Problem z Kompem

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by amator, Oct 15, 2010.

  1. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Couldn't open drive multi(0)disc(0)rdisc(0)partition(1)
    NTLDR : nie można otworzyć dysku multi(0)disc(0)rdisc(0)partition(1)

    Pojawia się to w czasie próby instalowania WinXP z płyty, po wyborze opcji formatuj dysk, następnie komp go formatuje, rozpakowuje pliki instalacyjne WinXP, następuje prawidłowy reset w celu włączenia instalatora. Potem komp wariuje i wyświetla ten właśnie komunikat. Ktoś może wie co z tym fantem zrobić?
    Wyczytałem w necie, by scalić partycje i to właśnie będę próbował zrobić.
     
  2. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    temat chyba nie aktualny amator poradzi sobie
     
  3. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Tak Michale, poradziłem sobie, choć wysłałeś mi komputer po sabotażu :) (jedna mała zworka z płyty głównej spadła i komputer się w ogóle nie włączał).
    A tak na poważnie to dziękuję po raz kolejny (dziś znajomi na wesele z Poznania przyjechali - nie musiałbym nawet za kuriera płacić, ale Polak mądry po fakcie :)).
     
  4. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Ok ciąg dalszy wątku
    Komp ma płytę Abit IC7 (która wersja nie wiem) - czy karta grafiki Asus Radeon HD 4850 1Gb będzie do niej pasować, bo wstępne przymiarki tych dwóch podzespołów zakończyły się fiaskiem. Z tego co wiem, karta wymaga slotu PCI Express x16, którego ta płyta główna nie ma, ale niech ktoś pls sprawdzi okiem experta w necie :)
    Dzięki z góry
     
  5. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Tak, niestety płyta ma AGPx8, a karta jest PCI-E. Nie da się tego dopasować.
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Chyba najwyżej co można dostać z Radków na AGP to 4650.
    Z resztą na 4850 nie ma co się rzucać, bo jak płyta stara to i procek pewnie nienajnowszy... po co wkładać w malucha silnik od BMW, skoro karoseria puści na spawach przy 140km/h (tzn. po co wrzucać wydajną kartę w komputer, który nie pozwoli jej "rozwinąć skrzydeł")?

    Wymagania sprzętowe IŁ-ka dziś, to nie jego wymagania sprzętowe sprzed 8, czy nawet 5 lat (pamiętam dylematy Vipe jeszcze - latać, czy nie latać na "low detail")... pójdzie na "beleczem" (no może poza zintegrowanymi układami graficznymi - ale i tu się zmienia... spróbuję kiedyś Iłka na swoim i5 zamiast na dedykowanym puścić... jak tylko dojdę, jak zmienić dedyka na układ zintegrowany bez zbytniego mieszania w ustawieniach).
     
  7. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Procek nie taki słaby, P IV 2,8 GHz; 2,5 Gb DDR 400 ( w planach do 4Gb rozszerzenie) - oceń zatem sam, czy się opłaca dokupowanie płyty. Obecnie chodzi na Grafice RAdeona 9600 256Mb
     
  8. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Ok już wiem, ze zmiana płyty głównej pod kartę musiałaby pociągnąć za sobą dodatkowe zmiany w postaci nowego procesora (pasującą pod obecny procesor socket 478 płytę z PCI E x16 znalazłem tylko jedną, w dodatku firmy nie budzącej mego zaufania - http://www.neo24.pl/index.php?target=products&product_id=-3004124&aff_id=103113). Wątpliwości moje budzi również zintegrowana na niej jakaś grafika.
    Moje pytanie brzmi: Radeon 4650, zalecany przez Froga będzie lepszy od Radeona 9600?
    Ewentualnie proszę o zalecenie innej, wydajniejszej niż Radeon 9600 256Mb karty na AGPx8
     
    Last edited: Oct 27, 2010
  9. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Plyty nie ma sensu zmieniac jesli nie chcesz sie od razu przerzucic na cos bardziej przyszlosciowego (czytaj wydac grubsza kase na modernizacje calego sprzetu).

    Z kart w zasadzie zostaje ci tylko 4650 i 4670. Ten drugi odrobine lepszy, ale w twoim wypadku nie ma sensu doplacac.

    Na pewno zauwazysz poprawe, ale trudno mi powiedziec jak wielka. Nie znam mozliwosci tych kart, a trzeba uwzglednic ze IL2 po pierwsze niezbyt lubi radeony, a po drugie wiekszym czynnikiem ograniczajacym jest dla ILka procesor.

    No i raczej poszperaj najpierw po allegro, chyba ze roznica w cenie nie bedzie duza to bierz nowke.
     
  10. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Powiedziałbym, że nie do końca. Po pierwsze Iłek nie zabardzo radzi sobie z wielowątkowością (P IV już miały HT) więc jaki by procesor nie był, i tak będzie leciał na jednym wątku/rdzeniu więc to co ma Frog powinno wystarczyć. Natomiast to właśnie karta odpowiada za większość grafiki generowanej w czasie rzeczywistym (dlatego renderingi pojedynczych obrazów z aplikacji do 3d, liczone na procesorze trwają minuty, godziny, doby, a współczesne gry wyglądają prawie jak film i efekt osiągany jest niemal natychmiast).

    Zresztą pamiętacie jak do niedawna narzekałem, że nie mogę kogoś trafić bo mi gra zaczęła się przycinać albo w ogóle znikałem bo pokazywał mi się bluescreen;). Wtedy miałem C2D T9300 2.5GHz więc proc dość mocny, niestety grafika GF8400M (do laptopów) okazała się niezwykle słaba (nawet jak na laptopy) i co gorsza - obarczona wadami projektowymi.
     
  11. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Ujme to tak: wiekszy zysk FPS otrzymalem podkrecajac procesor niz uklad graficzny :)
     
  12. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja mam i5 i Mobility Radeona HD5650 i nie narzekam na jakiekolwiek problemy z płynnością.
    Co do dwurdzeniowych procków, to było gdzieś kiedyś na forach il2 omawiane zmuszenie iłka do zabrania sobie jednego rdzenia na wyłączność (OS i pozostałe programy pracowały na pierwszym, Ił-ek na drugim, co podobno skutkowało znaczną poprawą osiągów)... wie może ktoś gdzie toto znajdę?
    Co do Radeona 4650 to to lata świetlne za Radeonem 9600 (na którym z resztą katowałem IŁ-ka 5 czy 6 lat temu).
    Co do testów, to znalazłem porównanie dla 3DMark'03
    Radeon 9600 (zwykły): 2500pkt
    Radeon 9600 SE (kastrowany): 1650pkt
    Radeon 9600 Pro (takiego miałem): 3500pkt (u mnie wykręcał 3700 po podkręceniu)
    Radeon 9600 XT: 3900pkt

    a... przy tej samej konfiguracji testowej
    Radeon HD4650: 16740pkt

    Tak więc myślę, że różnica powinna być znaczna :) Dla porównania -mój laptopowy Radeon wyciąga w 3DMarku'03 22-23 tysiące i gra się bardzo przyjemnie w IŁ-ka.
     
  13. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    http://forum.wbfree.net/forums/showpost.php?p=630204&postcount=334
    :)

    Link z mojego posta juz nie dziala, tutaj jest to samo:
    http://mission4today.com/index.php?name=Knowledge_Base&file=print&kid=422&page=1
     
  14. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    A ile pamięci miała ta karta i czy na pewno była na AGP (widziałem, że też na PCI opcjonalnie była)?
    Dzięki za pomoc btw :)
     
    Last edited: Oct 27, 2010
  15. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    1GB chyba standardowo, w Komputroniku widzę dwie, jedna Asusa, druga Gigabyte, obydwie AGPx8.
     
  16. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Jeszcze jedno pytanie, czy do Ił2 potrzebne mi jest koniecznie 1Gb na karcie czy 512 w zupełności wystarczy? Chodzi własnie o tego Radeona 4650 HD AGP
     
  17. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Ja mam 256 na karcie i mi smiga.
     
  18. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Ok a teraz pytanie za 100 punktów: czy karta Asus Radeon 4650 HD 1Gb złącze AGP będzie współpracować z płytą Abit IC7 z gniazdem AGPx8?
    EDIT: link do sklepu, nie jest tu napisane AGPx8 tylko AGP
    http://www.neo24.pl/karta-graficzna-asus-hd4650-1024mb-(ah4650-di-1gd2-a).html?aff_id=103113
    Sprawdziłem, kod producenta jest ten sam a np w komputroniku i Arest ta karta ma wpisane złącze AGPx8
    Trochę mnie to zmyliło i nie wiem czy to błąd na stronie Neo24 czy po prostu jakaś inna wersja tej karty
     
    Last edited: Nov 3, 2010
  19. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    wszystkie nowe karty z agp powinny byc x8
    bo to byla ostatnia wersja AGP
     
  20. amator

    amator Well-Known Member

    Joined:
    Jul 3, 2005
    Messages:
    656
    Location:
    Wrocław, Poland
    Miałbym prośbę do wszystkich użytkowników Ił2 FH: proszę o podanie średniej fps (klatek na sekundę :p) w czasie lotu zaczepnego np atak na fielda, przy maksymalnych ustawieniach grafiki (otwieramy katalog Ił2 FH, znajdujemy Ił2 setup, zakładka grafika i z listy rozwijanej trzecia od góry pozycja - ustawienia maksymalne, zatwierdzamy na dole wciskając OK). Ja mam ustawioną rozdzielczość 1024x768 x 32bit, więc na potrzebę testu też bym prosił o zmianę Waszej rozdzielczości na tą. W Ił2 miernik fps włączamy za pomocą komendy >fps START SHOW (dokładnie tak jak jest napisane), będzie to widoczne na samej górze po środku ekranu. Patrzymy pod koniec lotu na wartość fps przy pozycji avg. Prosiłbym również o podanie konfiguracji kompa (procek, grafika i jej pamięć, typ ramu i jego taktowanie).
    Powodem mojej prośby jest moja nowa karta graficzna, która chyba coś nie domaga w Ił2 i chciałbym to w ten sposób potwierdzić (W 3dMark06 stary Radeon 9600 series 256Mb ma wynik 473, nowy Asus Radeon 4650 HD 1Gb ma 3730 a w Ił2 liczba fps jest w zasadzie ta sama na obu kartach przy identycznych ustawieniach).
    Jeżeli nie chcecie pisać na forum to proszę o wiadomość na priv lub na TS3.
    Dzięki z góry