OT: WIP Yak-3 czyli moje zmagania w 3D

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by kazan, Jun 16, 2006.

  1. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Na dole, w prawym rogu, jedzie Skoda Octavia.
    Poza tym nie ma się do czego przyczepić!
     
  2. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Nie wiem gdzie widzisz tą Skodę, ale pewnie masz rację, bo zdjęcie robione było na Słowacji:)
     
  3. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    sliczny model
    ale oswietlenie zdecydowanie od nowa :) zupelnie nie pasuje do tla - raz ze jest zbyt slabe, dwa ze chyba kolorystycznie troche nie pasuje (ale to moze byc kwestia taka ze zbyt slabe i slaby efekt jest) mocniejszy fg, wiecej energii. ew w photoshopie naloz lekka niebieskawa tonacje
    ale najlepiej imo zlozyc z tego zdjecia panorame i dac oswietlenie hdr z tak zlozonego tla i lekko wspomoc to dodatkowymi swiatlami
     
  4. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Jak to mam w zwyczaju na tym forum, chciałbym się pochwalić nowym modelem latadła:)

    Mig-29 Fulcrum
    [​IMG]

    Wiem, że to ohydna suszarka ale spoko, teraz biorę na warsztat PZL-54 Ryś (niezbudowany prototyp, więc będzie wyzwanie ze względu na małą ilość materiałów).
     
  5. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Ladny model i ladna kompozycja :)
    Moje gratulacje Lukas. Ja poswiecilem sie lataniu i od czasu do czasu jakis skin do AH2.
     
  6. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    jak zrobiłeś rozmycie ze spalin?
     
  7. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    To już akurat w Photoshopie - narzędzie smużenia, któryś ze standardowych pędzli:)
     
  8. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    Ładny render, choć IMHO nity sprawiają wrażenie dużych i powierzchnia wydaje się plastikowa, ale to się czepiam. Ja też zawsze się męczę z nitami i fakturą powierzchni, żeby ładnie blachę udawała - bo albo plastik albo metal wypolerowany świecący się jak psu....

    Ryś to fajny pomysł na render, materiału wcale nie ma tak niewiele. Choć więcej jest pisanego u Glassa, Cynka czy Morgały, bo rysunek to w sumie tylko rzut z boku.

    Ja siedzę nad Misiem i Lampartem, bo RWD-22 i PZL-55 (PZL-62) już ukończone :D

    Lampart na razie wygląda tak: http://rendery.szymonkot.cal.pl/PZL-48_Lampart.jpg
     
  9. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    No właśnie Glassa już przejrzałem więc rzuty z góry i przodu odtworzyłem na zasadzie "wymiary większe niż Lampart" ;). Dodatkowo oglądałem inne maszyny z tym silnikiem więc mniej więcej mogłem wymyślić ich kształt.

    Narazie mam tyle - niewiele i jeszcze krzywo bo robię go na Blenderze, którego właśnie dopiero się uczę:)

    http://img41.imageshack.us/img41/8854/12412012.png