Bomber pilots

Discussion in '303rd Polish Fighter Squadron' started by beryl, Jan 23, 2004.

  1. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Jak na razie, 303ci ma 4rech pilotów w Top12 punktacji bomber: Najwyżej jest Yivan(4),Maniek(6),Beryl(11) i Yano (12). Proponuję medal dla tego który na koniec ToD będzie najwyżej i okolicznościowe odznaczenia dla wszystkich którzy się zmieszczą w Top10 ;) Więc...niech wielki wyścig się zacznie ;)
     
  2. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Ja tam masohista nie jestem moge od czasu do czasu polatac bomberem ale jak tylko się pokażą Foki to zamykanie fieldow tylko foka (zwłaszcza 190 F8)
    NIe lubię latać bomberami bo człowiek leci poł dnia zrzuca w pierwszym przejsciu dwie bombki i zanim zrobi zwrot dostaje 20x 20mm i do piachu :(
     
  3. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    nahen bo trzeba lubic buffy bardziej i leciec caly dzien z 4 bombkami niszczac wszystkie okoliczne radary :] albo poprosic kogos kto lata na foczce z roxami :D
     
  4. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Umiejętnie wykorzystany buff jest nieosiągalny dla wroga, zwłaszcza jeśli jest to maszyna szybka i uzbrojona jak Pe2 lub Ju88 a już szczególnie w początkowym okresie ToD.
     
  5. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    silver b17 na 7-10km - stealth bomber :D - jest widzialny czasem jako biala kropka w przeciwienstwie do innych samolotów, które są zazwyczaj czarna kropa. Imo kamuflarz dolnych powierzchni nie dziala za dobrze :rolleyes:
     
  6. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Jaaasne własnie leciałem sobie Ju88 do F1 :( i co? w polowie drogi na 3K podleciał Hurr2 z godziny 10-11 krotka seria i papa :( KIEDY BEDZIE FOKA!!!!!!!!!!!
     
  7. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    lol musze zaczac latac bardzo wysoko krotki zrzut i do domu bez nawrotu na cel
     
  8. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    wysoko+turnbombing+pozaradarem+wyczucie gdzie sa cony a gdzie nie ma i nie bedzie.

    czasem sie udaje latac z 10min nad big f az ktos zobaczy ze jest buff ale i tak z przewaga wysokosci oraz szybkim speedem ju88 mozna zwiac :D
     
  9. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    tak właśnie dzisiaj było nad f1 :) 12 celów zdjąłem przy multi 11 zgarnąłem 45k punktów :)Yivan - moja 20tka jest coraz bliżej a chyba już jest Ju88A4 :D - niech cony się boją :D Ta mapa jest o tyle fajna,że nawet jeśli sytuacja jest naprawdę paskudna zazwyczaj jakieś friendy F jest blisko i nurkując można wiać nad swoje terytorium i wyskoczyć nie tracąc streaka :)
     
  10. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    Beryl ile masz pkt?? bo score nie dziala i nie wiem czy mnie przegoniles??
     
  11. Beebee

    Beebee Well-Known Member

    Joined:
    Mar 6, 2003
    Messages:
    207
    Location:
    London / UK
    no ja niemoge b17 na 10 to samobujstwo jak kto chce to mu moge podes;lac ile co i jakpali (z buffow ) z jqakim loadem bo jak co latam na 12 km b17 i tylez samo b24 a he177 moze w ciagu 30min osiagnac 9km altu xz loadto nie zasden cheat rodem z 302 btw he moze leciec 650km/jh w dive co praktycznie uniemozliwia dogonienie do .... btw mialem 2 mc w bomber (tylko czitetr tigrao mnie wyprzedzil o500k pts) ale mniejsa o to .... ja kto chce porady zglaszac sie do mnie na poczte "( upundal.poczta.onet.pl ) ew gadac z airgem ( moj brachol) to wam przekarze) :)
     
  12. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    ta mapka jest troche zjebana - radary dziwne zasiegi maja :/
     
  13. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    nie przegoniłem Cię Maniek, a to było tak...

    Pewnego piątkowego popołudnia na pas F6 wykołował Ju88-A4 obciążony 4x250 i 28x50kg bombami. Załoga doświadczona, 13 lotów bojowych zakończonych szczęśliwym lądowaniem, 3 zestrzelone wrogie maszyny na koncie. Z rykiem silników maszyna poderwała się od pasa i skierowała na wrogie lotnisko onaczone kodem F12. Maszyna szybko wspięła się na 5km gdzie pilot wyrównał lot. Lot przebiegał spokojnie, pogoda jak zwykle dopisywała. Nikt nie dopuszczał myśli, że będzie to ostatni lot tej załogi.

    Tuż przed celem na horyzoncie pojawiły się na 4km dwie maszyny. Strzelcy szybko zidentyfikowali je jako nowowprowadzone do linii sowieckie myśliwce Lagg-3. Wciąż jednak były jakieś pół kilometra na 3ciej godzinie i kolejne pół kilometra niżej a wznosząc się nie były w stanie dogonić rozpędzonego junkersa. Pilot ufny w swoją maszynę i strzelców postanowił zignorować wrogów i przeprowadzić nalot na wyznaczony cel. Możliwe, że gdyby przewidział pecha jaki go spotka postąpiłby inaczej. Już w sekundę po tym jak ostatnia bomba opuszczała komorę bombową 88ki pilot kładł maszynę w ostrym zakręcie, silniki ryczały na pełnej mocy a strzelcy szykowali się do otwarcia ognia do Laggów. Kiedy tylko Junkers znalazł się na kursie powrotnym bombowiec wszedł w lekkie nurkowanie i zaczął delikatnie zygzakować aby uniknąć wystrzeliwanych pocisków. I prawie się udało. Niestety pojedynczy wystrzelony w panice prez pilota śmiertelnie uszkodzonego Lagga pocisk 20mm przebił znajdujący się w prawym skrzydle bombowca zbiornik paliwa i podpalił resztki paliwa. Sekundę później strzępy Lagga spadały już ku ziemii a strzelcy skoncentrowali się na drugim bandycie i zdalnie wyłączyli mu silnik zanim zdążył wystrzelić w kierunku ich samolotu. Niestety nic już nie mogło odwrócić losu płonącego bombowca. Z nadzieją, że uda się wyskoczyć niedaleko swojego lotniska pilot zanurkował lekko, niestety czasu było już za mało. W pół minuty po trafieniu skrzydło odpadło. Załodze udało się wyskoczyć, niestety została schwytana przez patrolujący okoliczne akweny wrogi ponton z napędem parowym :(


    Streak 13 w pizdu - łatwo przyszło, łatwo poszło
     
  14. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    Niezłe opowiadanie fajnie to ująłeś hehe łatwo strick przyszedła na buff no cio ty
     
  15. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Maniek, 10 spokojnych lotów i streaka 13 zrobiłem, kilka razy SAM ATAKOWAŁEM cona! Podczas zajmowania F2 z airgemem kiedyś w dole mieliśmy hurra1 i chyba czajke. Illo czy ktos walczył z nimi na 109 a ja je mu wystawiałem i ottem pałowałem :) Ju88A1 to do czasu wejścia P40 i spita5 myśliwiec :D
     
  16. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    No wlasnie mysliwiec niezly na sprzety pierwszej generacji z p40 mozna powalczyc ale spitvc to za duze zagrozenie dla zycia
     
  17. plushack

    plushack Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2001
    Messages:
    207
    Location:
    Chelm,Poland
    Beryl dalbys sobie spokoj z tymi polskimi znakami bo czytac sie tego nie da :rolleyes:
     
  18. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    mialem nie skomentowac....ale jak zobaczylem ze to PLUSZAK naskrobal to cos mnie oswiecilo !!!...wiec sobie strzele komentarzyk do jego wypowiedzia, a mianowicie : TY STARY ZMECHACONY PLUSZKAU - kup sobie lepsze okularki i przestan marudzic tylko walnij jakis post cos opisujacy a nie marudzacy !!! ;) ;) ;) :mafia: :D
     
  19. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    zmień kodowanie Plu