Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

Discussion in 'Warbirds Polish' started by --stec, Sep 1, 2006.

  1. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    Dobra ;)
    Ja juz nie mam pytan bo znow piszesz o samolotach i doszedles juz do tego ze mielismy embargo na wszystko wlacznie z podpaskami dla niewiast :)
     
  2. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    Bo widzisz Pietas - wszystko to co Tobie tak pracowicie przedstawialem, ukazujac wszystkie problemy ktore bys napotkal na swojej drodze, sklada sie w jedna calosc:

    Nie ma cudownych recept.​
     
  3. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    Powiedz to tym dziesiatkom tysiecy, ktorzy zgineli we wrzesniu, najczesciej nie w boju, a okrazeni/zdeptani/zmasakrowani przez bardziej mobilnego wroga.
     
  4. peenek

    peenek Well-Known Member

    Joined:
    Jul 1, 2006
    Messages:
    46
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    Chyba gdzieś mi to z oczu uleciało albo dawno nikt o tym nie wspomniał. Polskie linie obronne w 39 były rozciągnięte, ale nie po to, żeby nie było 'szparek', ale po to by pokazać Anglikom i Franzuzom, że jesteśmy lojalnymi sojusznikami, że walczymy i nie oddajemy Niemcom ziemi. Wtedy zaś lojalni sojusznicy atakują Niemcow z zachodu, gdzie jak wszystkie małe dzieci wiedzą prawie nic nie było i koniec.
    Jak dla mnie do tego miejsca nie ma gdybania; 3Rz leży i kwiczy.
    Tylko, że nikt nie przewidział, że jak ktoś mu mówi, obiecuje, sciska rękę, pokazuje kartkę z milionem podpisów ministrów itd, to że taki ktoś nic sobie z tego nie zrobi.

    To troche wszystko jak z Powstaniem Warszawskim, że debilna decyzja. Ale obiecano uzycie 1 Bryg. Sosabowskiego, no i słyszano nawoływania Ruskich i polskich-rusków do 'powstania spod nazistowskiego buta'. I znowu, ktoś obiecuje i dupa.

    My Polacy mamy skłonność do szukania dziury w całym, zapominamy, że jesteśmy tylko małym trybikiem.

    ps. gdybyśmy mieli swojego adolfa czy badźko stasia to może przez 20 lat coś by 'powstało', a tak mamy tylko jakiegos tam, nędznego Piłsudskiego ... phi... też mi bohater, Cud nad Wisłą (!), dla cykorów z zachodu niech będzie i cud...
     
  5. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    Obawiam sie, ze gdybysmy nawet przesuneli obrone na linie rzeki wisly - niewiele by to zmienilo. No moze poza jednym, Warszawa padlaby juz po tygodniu, na nasi pobici zamiast na Warszawe ciagneliby na Lwow i Wilno prosto w ramiona kufajmanow.
     
  6. peenek

    peenek Well-Known Member

    Joined:
    Jul 1, 2006
    Messages:
    46
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    ja sie nie odnosiłem do lini obrony na Wiśle... nieby była tam gdzie była. Chodzi o to, że po wkroczeniu żab i fajwokloków Niemcy by zdurnieli, a Stalin tym bardziej (czekać do końca mobilizacji, czy atakować, zająć większość Polski i pokusić się o Niemcy)

    btw. nienawidze takiego gdybania ;p przecież, wystarczyłoby, żeby Adolf zadławił się gdzieś precelkiem -> przewrót i wszystko idzie inaczej. Jest tyle możliwości, pamiętając choćby o próbach zamachu na Adolfa, że mózg się gotuje:confused:
     
  7. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    no wlasnie, jest tyle mozliwosci, ze powinnismy sie cieszyc ze skonczylo sie tak, a nie inaczej :)
     
  8. gandhi

    gandhi Well-Known Member

    Joined:
    Feb 17, 2005
    Messages:
    1,613
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    syzygy
     
  9. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    A kiedy ostatni raz wpierdol dostales?
     
  10. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    weź ktoś Tarcze zawołaj.
     
  11. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    tarcza pewnie zaginal w akcji, a nie mozna nowego moda tu postawic?? np Pedzla :)
     
  12. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    to właśnie miałem na myśli
     
  13. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Bogus W. "Hitler proponowal Polsce sojusz"

    Znalazlem jeszcze pare ciekawych informacji.

    1. Pilsudzki jako dyktator byl czlowiekiem starej daty - ponosi glowna wine za zacofanie polskiej armii, w momencie gdy wladze przejal Rydz, w armii nie bylo ani jednego dzialka ppanc i ani jednej armaty przeciwlotniczej (nie liczac bezuzytecznych starych francuskich 75mm)

    2. W latach trzydziestych (chyba az do 1938r) rozwoj lotnictwa lezal w rekach zwolennika rozbudowy lotnictwa bombowego, stad katastrofalna sytuacja lotnictwa mysliwskiego w 1939r.

    Cudownych recept pewnie nie ma, ale takie pomocne to by sie na pewno znalazly.. ;)