co z pomyslem vojtasa o stworzeniu jednego big sq?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by yivan, Jan 10, 2004.

  1. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    a co sie w takiej sytuacji robi? slucha sie starszego stopniem....
     
  2. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    No nikt samowola jest :) adamec jak narzie najstarszy stopniem, ale on coś
    sie chyba nie poczowa, narazie jakos se radzimy. luknij na nasze forum jest rozmowa miedzy inymi na ten temat :mafia:
     
  3. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    sledze forum regularnie; rowniez wiem jak wyglada sytuacja na arenie, moim zdaniem, robisz z igly widly :)
     
  4. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    super pomysł, jestem ZA. Trzeba wyznaczyć wspólny kanał, dogadać się jak latamy następny ToD i FH zmieni się w w arenę "Polska vs reszta świata" :D
     
  5. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    hehe
     
    Last edited: Jan 13, 2004
  6. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    Jak najbardziej za niech dowódcy ustalą co i jak to będzie piękne Polskie Siły Powietrzne nie ma co wymiatanko :D
     
  7. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    303 przez nastempne dwa tody lata red a jak inne sq ?
     
  8. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    A my jak najbardziej gold i potem 2 razy red.
     
  9. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    a może ustalic 1 red 1 gold tak na zmiane... począwszy od nastepnego red :D
    poprzedni i obecny Tod był bardzo długi, wiec imo tak by bylo dobrze. Pozatym z tego co wiem najwieksze/najaktywniejsze sq zmieniaja tody i warto by pomyslec o ew balansie.
    +3 duze polskie (+ew BNS) jesli będa po stronie gold byc moze nie bedzie do czego strzelac
     
  10. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Hej,

    jeszcze jest kawalek czasu - pare dni do konca tego todu - mamy czas na ew decyzje.
    Co do mnie do jestem za wspolnym lataniem, ale na zasadach jakie okreslili vipe i stan - czyli w ramach dotychczasowych sq. Jesliby stalo sie inaczej - ja zostaje w 302 :)
    Poki co lecialem ze 4 akcje na ch32 i chyba zle trafilem bo to byla lipa ogolnie mowiac:D Nio ale jestem z natury optymista i chetnie polece znowu.
     
  11. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    Yivan ma racje trzeba sprawdzić jak latają zagraniczne SQ bo nie będzie z kim walczyć hehe
     
  12. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    troche sie boje ze to slomiany zapal nas wszystkich ogarnia, ale dla proby mozemy sprobowac sie zgrac. Narazie wiemy ze 303 lata red next tod a 302 gold - a jak pozostale sq?
     
  13. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    O ile mi wolno zabrać głos ;)

    Proponowałbym pokombinować nad delikatną modyfikacją nazw SQ na coś w stylu 303 SQ from Polish Fighter Wing, 302 SQ Polish Fighter Wing, III/3 SQ Polish Fighter Wing, reszta zaintereswoanych sq niech pomyśli nad zmianą nazw może na inne polskie historyczne sq np 316 czy inne...
    Taki zabieg nie pozostawi wątpliwości nikomu na Serwie RUS FH że jesteśmy "razem".

    Co do wątpliwości i słomnianego zapału trzeba ustalić że latamy razem każdy ToD nie ważne czy spotkamy się w 5 czy w 70 pilotów na raz WAŻNE by w miarę możliwości latać w grupie, i bezwzględnie przestrzegać reguły starszy stopniem rządzi oczywiście w przypadku gdy nie ma przełożonych z wyboru;) Bo zakładam ze w momencie wprowadzenia pomysłu w życie trzeba będzie wybrać dowództwo Skrzydła które będzie nad dowódcami poszczególnych Sq myślę że obecni dowódcy SQ powinni zostać dowództwem Skrzydła a ich miejsce powinni w poszczególnych SQ zając nowi dowódcy raczej nie powinno być tak że Wing Leader jest jednocześnie SQ leaderem ;)

    To tyle moim skromnym zdaniem.

    Pozdrawiam ;)
     
  14. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Co do nazwy:
    Całkiem dobry pomysł, ale czy się ludzie zgodzą...

    Co do prowadzenie akcji itp:
    -Z kazdego sq wybrac pare osob ktore by prowadziły akcje, czasem jak by ich nie bylo to zawsze mozna to ustalic miedzy soba.
    -No i ustalic jakis "ch" jak najszybciej
     
  15. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    bardzo mi przykro ale zmiana nazwy Sq raczej nie wchodzi w rachube, zreszta sama nazwa nic nie da jesli nie bedziemy latac razem. Jesli jednak bedziemy latac razem to zmiana nazw nie bedzie konieczna aby to zostalo zauwazone
     
  16. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    302SQ lata pod swoja nazwa od 3 lat i jak wspomnial Adamec - nie ma szans na to by ja zmienil. Cenimy bowiem tradycje.

    A jesli bedziemy razem (302, 303 i III/Wlkp.) latac to i tak bardzo szybko zostanie to zauwazone.

    Conrad
     
  17. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    CONRAD czy mi sie zdaje czy ty po prostu pos adameca skopjuwales ;)
     
  18. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    COnrad jak zwykle napisal modrosc - a skoro napisal to co ja to znaczy ze jestem bardzo madry :D
     
  19. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Zagotowalem sie gdy przeczytalem o propozycji zmiany nazwy no i wrzatek natychmiast przelalem na "papier"
    Adamec tez sie zagotowal tyle ze wczesniej... :)

    Conrad
     
  20. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Panowie zacznijmy moze od budowania sobie reputacji, a nie biurokracji. Latajmy razem, capujmy razem, gadajmy na jednym kanale. Zmiana nazwy nic nie zmieni, zreszta nieukrywajmy ze wszyscy wiedza, ze 302 i 303 to polskie Sq i nawet jesli ktos nie wie ze Wielkopolska jest w Polsce to wiekszosc juz chyba tez ten Sq zna :D.

    Ja jednak nie zgadzam sie na zmiane nazwy naszego Sq