co powiecie na taki sprzęt?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by piotrk (TOPGUN), Feb 4, 2005.

  1. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    co powiecie na taki sprzęt?

    Pomyślałem o zakupie taniego joya na USB, używał bym go do lotek i steru wysokości, do tego miałby hata, z częsci od mojego obecnego joya na port MIDI (game port) zrobił bym sobie ruddera (kiedyś mi sie udało takie pseudo pedały do Flight simulatora zrobić i nawet działały:) ) z jedniej osi, z trymer dla lotek(lub steru wys.) a z trzeciej myślałem o przepustnicy do silnika.

    Czy to się opłaca? Czy może ktoś kiedys próbował zadoptować pedały od kierownic do wyścigów do symaualatora, bo jeśli tak to może lepiej przerobić takie niż samemu z drewna robić:) lepiej by wyglądały i pewnie bym nie musiał wtedy dawać po 25% dead zone;) aby to działało ok.


    Co o tym myślicie? Czy pozostać przy starym dzoju i nie marnować kasy czy się skusić?

    W sumie mogę dać max 100zeta....widziałem te Saiteki x45 i 50 coś -full wypas ale za 500 na allegro...a funkcjonalnie mój składak by był podobny:)

    pozdr
     
  2. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    WB obsluguje tylko 1 kontroler. Jak bedziesz mial rozne elementy sterowania na roznych kontrolerach (wg info z windowsa) to sobie nie polatasz.
    Jedyna opcja w WB to zeby wszystkie osie, przyciski, haty i inne cuda byly na jednej wtyczce.
     
  3. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    A jak wyglada sprawa z joyami w rodzaju saiteka X45 czy nowego X50? Czy funkcjonalnie poszlyby zarowno joy jak i przepustnica w WB przy skorzystaniu z oprogramowania profilujacego ustawienia?
     
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    Dopoki jest to widziane jako pojedynczy kontroler (z obojetnie jaka iloscia osi) to nie ma problemu. Hotasy (np. ten X45) sa wlasnie tak robione.
     
  5. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    Czyli nic tego nie wyjdzie;( no trudno zostaje zwykły dzoj bo kasy nie mam...
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    Z X-45 bywały problemy, ale ogólnie rzecz biorąc dają się zmusić do działania jako-tako w WB... i tak- soft robi z tego jeden kontroler... nie wiem jak jest z X-50... bo tylko z pięć minut miałem okazję trzymać toto w ręce a obsługiwał na stoisku FPS-a a nie sima :lol:
     
  7. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    no to zycze szczescia w wersji wb niszej niz 2.74 :p
    ztcw ostatnia wersja wb2 obsuguje pojedynczy kontroler z maks 6 'osiami' :)
     
  8. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: co powiecie na taki sprzęt?

    sugerujesz ze joy lepiej dziala z wczesniejsza wersja bo nie kapuje po cholere ktos ma to badziewie instalowac ...

    a wb2 to raczej wszyscy tez olewaja

    btw. mowicie chyba o x52 a nie o x50 ;)
     
    Last edited: Feb 6, 2005