Akcje grupowe 3sq+ Ważne!!!

Discussion in 'Warbirds Polish' started by hrabia, Oct 1, 2004.

  1. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Akcje grupowe 3sq+ Ważne!!!

    Ostatnie akcje grupowe 3sq wykazały katastrofalne niską dyscyplinę i koordynacie akcji. Aby temu zaradzić trzeba ustalić pewne rzeczy:
    -Po pierwsze, kto dowodzi
    -Kto leci, ju52, Li2
    -Kto, czym leci decyduje prowadzący, chyba, że ktoś ciuła stricka i powiadomi o tym prowadzącego, lub prowadzący się zgodzi na inny load/plane. Osoby nie posłuszne, które nie są w stanie tego zaakceptować - nie lecą. Na channelu przeznaczonym do akcji nie rozmawiamy!!! Porozmawiać można sobie na priv, ewentualnie na innych channelach.
    W przypadku dużej ilości pilotów i obowiązków dowodzenie jest dzielone.
    Na:
    -hvy
    -cover
    -buffy
    Li2 i ju52 podlega pod Głównego Dowodzącego akcjom, który przydziela dowodzenie poszczególnymi elementami (buffy, cover, hvy)
    Główny Dowodzący przydziela cele.
     
  2. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Akcje grupowe 3sq+ Ważne!!!

    katastrofalnie niska dyscyplina i koordynacja? to ja nie wiem co się musiało dziać jak w niedzielię poszedłem do domu po rajdzie na F2. Zajęcie F8 i F9 to był majstersztyk... F9 padło w 1 przelocie praktycznie, złapaliśmy 2 smalle tracąc jeden samolot (hrabia oberwał :D ) F7 też poszło sprawnie, mimo, że trwało dość długo, bo na reup F9 czekaliśmy. straty zaczęły się przy f23 z tego prostego powodu, że to już nie było latanie grupą tylko pojedynczo. A rajd na F2 to już porażka, ale nie ze względu na organizację, tylko brak umiejętności w strzelaniu roxami... przyznać się, kto leciał jakiem i chybił wszystkie RSy?
     
  3. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Akcje grupowe 3sq+ Ważne!!!

    napewno nie ja :D A tak po za tym to nie tylko w ten dzien latamy razem
     
  4. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Akcje grupowe 3sq+ Ważne!!!

    Ja leciałem wtedy kurka Jakiem, tylko z całkiem innego powodu nie miałem szansy wystrzelić RSów (wystrzeliłem jednego i trafił on przynależne mi 20mm #4- 100% skuteczności rox w tym locie)... problem w tym, że ktoś w Spicie zaspał albo zzezował i na dwóch KM oberwało mi się 40mm...