World of Planes czyli Swiat Samolotow

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by Ziomek, Apr 2, 2011.

  1. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    no dobra to co trzeba zrobić??
     
  2. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
  3. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
  4. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    hm punkty XP, radar, HUD, celownik w widoku zewnętrznym - jest potencjał, żeby zjebać nawet najlepszy FM i DM ;)

    z drugiej strony w IŁku jest to samo, zobaczymy jak to rozwiążą pod kątem serwerów
     
  5. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    punkty XP - mysl o tym jak o streaku w Aces high, tam jak miales strika jakiegos to mozna odblokowac bylo 262 i komete ;) Tutaj zamiast strika dostaniesz XP za ktore pozniej mozna przesiasc sie w lepsza maszyne, dla mnie ani to zle ani dobre, takie udziwnienie.

    Radar w wb tez mamy ;)

    Z hudem tez zawsze latam w wb i ilku i nie patrze na zegary ;).

    Widok zewnetrzny mysle ze daja do filmikow a w grze nie bedzie nikt na nim latal.
     
  6. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    widzę że muszę ci doprecyzować :p

    radar w locie - nie ma go w WB (no dobra cos tam chyba juz jest, ale pseudohistoryczny, a nie 360* na kazdej maszynie itp ;) )

    HUD - miałem na myśli strzałeczki przy krawedzi ekranu pokazujące wrogów i coś, co chyba pokazuje z której strony obrywasz, a wyświetla się wokół celownika

    jesli w grze bedzie widok zewnetrzny dostepny, to beda na nim latac, nie ma sie co oszukiwac :)
     
  7. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Dostalem klucz :), jak troche polatam to po cichaczu cos naskrobie ;)
     
  8. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Nie chce pisac zbyt duzo by bana nie dostac bo ruscy to moga podsluchiwac wszedzie :dura: , po paru lotach musze powiedziec ze szok... fm miazga, nie liczylem ze to bedzie az tak dobre, nie gralem w cliffs of dover ale ilka 2 wyprzedza conajmniej o jedna klase.
     
  9. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Też dostałem dostęo do War Thundera. Trudno mi powiedzieć, czy FM tak dobry, ale przyjemny. Są spiny, można połamać samolot zawijając za ostro, latanie na joyu jest pierdylion razy lepsze niż na myszce, ale sporo osób właśnie na myszce próbuje i wali się do nich jak do kaczek. Natomiast sama rozgrywka to "instant" - coś jak F8/F9 na AWT :D Podoba mi się mocno.
     
  10. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Instant bo narazie CBT ;).

    Beryl pewnie widziales napis pod instantem 'world war' %) , ciekawe co tam bedzie.... mam nadzieje ze cos dobrego :p
     
  11. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Trybów gry nie powinno braknąć :)
     
  12. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Jak ta gierka wygląda z realizmem (FM, DM, balistyka, ustawienia) w porównaniu do Wbfh czy AH?
    I jak chodzi na waszych sprzętach: lepiej napisana niż np. cliffs of dover (które jako jedyna chyba gierka w ostatnim roku zarżnęło mi kompa)?

    Na obrazku wygląda naprawdę nieźle. Do tego stopnia, że chyba poszukam joya po kartonach :).
     
  13. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Wbfh jest juz wiekowe i zostaje daleko w tyle pod wzgledem fmu dmu etc.

    W AH gralem niewiele, ale z tego co wylatalem to duzo przyjemniej lata mi sie w War thunderze niz w AH, DM jest podobny ale wydaje sie byc bardziej zaawansowany (graficznie DM w war thunderze jest o kilka klas wyzej poniewaz uszkodzenia sa duzo lepiej odwzorowane na samolocie).
    Jezeli mialbym porownac War Thundera do innego simka to najblizej bedzie stary il-2, balistyka wydaje sie byc taka sama.

    Wymagania sprzetowe,,, tutaj poezja, u Gaijina to magicy pracuja ;).

    Moj sprzet:

    Athlon 64 4200+ 2,4ghz, 4gb ram, radeon 4670 512mb, win 7.

    Na ustawieniach medium w walce nad lotniskiem gdzie jest duzo wybuchow etc mam okolo 20 fps ale jest plynnie bo nie ma przycinek.
    Gdy jest sama walka w powietrzu bez bombienia etc mam ponad 40 fps.
    Najlepsze jest to ze w tej grze nie ma micro scinek znanych z il2.

    Cliffs of dover nawet nie dotykalem bo na moim 5 letnim sprzecie nawet by sie nie wlaczylo.

    Ustawienia:
    Mozna wszystko ustawic co dusza od simka wymaga, to samo co w il-2 praktycznie, ustawienia widoku, joya, trudnosci etc etc.
    Jest takze to samo sterowanie silnikem co w il-2 czyli mieszanka, sprezarka, skok smigla.

    Ogolnie w tej chwili nie ma za wiele bo caly czas trwaja zamkniete testy( 1 tryb gry i nie wszystkie samoloty), ale jak wszystko bedzie skonczone to powinna byc niezla gierka.


    aaa zapomnialbym,,,,, mozna latac na myszce jak w wb :D. Fajnie sie straca ludzi na myszce bo nie maja szans w dogfajcie przeciwko joyowi :D
     
    Last edited: Jun 2, 2012
  14. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    No dobra, zaczynam szukać joya :)
     
  15. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Lecą prawie na wprost :D

    Tylko jedna uwaga dla weteranów simów - na chwilę obecną walki toczą się na naprawdę małych mapach, z czego na jednej zaczyna się w powietrzu i walka zaczyna się po pół minuty, bo tyle zajmuje dolot.
     
  16. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Mam nadzieje, ze glowny tryb czyli 'wojna swiatowa' bedzie cos w stylu WB/AH wlasnie, wtedy bedzie mozna zalozyc SQ i znowu robic naloty na fieldy :fly2:
     
  17. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Nawet jeśli nie, to będzie Sandbox, czyli misje w których "host" ustala wszystkie zasady, a więc poziom realizmu, HUDY, Radary itd.
     
  18. Szymik

    Szymik Active Member

    Joined:
    Mar 22, 2003
    Messages:
    31
    Location:
    Gdańsk
    No to i ja się zapisałem :) może mi dadzą tylko czy na moim sprzecie to ruszy... najwyżej na minimalnych polatam :D
     
  19. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Szymik :) kopa lat. Co sie stalo ze stronka warbirds.pl ?
     
  20. Szymik

    Szymik Active Member

    Joined:
    Mar 22, 2003
    Messages:
    31
    Location:
    Gdańsk
    Przegapiłem przedłużenie domeny i mi podkupili już dawno temu :) Forum nadal istnieje (prawie forum widmo) pod adresem forum.kartracing.pl :)