co z pomyslem vojtasa o stworzeniu jednego big sq?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by yivan, Jan 10, 2004.

  1. patryss

    patryss Member

    Joined:
    Mar 12, 2003
    Messages:
    24
    Location:
    Szczecin, PL
    hiehie ta sama tresc innymi slowy, czesto tak robilem w szkole na klasowkach z historii :D
    ---------------------------------
    do rzeczy:
    nie bylibysmy Polakami jakbysmy nie pogdybali przez miesiac o kazdym zagadnieniu..... ;) jednak proponuje sie zdecydowac.

    sugeruje:
    codziennie po godz 19 po wejsciu na arenke...
    -wszyscy chetni wbijaja sie na kanal 32
    -sluchaja kolegow starszych stopniem/stazem i ochoczo uczestnicza w wymyslonych przez nich akcjach :super:
    -lider "gada" wielkimi literami :director:
    -nie marudzimy w stylu "ja nie lubie latac nad f18 wole nad f4..itp" conajwyzej opowiadamy swinskie kawaly :D
    -w miare mozliwosci stosujemy komunikacje glosowa :flyer:
    pozatym:
    -latajmy po 1 todzie na strone
    -nastepny tod proponuje red
    -forum uzywajmy tego
    -zrobmy stronke gdzie zamiesci sie jakas hierarchie, osiagniecia, koncert zyczen, kacik matrymonialny itd.

    a teraz prosze sie u :UU: owac do mojej propozycji. najlepiej niech liderzy w imieniu sq powiedza co pasi a co nie.
    dziekuje za uwage :znaika:
    :D
     
  2. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    ztcw III/3 lata red w nastepnym tod
     
  3. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Co do zmiany nazwy... nie chodzi o zmiane nazwy 302 to 302 o ile wiem w RAF oficjalnie nigdy nie funkcjonowały nazwy "indywidualne" dywizjonów koło 43 chyba zaczęto je uznawać ale tylko na okolicznościowych rozkazach i dokumentach oficjalnie 302 poznański to 302, 303 kościuszkowski to 303 itd więc nikt nie mówi o zmianie jako takiej nazwy tylko modyfikację która w jakimś stopniu myślę tez wpłynełaby na integrację w nowych strukturach... rozumiem tradycję i przyzwyczajenia ale czasem można coś zmienić by było hmm lepiej? ;) tak czy inaczej to decyzja poszczególnych SQ nikt nic nie będzie narzucał. A co do historii 302 o ile mnie pamięć nie myli to we wrześniu właśńie III Wlkp. potem 302 RAF następnie 302 Poznański RAF bnastępnie 302 Poznański PAF (PSP) które z wielkikmi oporami udało się oficjalnie zatwierdzić na zachodzie.. więc myśłę że ta drobna modyfikacja na np 302, 303, III/3 SQ Polish Fighter Wing nie byłaby wielką zrywającą z tradycją zmianą...
    Ale jak wyżej wolna wola każdego ze Sqadów

    Pozdrawiam ;)
     
  4. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    a może tylko dodac przed nazwa przedrostek PSP: orginalna nazwa sq wystarczy troche dobrej myśli zeby zmiescic 5 znaków
     
  5. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    OOOoooo CC coś takiego tyż byłoby OK to co proponowałem to tylko wolny pomysł może i tak jak Yivan gada ;)
     
  6. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    o myśle, że drobny znaczek sie spodoba, ani nei zaszkodzi.
    btw moze dpgadamy sie co do lotow najpierw, pozniej mozna nad drobnymi zmianami si ezastanawiać
     
  7. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Jezeli 302 nie ma nic przeciwko to proponuje zaczac wspolne latanie po stronie reds. Co ile todow bysmy zmieniali strony to kwestja drugo rzedna. Mi pasuje tak jak jest czyli po dwa tody ale jezeli sporo osob chce sprobowac czestrzych zmian nie bedzie mi to bardzo przeszkadzac, w innych punktach zgadzam sie z propozyjami Patrysa.
    Mysle ze dobry jest pomysl z przedrostkiem przed nazwa. Nikogo to nie urazi a podkresli ze sie rzezmy zlonczyli i latac razem zaczeli :) .
     
  8. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    po co nazwy zmieniac jak autopsja wykazuje ze nei potrafimy sie zgrac na arenie poki co?
    procz jednego dobrego wieczoru nie zauwazylem zadnych oznak latania zespolowego; nei wazne czy organizowane raidy wychodza czy nie, bo to nie zawsze wychodzi nawet z najlepszym planem i zgraniem, jezeli dobrze sie przeciwnik broni; ale poki co imho zbyt dlugo zajmuje nam zorganizowanie sie;
     
    Last edited: Jan 14, 2004
  9. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    hej

    Tu powtorze za kolegami z 302sq ze modyfikowac nazwy nie bedziem(tradycja:))
    ale jest to wierzcie mi sprawa drugorzedna

    Wazniejsze jest ustalic po ktorej stronie latamy next TOD
    Widze ze 303sq i III/3sq lataja red a w 302sq jest ciazenie by latac gold (na 4 ostanie tody 3 x red ,1 x gold:) maja chlopcy juz dosc red planow;))

    Wspolny kanal moze byc 32 lub inny to akurat jest najlatwiejsze do ustalenia

    Kto dowodzi ? mozna przyjac ze dowodzca najliczniej reprezenowanego SQ w danym momecie,chyba ze zdecyduje sie sam przekazac prowadzenie komus innemu

    Mysle ze jezeli juz bedziemy latac razem to zmieniac strone co TOD chyba najlepsze rozwiazanie dla balansu na arenie, chociaz pewnosci nie ma, zbyt wiele zmiennych:)

    a tymczasem cwiczmy wspolne latanie na jednym kanale:)

    Arttii
     
  10. yano

    yano Member

    Joined:
    Oct 21, 2003
    Messages:
    20
    Location:
    Poland
    Co do organizacji to proponuje:
    1 - dowódcy poszczególnych sqn tworzą wspólny organ dowodzący skrzydlem i ich ustalenia są wiążące dla członków sqn. To jakie dowodca danego sqn zajmie zdanie w jakiejs sprawie jest sprawą wewnętrzną sqn ( można sobie ankiety robić itp jak tam juz macie przyjęte).
    2 - W takiej sile latanie na jedną akcję będzie marnowaniem środków, więc dowodzenie w walce jest sprawą wewnętrzną sqn. Najwyźsi stopniem ustalają cele misji dla skrzydla, a poszczegulne sqn je realizuja ( w wypadku nikłej reprezentacji jakiegoś sqn mozna sie rzecz jasna podłączyc pod innych :). Za koordynację itp odpowiada jeden wybrany pilot ( przy okazji dobrze by bylo aby misje spedzil twr sprawdzając dar czasy i wszystkie te pierduły o które nigdy sie doprosić nie można)
    3 - Komunikacja głosowa - moge zalozyc kanał dla skrzydla, z 3 -4 podkanałami dla sqn ( czy oddzielnych grup robiących inne misje , aby sie nie zakrzykiwać.) oczywiście obecne środki komunikacji w sqn pozostaną własnością sqn i nie ma powodów aby się nimi dzielic bo to zawsze wielka tajemnica :D
    4 - Jakaś stronka ze spisem pilotów czy choć linkami do stron sqn, aby byla jasność kto jest kim ( bo przyznam sie ze czasem to jestem mocno zaskoczony nak mi sie jakis nick z pozoru etiopski po polsku odzywa
    5 - najważniejsze Pivko po locie jest wskazane , zwlaszcza jak sie jakiś zlocik akurat dzieje wiec trzeba by to zrobić :D. Rax ma juz pewne doświadczenia w tym więc na pewno nie odmówi
     
  11. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    jeszcze mialem takie marzenie :D zeby to wszystko sie odbywalo jako zaplanowane (mniej wiecej) np. ktos by wszedl wczesniej na arene , obczail lotniska i gdzies napisal zaraz , ze za kilka godzin bedzie akcja , misja , wyprawa itp ... celem np. Włochy , Chiny , Afganistan lub cos w tym stylu , pokazal mapki , rozklad lotniska ..... wiecie takie mini scenario ;) ..... ale to tylko marzenia :)
     
  12. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    btw co do nazwy to nie istotne , wazne bysmy sie trzymali razem , a jak ktos chcialby sie pochwalic o ko-operacji wszystkich pol-sq , zawsze moze walnac o tym posta na internationall ;)
     
  13. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Hej :)

    302sq ma wlasnie glosowanko po ktorej stronie next TOD i widze ze przewaza jednak
    GOLD i mam pytanie czy mozliwe jest by 303sq i III/3sq zostaly po gold stronie na next TOD?
    Jak ten problemik rozwiazemy to bedzie good:)

    chodzi mi po glowie pare ciekawy akcji w styli mini scenar:)

    ale narazie cwiczmy na wsponym kanale by nam to coraz lepiej wychodzilo

    rzeczywisci przydalaby sie wspolna stronka dla polskiego skrzydla gdzie by byly umieszczone w jednym miejscu wszystkie potrzebne do wsponych akcji dane
    czy ktos by sie podjol takiego zadania?

    Arttii
     
  14. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Mi wo wsio ktors storna, lukałem na głosowanko i chcą GOLD, latali już tyle RED, ze maj dosc, mam nadzieje, ze jakos sie dogadamy.
    Bo cos czuje, ze jak jednak RED bedziemy latac to u nas na ten okres
    zniknie pare pilotow, ktorzy REd nie lataja...
     
  15. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    No ale mi sie podobało wczorajsze latanie w ramach PSP tylko trochę długo nam wychodzi zgadanie się. Brawo poprostu super zobaczyć tyle polskich załóg na akcjii hehe
     
  16. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Rzeczywiscie troche trwalo nim wylecielismy w koncu ale przyznacie ze sytuacja na arenie byla trudna
    Na mida bylo nas wsam raz ale nie bylo zadnego ktorego mozna by ugrysc a na smaala za duzo
    Druga trudnoscia bylo ze ju nie maialy skad startowac
    W koncu postanowilem zaatakowac calymi silami f32 a dopiero potem f30 i to sie okazalo trafne bo nad f32 bylo pelno konow ktore pieknie dosc szybko pospadaly:)
    potem f30 padlo i f22 caly E mapy nasz:)

    no ale nad f13 tozesmy ugrzezli nie ustajacy reup horror;)
    TU UWAGA!!!
    NA FILDZIE KTORY JEST NADGRYZIONY NISZCZYMY CELE TYLKO BOMBAMI I ROXAMI
    ZADNCH GUNOW BO POZNIEJ MAMY NIEUSTAJACY REUP!
    ROWNIEZ WAZNE DO HMACKOW WALIMY DOPIERO PO ZAMNKNIECIU FILDA IM NA DLUZEJ TYM LEPIEJ BO ZNISZCZONE HMACKI ZARAZ SIE MATERIALIZUJA JAKO CONY LUB HMACKI

    Artti
     
  17. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    jakas stronke moge machnac ;-) z rosterem, stopniami, jakis panel administracyjny i inne szmery bajery w php, potrza mi co ma na niej być.

    hmm strona jak mamy razem latać to decydujmy razem na red vs gold jest 2:1 :D ew tutaj poll przy zalozeniu 50% frerekwencji z każdego sq (oć osobiscie sce ta piewsssa opcje :p)
     
  18. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Czesc,

    Jesli chodzi o stopnie to nie jestem pewien czy aby nasze dywizjony maja ten sam system stopni. Wlasciwie to jestem prawie pewien ze nie.

    Jest to kolejny problemik do rozwiazania gdyz idealem bylyby:

    1. Takie same nazwy stopni we wszystkich dywizjonach
    2. Takie same kryteria awansowania/degradacji

    Wtedy sprawa organizacji i dowodzenia wygladalaby jasniej.

    Najwyzszy stopniem ochotnik na dowodce, reszta nie marudzi tylko slucha rozkazow. Mlodsi ranga piloci w wypadku (nieuzasadnionej) odmowy wykonania rozkazow byliby degradowani o jeden stopien. Na przyklad jak jest komenda RTB ALL a jakis pilot mowi ze leci wlasnie do jakiegos fielda i nie zamieza natychmiast zawrocic.

    Zamierzam w przyszlosci poprowadzic (jesli sie oczywiscie na to zgodzicie) pare akcji, a wtedy kazdy pilot bedzie musial znac swoj stopien i miejsce w formacji wiec oprocz rzadzy krwi/oleju conow polecam rowniez kartke i olowek ;-))

    Pozdrawiam,
    Daedal
     
  19. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    co do stopni to mysle zeby zostali tylko sami dowodcy squadow, a reszte degradowac , a potem w miare odbytych lotow , zaslug awansowac kazdego pokolei (chodzi mi o to aby kazdy pracowal [w ramach wspolnego latania , nie we wlasnym sq] na stopien, a dokladna hierarchia podana by byla na nowej stronce). Oczywiscie stopnie w kazdym ze sqnow moga pozostac te same .... no chyba ze wolicie wszystko od nowa zaczac...? ;)

    -mamy np 3 glowne sq,

    -z kadego bierzemy po dowodcy, ktorzy beda przeprowadzac akcje

    -dowodcy niech wybiora dowodcow skrzydel

    -a reszta do kadetow i w miare doswiadczenia , awans
     
  20. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Albo moze zostawic w kazdym dywizjonie takie stopnie jak sa zeby nie mieszac, ale za to wprowadzic zupelnie nowy system awansow na potrzeby wspolnego ogolnopolskiego latania? Taki nowy rooster na tej nowej stronie co ma powstac.