstwo a ty wymagasz i udowadniasz nam, że jak ktoś gdzieś zamiescił screeny to już problem jest nazwany, zidentyfikowany wtedy tylko płaczcie narody i dawajcie ikony.

    Zastanów się czy nie łatwiej zmienić sposób wyszukiwania conów ?

    @Swanca - wg mnie Lesiu jako jedyny zachował się jak facet i powiedział, że nie potrafi, przerasta go to, denerwuje itd. W przeciwieństwie do innych. Lesiu S!

    Inni natomiast będą narzekać jak stare baby pokazywać screeny i dorabiać teorie oraz udowadniać innym, że ikony są niezbędne. A wystarczy powiedzieć - nie potrafię !!! wybieram łatwiejszy serwer...

    Dla przypomnienia : Swanca jak lataliśmy na innych serwerach np u Andycha, to jakoś dało się powalczyć i po 3 dniach nie mieliście problemów z ikonami, nagle powrót do czegoś co jest przestarzałe ? Gdzie jest frajda ze skradania się do cona ? gonisz kogos 5 min, facet nie widzi nic za sobą bo robi minimalne manewy - ale nagle pojawia mu się piekny napis "Spit 1,5" bo zbliżyłeś się na tyle ze samolotu dalej nie widać ale ikonkę tak i dupa z 5 minutowego skradania się i wypracowywania podejscia do skutecznego strzału.

    Dobra, dla mnie też temat zamknięty.

    @AL - twoja wypowiedź przypomina mi tekst Urbana na przesłuchaniu przed komisja sejmowa. "Powiedziałem i tak więcej niż wiedziałem" :)

    S!
     
  4. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Al, odloz do skarbonki jakies 200-300pln, pojedz sobie gdzies tak na przelomie czerwca/lipca na ligowiec i popros zeby cie zabrali szybowcem na termike i sprobuj wypatrywac innych szybowcow, samolotow i mikrolotow, ktorych powinno tam wtedy latac cala kupa. A potem sprobuj to samo z ziemi. Powiem tak: ja po dwoch sezonach latania w powietrzu bylem slepy. W przeciwienstwie do ekranu komputera i grafiki w grze, przy dobrej widocznosci w realu masz ogromne pole widzenia, glebie i ilosc szczegolow na tle ziemi i nieba. Odnalezc na tym tle nawet jaskrawo pomalowany samolot to zadanie duzo trudniejsze niz znalezienie igly w stogu siana :). Nie szukasz ksztaltu samolotu tylko wypatrujesz ruchu na tle statycznego tla albo odblaskow na poszyciu i oszkleniu kabiny (cos czego bardzo brakuje w symulatorkach - a da sie tak zobaczyc samolot nawet z kilku km). Co innego ze jak juz znajdziesz "cel" to duzo latwiej utrzymac na nim wzrok niz w jakimkolwiek znanym mi symulatorze - trzeba tylko wiedziec w ktory fragment przestrzeni patrzec i jak ogniskowac galy. Latwiej tez ocenic roznice predkosci, pozycje itd. IMO latanie bez ikonek = bardziej realne, latanie z ikonkami = mniej frustracji, wiecej zabawy ;).
    P.S.
    Pod podanym linkiem samolot na zdjeciu z formacja spitow nie leci 500m od obiektywu tylko najwyzej 150-200.
     
    Last edited: Feb 19, 2009
  5. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    może powtórzę :) mnie na ikonach nie zależy pacz parę postów wyżej :D
     
  6. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    no dobrze moze ktos wie ile mnie bedzie kosztowala wymiana gałów?
     
  7. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    "latanie bez ikonek = bardziej realne, latanie z ikonkami = mniej frustracji, wiecej zabawy ."

    i tym podsumowaniem temat uznajemy za zakonczony
    :dura:
     
  8. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    :) no to turnieje H2H będą bez ikonek:D
    samoloty startują z 2 odległych lotnisk i maja 15 minut by zestrzelić przeciwnika
     
    Last edited: Feb 19, 2009
  9. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ee tam H3H akurat to nie problem bo jak zobaczysz dota to musi byc con ;)

    co do ikonek to dla mnie bez roznicy.
    Jak czytam ten temat to mam wrazenie ze uczestnicze w debacie, ktory paczek jest lepszy, z dzemem, czy z ajerkoniakiem. Kazdy woli to co woli i tyle. Ja wole latac bez ikon bo to dodaje klimatu, ale jak sa ikony to mi w niczym nie przeszkadza. A wrecz ulatwia :)

    co to tematu, to nie mam zdania. Moge latac zarowno z Krukiem, jak i z Szachownica.