Artur Boruc the Great!

Discussion in 'Warbirds Polish' started by Glas, Jan 18, 2006.

  1. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    zartujesz sobie ze mnie? nawet na lawke go nie wzial?

    edit: czytam na WP, odwazne decyzje, jak cos nie pojdzie zjedza go zywcem
     
  2. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Musi Rasiak pojechać, toż to ostatnia DESKA ratunku ;)
     
  3. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    denerwuje mnie ten janas
    nie chodzi o rasiaka ani reszte skladu
    tylko o jego pokretne tlumaczenia
    dudka nie wezmie bo nie gral, ale wezmie mile ktory sezon mial fatalny, kosowskiego, ktory gral neiwiele wiecej niz dudek, ale lige nizej, gorawskiego, ktory rozegral dwa mecze a reszte sezonu stracil przez kontuzje
    zawodnik z pola rozegral mniej spotkan niz bramkarz, ale jedzie
    nie rozumiem po jaka cholere powoluje gize czy tam gancarczyka (nie pamietam o kim tak konkretnie powiedzial), skoro mowi "mam nadzieje ze bedzie gral lepiej niz dotychczas"
    co jest grane :D co on - nie nadawal sie, ale janas ma nadzieje ze zagra lepiej?
    a nie jedzie frankowski, ktory ponoc mial kiepskie wyniki wydolnosciowe (niech mi nie wmawiaja ze gorawski, kosowski albo mila mieli lepsze) i mentalnie byl rozbity - a mila, ktorego w trakcie sezonu puszczali do domu, bo na lawe sie nie lapal, jakas depresje mial - jedzie; janas komentuje ze 'moze sie przelamie w koncu'
    glupie te tlumaczenia, zero konsekwencji
    chociaz by powiedzial szczerze dlaczego jednych bierze a drugich nie

    no ale... anglicy maja lampart(d)a, my mamy jelenia
    :D
     
    Last edited: May 17, 2006
  4. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    LOL

    Frankowski cos rzeczywiscie ostatnio ma jakis spadek formy, ale nie zmienia to faktu ze ledwo co wszedl z angolami to im brame przyjebal......
    Dudka troche szkoda, ale i tak nie mial byc nr1, wiec dla niego moze i lepiej.

    Mili i Rasiaka to ja bym nawet wogole nie bral pod uwage, no ale coz. Na szczescie w bramce stoi rownie dobry jak Dudek, Boruc, w ataku mamy Zurawia, a w pomocy Krzynowka i Szymkowiaka, wiec moze nie bedzie tak zle.

    Wszystko okaze sie w praniu bylebysmy z grupy wyszli to juz bedzie cos. :)
     
  5. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    juz nawet nie wyjscie z grupy

    ja bym tylko chcial zeby nam znowu siary nie narobili
     
  6. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    A ja wbrew wszelkim opiniom twierdze ze Janas ma jaja. A czy ma glowe, to sie okaze 9 czerwca.

    Frankowski to powinien w reprezentacji grac regularnie juz cos okolo 8 lat. Powinien cymbalowi Engelowi podziekowac, ze tak nie jest. Ale z drugiej strony przejscie do 2 ligi angielskiej pol roku przed mistrzostwami to jakas totalna pomylka. Ja wiem, ze wieksze pieniadze, wieksze wyzwania, niz 2 liga hiszpanska, ale motyla noga tam regularnie strzelal gole i byl w zyciowej formie. Pol roku nie mogl wytrzymac?? Hiszpanskie slonce mu mozg przygrzalo?

    Mila przynajmniej biega i wszerz i wzdluz. Wszedzie go pelno. Kondycja kiepska, psychika rozwalona, ale przynajmniej przeciwnikow wkurza. A Rasiak wbrew pozorom (sam sie z niego smieje :D) jak tak na chwile powaznie pomyslec, to jest taki ktos, kto zupelnie niespodziewanie moze dac zwyciestwo. Przypomnijcie sobie Turniej Lobanowskiego na Ukrainie a nawet ostatni mecz z Wyspami Owczymi.

    Oby. Bo niestety jestesmy z gospodarzem turnieju w grupie, a w takich grupach, to sie cuda ZAWSZE dzieja.
     
  7. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    z Wyspami Owczymi to mysle ze pies z kulawa noga by bramke strzelil ;) W najwazniejszych meczach (czyli eliminacje) Rasiak gral jak pi..a i to wrazenie pozostanie mi do czasu az na mundialu nie pokaze ze na prawde umie grac w pilke. Do tego czasu bede twierdzil, ze porazka bylo nie wybrac np Saganowskiego lub Frankowskiego (nawet bez formy) na rzecz Rasiaka.

    A Mila w reprezentacji jakos nigdy nadzwyczajnie sie nie wykazywal. Mial co prawda swoje 5 min, ale smieszylo mnie nagle nazywanie go jakims supertalentem, polskim Beckhamem itp. Po jakims czasie wyszlo szydlo z worka i nie interesuje mnie czy to wina psyhy czy malego ogrania. Nie zabralbym go i juz.

    I zgodze sie ze Spuintem, ze tez nie rozumiem dlaczego on np pojechal a taki Dudek nie. Zwlaszcza, ze Dudek twierdzil, ze Janas mu powiedzial, ze pojedzie. To juz nie jest chamstwo tylko skurwysynstwo. Daje nadzieje, a poznie sory nie jedziesz.
    Rozumiem, ze Dudek moze nie jest ograny, ale reprezentacji jakos nie zawiodl w przeciwienstwie np do ostatniej "zajebistej" interwencji Boruca :O.

    Wiec mam tylko nadzieje, ze ta reprezentacja cos pokaze bo jak nie to Janasa za jaja powiesza.
     
  8. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Dudek nie ograny? grał w holandii, grał w liverpoolu, w finale LM, był juz na mistrzostwach, do tej pory wyglądało że jest najpewniejszym punktem zespołu.
    Imho ma duzo duzo więcej doświadczenia od namaszczanego boruca (ktory pograł sobie w troche w tzw ekstraklasie i wyjechał do szkocji, ktora bądz co bądz nie ma niewiadomo jak silnej ligi), wydaje mi sie, że kuszczak jest lepszy od tego spaślaka, bo ze względu na słaby zespół musiał więcej bronic :rolleyes:
     
  9. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    nie no, troche optymizmu
    w takim turnieju licza sie pojedyncze spotkania, czesto decyduje przypadek, dobra forma jednego zawodnika, strzal zycia
    ja tam wierze, ze pomimo kilku graczy, ktorych w zadnym wypadku na mundial bym nie poslal jest u nas kilku takich co w formie wybijaja sie ponad przecietna
    i o ile martwie sie o obrone jop - bak, to pomoc z sobolewskim, szymkowiakiem i - troche slabszymi skrzydlami niz przedtem - krzynowkiem i kosowskim (smolarkiem/gorawskim) jest wystarczajaco dobra zeby poslac odpowiednia ilosc pilek do zurawskiego i rasiaka zeby cos ustrzelili
    co prawda dla mnie z wybranej kadry najlepszym wyborem bylby zurawski ze smolarkiem w ataku, ale nie ludze sie, ze rasiak pojdzie w odstawke (otrzymal koszulke z numerem 11)
    a rasiaka bym do konca nie skreslal, w formie moze byc naprawde grozny w polu karnym, szczegolnie przy dobrych dosrodkowaniach, w zestawieniu z nieprzyzwyczajona do takiej gry kostaryka czy ekwadorem
    gorzej jak chca z nim pilke rozgrywac
    ale co by nie mowic, to jeden z niewielu graczy ktorzy dobrze przepracowali runde wiosenna
    chowaja sie krzynowek, kosowski, mila... a brak ogranych pomocnikow moze byc wiekszym problemem niz rasiak w ataku :D
     
    Last edited: May 17, 2006
  10. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    chodzi o ostatni sezon yivan
    trudno sie nie zgodzic z vipem
    ale tez uwazam ze niegrajacy dudek bylby pewniejszym punktem niz boruc
    kuszczak szczerze mowiac zanotowal tez kilka slabszych wystepow, ale to naprawde dobry bramkarz, i chyba tez postawilbym na niego, zamiast na boruca
     
  11. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    kogo by Janas nie wzial i tak by bylo w dupie zle. zabralby Dudka i Frankowskiego a nie byloby wyniku, to i tak by na nim psy wieszali ze ich powolal ze byli nieprzygotowani itp. poczekajmy spokojnie te 3 tyg. choc moge juz dzis stwierdzic, ze nasi z taka forma jaka prezentuja teraz sa wstanie powalczyc co najwyzej o remis z Kostaryka

    pzdr
     
  12. BarT

    BarT Well-Known Member

    Joined:
    Mar 5, 2002
    Messages:
    634
    a ja pomimo ze na pilce sie za bardzo nie znam, uwazam ten sklad za dobry pomysl... nowy team, wieksza motywacja, moze cos zdzialaja... a jak nie to przeciez nikt nie bedzie rozczarowany bo to standart
     
  13. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    o tak, piekny mecz:dura:
     
  14. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    ekhe, ekhe..
    NC!!!..:/
     
  15. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    krotko mowiac zal mi ich....:/ I jak na razie to standardowo nie mozna powiedziec zlego slowa tylko o Szymkowiaku....

    a te strzaly na bramke np Rasiaka, ROTFL to sa kpiny. Niestety ale teraz mamy juz obraz naszej reprezentacji, taki sklad pojedzie na mundial i IMO nie wyjda z grupy. Jeszcze w sumie maja szanse sie zrehabilitowac 3go czerwca. Jesli tam zawala to watpie bysmy wogole jakis mecz wygrali.

    Ja rozumiem ze mogi nie byc tak szybcy, ze moze sa gorsi technicznie ale przeciez ich akcje byly zupelnie bezsensu. Jak widze te ich dlugie pilki to mi sie niedobrze robi. Te sepienie na dlugie pilki zupelnie im nic nie daje ale jak widac przez te wszystkie lata zupelnie tego nie zauwazyli oO
     
  16. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    najlepsze sa podania na wolne pole, do ktorego nikt nie zmierza..
    wlasciwie ani na wolne pole ani do podania..
    a Rasiak jak zaczyna zmierzac, to akurat sie potyka, przewraca lub fika koziolka..;)

    co do Kuszczaka..

    http://www.youtube.com/watch?v=KJfW3hrzAz8

    warto sobie zachowac, bo powtorki w jego wykonaniu juz na pewno nie bedzie.. na pewno wyciagnal wnioski..
    a jego tlumaczenie ma sens, bo akurat wtedy juz kropilo.. [mogl sie posliznac przy interwencji]
    z drugiej strony pokazuje ta sytuacja tylko to, jak jest wredna pilka Teamgeist..
    podejrzewam, ze podobnie kuriozalnych goli na mundialu bedzie pelno..
    zwlaszcza, jak zacznie padac..

    a swoja droga to Martinez ma niezle kopniecie..
     
  17. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Janas "wymyslil" na mistrzostwa powyzsza taktyke, ktora nas pogrzebala w Korei. No nic sie nie ucza "selekcjonerzy"...
    BTW Polacy od lat mieli kontratak wyssany z mlekiem matki, a wczoraj nic, dno totalne.
     
  18. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    e tam

    najgorsze co mozna po takim meczu zrobic, to spanikowac
    trudno stwierdzic czy wyjda z grupy czy nie, bo jak napisalem wczesniej mundial to jest do pewnego stopnia loteria, ale takiej gry nie bedzie, spokojnie

    juz z chorwacja mam nadzieje zacznie sie cos zazebiac

    poki co smolarek z zurawskim w ataku sobie troche przeszkadzali, dalbym troche czasu jeleniowi, bo dobrze sie zachowal przy tym golu na koniec (btw - wczesniej przy identycznej sytuacji, strzale z dystansu i wybiciu pilki przed siebie zurawski ze smolarkiem wpadli na siebie a bramkarz pilke wylapal.. jelen znalazl sposob zeby jakos pilke do siatki wepchnac) a i wczesniej szarpal na skrzydle z przodu

    nie placzcie po dudku i franku
    z nimi w skladzie przegralismy ze slaba litwa 0-1, a frankowski zmarnowal 1 stuprocentowke i oddal kilka slabych strzalow; ja wiem ze chcial sie przelamac, ale zespolowi to nie posluzylo, bramki nie zdobyl, a mundial to wieksza presja wyniku niz seria spotkan bez bramki, tu akurat moze sie okazac ze taki jelen za franka to bylo dobre posuniecie

    jesli chodzi o puszczaka, moze to i dobrze, wiecej reki w obawie przed rzutem roznym nie cofnie, co moze uchronic zespol przed podobnie glupia bramka
    ja mysle ze pomimo tego koszmaru to niezly bramkarz, mocny psychicznie; pokazal to wychodzac odwaznie do pilki na 8 metr paredziesiat sekund po tej szmacie
    boruca za bramke tez mimo wszystko bym nie winil

    i tak co do obrazu po meczu, wiecej wprowadza on mgly, niz wyjasnia, szczegolnie jesli chodzi o wiedze grupowych rywali o nas
    no bo co, beda trenowac wykopy bramkarza, albo luty w mur zeby nam gola strzelic? :D
    z gry nic nam nie strzelili, a nie wierze ze taka bramke na mundialu stracimy
    my za to, pomimo slabej, wolnej gry potrafilismy stworzyc sytuacje bramkowa jakich na mundialu bedziemy miec przynajmniej kilka i ja wykorzystac
    bez paniki
     
  19. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    taa, pamietam jak z uporem maniakow slali dlugie pilki na osamotnionego olisadebe
    od pierwszych sekund do ostatnich
    ale kto tam mial inaczej grac, kaluzny ze swierczewskim w srodku pola? :D
    teraz mamy lepsza pomoc i licze na to ze bedzie wiecej wariantow rozegrania pilki
    chociazby skrzydlami, szymkowiak sie sparzyl z litwa i bedzie lepiej pilke rozprowadzal, wiecej do boku, mniej srodkiem w mlyn
     
  20. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Pilka do srodka, polprostopadle do boku i do srodka, i takie to trudne? Tak eliminacje wygralismy 99% bramek takich bylo, a teraz chlopaki glupieja ...