Strona WWW

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by lucas261, Jun 30, 2009.

  1. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    jaty nie sluchaj, on tylko marudzi :p

    Prosimy o rzeczową argumentację, ciekawość mnie zjada ;)
     
  2. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    no ja widzialem tylko takie paski, ktore ewidentnie spowodowaly, ze zaczalem rozgladac sie za naczyniem o pojemnosci ~2 litrow...

    nie eksperymentuj, strona ma byc prosta i funkcjonalna - z doswiadczenia wiem, ze eksperymenty sie nie oplacaja [vide "jedziemy polnymi??? ;)]
     
  3. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Generalnie wstępny projekt mi się bardzo podoba. Tło w bannerze tylko wygląda trochę jak rozpikselowane, ale ogólnie jest ok.

    No i myślę, że stawiałbym już raczej nacisk na IL2, a WB zostawił gdzieś w opcji (archiwum). Nie sądzę by wszyscy rzucili Iłka i wrócili do starego WB.

    Stare WB to klasyka to nasze początki dlatego gdzieś być musi, no ale obecnie raczej jest na drugim planie niż na pierwszym.
     
  4. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    hmmm z tego co widząc to na razie wszyscy z chowali joysticki do szafy:)
    pozdrowienia ze Szwecji :)

    jefim:
    jak tam u ciebie z wolnym czasem??
    bo mam czasami trochę więcej wolnego na tej opcje ziemi :) i mogę tobie przygotować trochę traków z moich strąceń na Skies Of Fire i Valor
    może zrobisz jakiś filmik? :)
     
  5. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    No cholera - a mi właśnie przysłali laptopa z serwisu, no nic, poćwiczyć sam zawsze mogę:)

    Jata: co do pasków, czy chodzi ci o niemiłe wrażenie podczas przewijania strony? Obawiam się, że masz rację - ale to raczej wina odświeżania ekranu. Takie paski to żaden eksperyment:) od dawna widuje się takie tła na stronach, pokombinuję z tym, być może zwiększenie skali wyeliminuje ten problem.
     
  6. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    arttii nie długo wraca z wakacji:)wiedz chyba nie będziesz sam latał
    ja wracam 26go ;)
     
  7. casink

    casink Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2008
    Messages:
    116
    Location:
    Piotrków Trybunalski
    ja tez bym wrocil do latania ale narazie zbytnio na niektore serwery sprzet mi nie pozwala
     
  8. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    tutaj stronka z paskami w tle, ktore nie powinny powodowac odruchow wymiotnych :)

    http://s60v3.info/

    moim zdaniem fajnie wygladaja te plamki podlozone pod paski
     
  9. jfm

    jfm Well-Known Member

    Joined:
    Jan 6, 2003
    Messages:
    848
    dokładnie ten czas...

    w sumie jak same zestrzelenia to mogę poskładać jakiś prosty filmik, jak tak bardzo Ci się nie chce samemu ;)
    Valor lepiej, może nie będą same spity i la7 po obu stronach
     
  10. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    no wiesz znów ma zawiać amatorką:)
    traki mam chyba w większości z valor wiedz chyba będziesz zadowolony;)
     
  11. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Troche ostatnio siedziałem nad stroną. Właściwie jest skończona - zrobiony panel administracyjny do dodawania newsów i zarządania rosterem, narazie stworzyłem do niego pola:

    -Nick
    -Imię
    -Nazwisko (pewnie nie potrzebne, wątpię, żeby ktoś chciał podawać i tak chyba nie powinno być widoczne na stronie)
    -Data urodzenia
    -Data śmierci (opcjonalnie ze względu na Pedzla:rose: )
    -Status (active/retired)
    -Stopień
    -Dodatkowa funkcja (to co w tej chwili jest jako Action Leader, Moderator itp.)
    -Opis
    -Foto (wgrywa się z dysku, automatycznie tworzy się miniaturka)
    -Email
    -Miasto
    -Kraj
    -Streak

    darowałem sobie te wszystkie dane osiągów z WBFH skoro uzgodniliśmy, że idziemy w stronę IL2 (no chyba, że chcemy to mieć jako dane archiwalne)
    Zostawiłem streak jako taką chyba najbardziej miarodajną statystykę - nie wiem tylko jak w praktyce wyjdzie nam sprawdzanie tego.
    Możemy oczywiście wymyślić jakieś inne dane nadające się z lotów w IL-2:)

    Co do innych danych osobistych, może damy też numery telefonów? - oczywiście tylko dla nas, żeby móc się z kimś szybko skontaktować w razie potrzeby.

    Potrzebuję teraz zawartości merytorycznej innych działów. Pewnie będziemy chcieli coś na wzór Albumu ze starej strony - mógłbym to też jakoś zautomatyzować ale nie wiem czy jest sens, skoro rzadko wgrywamy jakieś zdjęcia (chociaż mamy sporo materiału z ostatnich zlotów)

    Poszukuję też chętnego/chętnych do administrowania strony (uzupełnianie rostera, newsy itp) - można utworzyć dowolną liczbę kont do logowania się w panelu administracyjnym (http://www.lucasgraphics.ovh.org/sq302/admin).
    Jeśli nikt nie chce, od biedy mogę sam się tym zajmować:)

    Jeszcze sprawa serwera - widzę, że sq302.warbirds.pl to po prostu alias a strona leży na innym serwerze więc mógłbym tam wrzuciś stronę (jeśli jest php i mysql) albo po prostu zostawić stronę tam gdzie trzymam ją teraz - podkreślam tylko, że jest to darmowy serwer więc wiąże się to z ograniczeniami szybkości i maksymalnej wielkości pliku (5mb - chyba nie będziemy więcej potrzebowali).

    To tyle i czekam na wasz odzew:) Dotychczasowe efekty oczywiście na http://www.lucasgraphics.ovh.org/sq302
     
    Last edited: Jul 26, 2009
  12. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Niestety trudną mamy sytuację chwilowo jeśli chodzi o rozwój stronki - okres przejściowy między WB a IL2, przy czym frekwencja w obu przypadkach jest mizerna, by nie powiedzieć zerowa.
    Fakt, że IL2 jest w głebokiej fazie Beta sprawia, że trudno powiedzieć co tak na prawdę powinno się na stronce znaleźć i w jakiej postaci. Trudno np. mówić o regulaminie, rosterze, poradnikach, czy chociażby newsach ;) Myślę, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i będziemy stronkę powoli przystosowywać w trakcie rozwoju sytuacji.

    Nie chciałbym aby stara stronka i wszystkie informacje na niej się gdzieś zapodziały, dobrze by było jakby ktoś miał jej kopię na dysku w bezpiecznym miejscu. Wtedy zawsze będzie można część informacji przepisać do nowej, w postaci jakiegoś archiwum, czy wspomnienia WB.

    Co do nr telefonów myślę, że pomysł jest dobry, pod warunkiem że dane będą dostępne tylko dla osób wtajemniczonych ;) Czy jest sens wprowadzać jakieś konta użytkowników na stronce tylko w tym celu?

    Rosterem i newsami zawsze zajmował się Conrad, jeśli mu się nie znudziło to może to robić dalej ;) Wiem, że ma obecnie jakieś problemy z dostępem do netu z winy TePsy, ale chyba nam się z tym nie spieszy. Jakby co chętnie pomogę, praktycznie co dziennie jestem dostępny ;)
     
  13. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Była już taka prośba i oczywiście jest słuszna - na dole strony jest link do starej wersji, a że 'sq302.warbirds.pl' to chyba tylko alias, to najwyraźniej wystarczy podpiąć nową stronę a stara dalej będzie sobie działała.

    To prosty system login-hasło i dotyczy tylko tej części administracyjnej, fakt, może być nawet jedno ale powinno być, chociażby po to, żeby nie musieć znać kilku haseł oddzielnie do ftp i mysql i jeszcze grzebać w mało przejrzystych ustawieniach.

    Co do frekwencji - no właśnie, lata ktoś teraz wieczorami? Mi czasami się zdarza między 20-23 no i właśnie nikogo nie widzę.
     
  14. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    wrocilem to mysle ze sie w koncu wypowiem ;)
    dzieki Lucas za inicjatywe ze stronka
    ale jak sam widzisz do roostera nie ma kogo wpisac
    ciekawe kiedy to sie zmieni
    samemu nie chce mi sie latac
    ja Swanca wroci to bedzie latalo nas dwoch :)
    widze Lucas sie deklaruje to trzech , zawsze to cos
    ale do dywizjonu daleko

    rozwoj il2fh stanol w miejscu :(
    i choc mozna tam sensownie latac to ogolna frekwencja zero
    narazie bedziem dalej latac na serverach skies of .....
    duzo celow w powietrzu i sa statsy :)

    mysle ze jak juz stronka jest
    to powoli ja bedziem zapelniac
    o mam pomysl :)
    bedziem robic barwne opisy jakis fajnych,ciekawych lotow
    zespolowych ofkors

    jutro bede po 22:00 na ventrilo
     
  15. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Miałem na myśli sytuację, w której ten serwer, na którym jest stara stronka nagle zniknie, nawali, cokolwiek i dane przepadną. Żeby temu zapobiec ktoś z dostępem do plików na serwerze mógłby je ściągnąć sobie gdzieś na dysk, nagrać na płytę, kod stronki przepisać ręcznie i zalaminować, a zdjęcia wydrukować i wsadzić w album ;) Oczywiście żartuję, wystarczy ściągnąć pliki :p

    sq302.warbirds.pl to alias zarejestrowany dla nas przez szymika z Warbirds Center. Trzeba by go poprosić o podmiankę jakby co ;)

    Chodziło mi o to, żeby nr telefonów ludków były widoczne tylko dla upoważnionych ludków, czytaj nas, a dla każdej innej osoby z poza sq odwiedzającej naszą stronkę byłyby ukryte/niewidoczne. Wymagałoby to użycia jakiegoś mechanizmu uwierzytelniania, ot rzuciłem popularny login/hasło dla każdego użytkownika jako przykładowy ;)

    Co do konta administratora, to nie mam żadnych zastrzeżeń i powinno być. Myślę, że nawet pomysł, aby każdy z ewentualnych adminów miał swoje konto byłby rozsądny. Można by prowadzić jakiś log wprowadzanych zmian na stronce, lub też automatyczne podpisywanie dodawanych newsów.

    Kilka pomysłów na wyrost co do rostera:
    Fajnie by wyglądała strona każdego z pilotów zrobiona na styl karty z danymi osobowymi, tzn. mam na myśli coś takiego:
    http://www.nlm.nih.gov/news/press_releases/images/visibleproofs/III_C_223.jpg
    http://media.photobucket.com/image/sh3 commander/WolfeXhunter/SH3commander3samp1.jpg

    Można by tam umieszczać wpisy o awansach, odznaczeniach itp. z datą uzyskania i opisem za jakie zasługi, otrzymując historię "służby".
    Problem mógłby być z niektórymi zdjęciami, nie pasującymi do motywu ;)

    Jeszcze a propos tych zdjęć z Narodowego Archiwum Cyfrowego (http://www.nac.gov.pl). Wpisałem w szukajkę "302" i wyskoczyły mi między innymi takie oto 3 kwiatki:
    http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/10544/
    http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/10640/
    http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/10654/

    Pierwsze dwa spity należą do 317 Wileńskiego, a ten ostatni to 306 Toruński... Trzeba by chyba do nich napisać i wyprowadzić z błędu ;)

    Co do daty śmierci Wilhelma Kosarza to dostępne mi źródła papierowe podają 8 listopada:
    Wacław Król - "Polskie dywizjony lotnicze w Wielkiej Brytanii 1940-1945", wydanie III, 1990r.
    oraz
    Wacław Król - "Zarys działań polskiego lotnictwa w Wielkiej Brytanii 1940-1945" wydanie 1, 1981r., pewnie to samo źródło)
    i
    Robert Gretzyngier, Wojtek Matusiak - "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii", wydanie I, 2007

    I jeszcze na koniec: historię dywizjonu skopiowałeś ze starej strony, a jest tam parę drobnych literówek miejscami, można by poprawić. Teraz już późno i nie chce mi się szukać dokładnie gdzie ;)

    Ale długie wyszło ;)
     
    Last edited: Jul 27, 2009
  16. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    stronka sie mnie podoba..;)

    pytanie..
    nie mozna dac albo w ramkach albo ajax'a??
    troche meczy przeladowywanie calej strony po kliknieciu w button...
    ;)


    wiem, czepiam sie..;)
     
  17. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    wróciłem:) jeszcze nie wiem czy zacznę od razu latać ale na pewno się wkrótce pojawię;)
     
  18. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    No od biedy można dać w ramkach ale jakoś nie przepadam za tym rozwiązaniem.
    Ajaxem oczywiście można, tylko tutaj jest trochę jak z tym co mówiłeś o Flashu - niby powinno zawsze działać, ale może się zdarzyć, że ktoś akurat ma wyłączony JavaScript i nie będzie mógł obejrzeć strony. Oczywiście używam JS ale na naszej stronie są to jednak elementy opcjonalne bez których strona i tak będzie działać.
     
  19. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
  20. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    hmmm
    mam nadzieje ze wszystkie stopnie i rekordy nie zostaną przeniesione żywcem z wb
    il2 to przecież zupełnie inna gra
    tak się zastanawiam czy na stronce nie powinno być jakiś linków do naszych statystyk z dotychczasowy zmagań na skies of valor czy fire
    generalnie mogli byśmy również pomyśleć nad rywalizacja miedzy nami:)
    może nie stopnie ale chociaż jakieś małe rekordy czyli ilość kili w "todzie" czy ilość zestrzeleń w jednym locie :) może tez ilość zniszczonych celów na ziemi i powiedzmy co miesięczny obowiązkowy turniej DF :duel: :)