ciekawe info

Discussion in 'Warbirds Polish' started by piterk, Mar 30, 2006.

  1. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    dzisiaj na MA (AH) zostalem zagadany przez jakiegos jankesa, ktory oznajmil mi ze w polsce bedzie krecony film na podstawie ksiazki "Dlug Honorowy" opowiadajacej o losach amerykanskich pilotow walczacych z Bolszewikami w wojnie 1919-1920r. na stronie ponizej jest wiecej informacji na ten temat

    http://www.argusleader.com/apps/pbc...060327/NEWS/603270311&SearchID=73239964042239

    coprawda pisza tam tylko o wykupieniu praw, a jak wiadomo od wykupienia praw do realizacji jest bardzo dluga droga :). miejmy nadzieje ze cos im z tego wyjdzie

    pzdr
     
  2. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    czyli pewnie o kosciuszkowskim bedzie
    ksiazke ktos czytal?
     
  3. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Jesli "Dług Honorowy" to to samo co "Partnerstwo Orłów", a org. tytuł ""Flight of Eagles" to na bank.

    "Książka jest opisem działań bojowych 7 Dywizjonu Lotnictwa Polskiego ? Dywizjonu Kościuszki ? podczas wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920. W dywizjonie tym latali ochotnicy amerykańscy i trzech pilotów polskich. Oparta na relacjach, zapiskach pilotów, rozmowach z żyjacymi jeszcze wówczas pilotami i na dokumentach, książka ta przedstawia wiele szczegółów, aczkowiek oczywiście nie wszystkie, walk Dywizjonu."

    niestety nie czytałem. Ale chyba poszukam tej ksiązki i na pewno ja przeczytam :)
     
    Last edited: Mar 30, 2006
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Dlug honorowy to o Polakach w Bitwie o Anglie ;) Niestety jeszcze nie czytalem...
     
  5. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
  6. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    a dlaczego taki tytul: "Cooper miał pewne związki z Polską, gdyż jego pradziad pułkownik John Cooper walczył pod Savannah u boku Kazimierza Pułaskiego i był świadkiem jego śmierci. Pamięć o tym przekazywana z pokolenia na pokolenie spowodowała, że Merian Cooper postanowił spłacić Polsce dług wdzięczności."
     
  7. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    ooops :D
    pomerdalo mi sie ze Sprawa honoru :shuffle: