co z pomyslem vojtasa o stworzeniu jednego big sq?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by yivan, Jan 10, 2004.

  1. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    O TOZ TO BO JAK SIE ZA MIESIAC WSZYSTKIM ZNUDZI TO ZOSTANIE PIERDOLNIK :D

    TYMCZASEM PANOWIE, DO MASZYN
     
  2. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Jezeli chodzi o 303 to mozemy polatac jeszcze 1 tod gold i potem red oby na stale wkoncu latac razem .Jezeli chodzi o stopnie to na dluzsza mete propozycja vojtasa jest dobra ale dopoki stronka nowa nie wstanie proponowal bym rozwiazanie polowiczne. Czyli pozostawic stopnie jakie sa w sq a dowodcy niech wyznacza jeszcze dowodcow skrzydel czy zastempcow.
     
  3. tomekf

    tomekf Active Member

    Joined:
    Aug 24, 2003
    Messages:
    27
    Location:
    SZCZECIN
    No dobra-fajna sprawa z tymi stopniami-tylko mam pytanie.Jaki ja mialbym miec stopien?Ja w swoim squadzie jestem generalisimusem. Jezeli chodzi o grupowe akcje to chyba pare tutaj zgromadzonych moze potwierdzic ze mam calkiem duze doswiadczenie i niejedno juz wdzialem na arenie
     
  4. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Mysle ze w zwiazku z tym mozesz smialo otrzymac stopien "Stalin".
     
  5. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    Stopień Stalin i HItler zarezerwowano dla Raxa
     
  6. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    witam...
    tak se myslalem ze sq 303 nie wytrzyma dlugo zeby mi nie dowalic !!! :turret: ;)

    a teraz kwintesencja :

    CALKOWICIE POPIERAM POMYSL STWORZENIA POLSKIEGO SKRZYDLA !!!! :znaika:

    widze ze zaczyna sie wiele klarowac...mam nadzieje ze na arenie tez stworzymy mila atmosferke dal conow :mafia:

    odnosnie zasad itp :
    - kanal 32 jest spoko !,
    - szefowie danego nalotu imo powinni byc !!!
    - z zasady jak ktos nie slucha rozkazow to jest burdel, wiec powinno sie bezwzglednie wykonywac polecenia prowadzacego dany :flyer: ,
    - jestem za utworzeniem stronki i rostera z przydzielonymi stopniami i obowiazkami itp, (polecam yivana :super: )
    - co do strony po ktorej bedziem latac w next tod....proponuje gold bo redow nie lubie :p
    - nalezy wybrac jeszcze szefow polskiego...moze glosowanko ???

    ok wiecej nie pamietam co scialem napisac...jak cos mi sie wspomni to dopisze !!!

    pozdrowionka od raxa,stalina,hitlera bylo cos jeszcze ??? :mafia:
     
  7. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    zeby uniknac burdelu , proponowalbym takze jakies ograniczenia. Bo np. przyjdzie koles , powie ze jest dowodca jakiegos tam sq pl , np. "zdechle kurczaki" i bedzie sie domagal stopnia dowodcy u nas. Dla jasnosci, dowodców (gorna granica) bedzie trzech (po jednym z 302,303,III/3) , oczywiscie zawsze mozna mniej, mozemy np. przedstawic ich do głosowania , wolne wybory , demokracja ;)

    @daedal

    oczywiscie moga zostac stopnie , ale to w takim razie trzeba by bylo rozdzielic stopnie w macierzystych sq od stopni w "sztucznym - BIGsq" bo moze dojsc do sytuacji , w ktorej np. dowodca skrzydla bedzie mlodszy stopniem od podwladnych , co moze sie skonczyc lekkim "olewaniem" jego rozkazow .... albo i nie ;)

    Jedno wiem , jesli chcemy sie w takie cos bawic , czeka nas duzo pracy ;)
     
  8. tomekf

    tomekf Active Member

    Joined:
    Aug 24, 2003
    Messages:
    27
    Location:
    SZCZECIN
    Rozumiem vojtas aluzje :p ale sie nie moge zgodzic ze dowodcy tylko z tych 3 squadow.Sa przeciez polacy w innych squadach np.międzynarodowych a ktorzy znaja sie na rzeczy.Dlugo nie szukajac Baltic Naval Squadron - squad szturmowy
     
  9. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    jasne ze sa inne sq... ale jezeli wezmiemy z kazdego polskiego sq po jednym gosciu jako dowodce to moze sie okazac ze samych dowodcow bedzie tyle ze styknie ich na zamkniecie big f!!! ... :mafia:

    imo - jakby nie patrzyc ten problemik tez trzeba jakos rozwiazac...mozna tak >>> :@drunk: :mafia:
     
  10. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    aaaa i jeszcze mi sie cos wspomnialo ....

    jezeli zalozyc ze na wspolnej akcji bedzie lecialo nas 15 chlopa np na big f to moze podzilimy sie zadaniami na grupy skladajace sie z sq np :
    302 zamyka wszystko twrade cele , 303 ack, III straca cony i bierze taxi i tak przez jeden tod a potem rotacja...co wy na to ???
     
  11. tomekf

    tomekf Active Member

    Joined:
    Aug 24, 2003
    Messages:
    27
    Location:
    SZCZECIN
    Spoko.Ja tylko mowie ze nie mozna sie ograniczac w ten sposob.A jezeli w 303 jest 2 lepszych ludzi do prowadzenia raidow niz np w 302 (zbieznosc nazw zupelnie przypadkowa).Panowie-przeciez nie latamy na arenie od wczoraj,kazdy sie tutaj zna i kazdy mial pewnie przyjemnosc ne raz poleciec w raidzie poprowadzonym przez roznych ludzi-zaglosujmy kto jest do tej funckji najlepszy
     
  12. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    caly tod to moze nieco dlugo :)
    ale taki podzial jest ok

    @kopi byloby super jakbyscie polatali gold next tod :) - zapuscilem sonde i okazalo sie, ze w 302 jest duuze parcie na goldow - troche sie chlopakom redy przejadly ostatnio

    a III polata gold?:)

    ada
     
    Last edited: Jan 16, 2004
  13. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    Ok , to w takiej sytuacji prosze przedstawic swoich faworytow , zrobimy glosowanie, zasady:

    -wygrany dowodzi
    -drugie miejsce - zastepca
    -trzecie miejsce - zastepca zastepcy

    ...chyba ze ktos inaczej to widzi....
     
  14. deey

    deey Well-Known Member

    Joined:
    Sep 1, 2002
    Messages:
    203
    Location:
    Lublin/Bialystok Poland
    Glosowanie moim zdaniem bida. Chodzi tu o to, ze kazdy sq bedzie glosowal na swojego lidera. Tak to wiec wygra 303, bo ma chyba obecnie najwiecej ppl ;)

    P.S. Jakos czarno to widze... kazdy ma inny pomysl... jedno co sie nie zmienia to to, ze 303 króluje narazie na arenie i ze rax jest swietym mikolajem :p :p :p ;)
     
  15. BarT

    BarT Well-Known Member

    Joined:
    Mar 5, 2002
    Messages:
    634
    to jest chyba oczywiste ze dowodca najwyzej rangi moze byc tylko z 302
     
  16. yano

    yano Member

    Joined:
    Oct 21, 2003
    Messages:
    20
    Location:
    Poland
    no i juz sie burdel zrobił. :D
    Słuchajta bo bede mundre rzeczy prawił

    po pierwsze primo każdy SQN ma swojego dowódce i hierarchie stopni i nie ma co tu zmieniać. po prostu każdy sqn określa kto z nich ma w akcjach dowodzić i kto kogo ma zastępować.
    po drugie primo Jak ktoś w locie w ramach skrzydła leci z nie swoim SQN to na prawach gościa zajmuje miejsce "rekruta" i nie dobija się o dowodzenie tylko wykonuje rozkazy. nikomu korona z głowy chyba nie spadnie
    po trzecie primo Dowódcy SQN (oczywiście sqn założycieli czyli III/302/303) wspólnie podejmują decyzje dotyczące spraw skrzydla i tylko skrzydła. Sprawy rekrutacji awansów itp w sqn są wewnętrznymi sprawami sqn i wara od nich obcym :p
    po czwarte primo Na stronce skrzydła ( yivan do dzieła ) każde sqn wymieni swoich dowódców zastępców i td uprawnionych do dowodzenia w ramach skrzydła w czasie akcji i najstarszy w tej funkcji na arenie w czasie organizowania akcji bierze sie za dowodzenie akcją. a jak ich będzie dwuch o tej samej funkcji lub więcej to idż na 5 min na testową i rostrzygają to między sobą na ubitym powietrzu :p no chyba że sie dogadają inaczej.
    po piąte primo dowodzący akcją odpowiada za jej zaplanowanie i podział zadań. ( np 302 osłona nad celem i ju, 303 hvy i zamykanie, III wymiatanie conów z okolicznych Fów) a szczegółami zajmują się już osoby dowodzące w danym czasie w sqn. zresztą metody współpracy wyjdą w praniu.
    po szuste primo jak już sie zdecydujemy na oficjalne latanie w ramach skrzydła, to nie ma przebacz, więc nie chciałbym widzieć jak ktoś akurat olewczo nie poleci na akcje bo sam jest i nikogo ze swojego sqn nie ma.



    teraz niech sie dowódcy sqn zainteresują ( zrobią ankietę ) jak sie w sqn zapatrują na połączenie w skrzydło PL i do dzieła. yivan machnie stronke, my machniemy kilka conów i o to właśnie chodzi. co do "red/gold" to chwilowo ustali sie to przez głosowanie sqn. 3 sqn 3 głosy, coś tam wygra napewno a potem to juz lepiej twardo ustalic 1 red 1 gold/ 2 red 2 gold lub jakoś tak
     
  17. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    glosowania? wybieranie 3 ludzi?
    to co? jak nikogo z tych 3 nie bedzie to nei latamy na akcje?
    przeciez logiczne jest ze mniej doswiadczeni beda sie sluchac bardziej doswiadczonych
    a jak nie to nie bedzie akcji i tyle

    poki co nie zauwazylem problemow z przekazywaniem dowodzenia osobie o wiekszym stazu;
    tak samo nie bylo problemu gdy osoba o mneijszym stazu organizowala akcje i wydawala rozkazy bardziej doswiadczonym, o ile robila to sensownie!

    stopnie to paranoja, jak juz zreszta wyzej zauwazono;
    tak samo mysle ze jestesmy na tyle dojrzali zeby dogadac sie kto dowodzi akcja,
    jak rowniez nikomu korona z glowy nie spadnie jezeli poleci pod dowodztwem osoby mniej doswiadczonej, ale wiedzacej co robi;

    sprawa ktora wymaga rozpatrzenia to czy chcecie latac wszyscy po tej samej stronie, bo widze ze III/3 chce red, 302 gold a 303 nei jest zdecydowany;
     
  18. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    mysle troche nad strona i wpadlo mi do głowy takie cuś, zeby każdego pilota troche pooceniac - na sposób troche nowatroski(słowo dziwny pomysł yivana też pasuje :D).

    Otóż każdemy pilot byl by scharakteryzowany przez współczynniki: Fighter Leader, Jabo Leader, Bomber Leader, Fighter Skill, Jabo Skill, Bomber Skill, Li2/Ju52 Driver (może jeszcze cos mozna dodac)

    Fighter Skill, Jabo Skill, Bomber Skill można by wyliczyc z ze statystyk, ale pozostałe musiały by być oceniane przez człowieka w skali 5 stopniowej.

    stopien na tylko potrzeby PSP bylby średnia z tego wszystkiego - np srednia 5 - stopien np generała a srednia 1 jakis tam niski. Stopnie/hierarchia mogła by być prosto wojskowa (bez jakis wodotrysków typu młodszy podchorąży).

    imo takie cos bylo by dość obiektywne. Wtedy najwyższy stopniem przejmuje dowodzenie na kanale
     
  19. patryss

    patryss Member

    Joined:
    Mar 12, 2003
    Messages:
    24
    Location:
    Szczecin, PL
    to oczywiste ze akcje moze zorganizowac kazdy!
    tak czy siak ktos musi reprezentowac nasza grupe na fh, chociazby gdybysmy chcieli cos uzgodnic z adminami badz zorganizowac scenar itp. dlatego powinny to byc osoby ktore dazymy szacunkiem i zaufaniem, na poczatek popieram pomysl vojtasa: lider III/3, 302, 303 jako 3 osoby reprezentujace a reszta kadeci. kazdy zapracuje na swoja pozycje w "nowym sq" niezaleznie od tego co robi wewnatrz swojego sq. najlepiej zeby kazdy zadeklarowal swoj udzial w [nazwa naszej grupy] zeby bylo wiadomo od kogo mozna wymagac rtb na akcje itp, bo napewno nie kazdy bedzie sie poczuwal do latania z nami i sluchania polecen kolegow i przyszlych liderow. niektorzy nie maja czasu albo ochoty na wspolne akcje wewnatrz swoich sq a co dopiero w takiej grupie.
    jako ze koniec toda juz za chwile trzeba zaczac dzialac, a przede wszystkim ostro latac!

    ---------------------------------------------------------------------
    prosze wszystkich zainteresowanych o wyslanie maila na adres patrys@op.pl wedlug wzoru:

    patrys (nick pod ktorym bedziesz latal w [nazwa naszej grupy])
    red (strona po ktorej wolisz latac nastepny tod)
    polska armia powietrzna (propozycja nazwy naszej grupy)

    prosze tez o skopiowanie tego posta na fora wewnetrzne sq, badz skierowanie kolegow tutaj
    i zapraszam na arene! :)
     
  20. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    [przeciez logiczne jest ze mniej doswiadczeni beda sie sluchac bardziej doswiadczonych
    a jak nie to nie bedzie akcji i tyle

    poki co nie zauwazylem problemow z przekazywaniem dowodzenia osobie o wiekszym stazu;
    tak samo nie bylo problemu gdy osoba o mneijszym stazu organizowala akcje i wydawala rozkazy bardziej doswiadczonym, o ile robila to sensownie!

    stopnie to paranoja, jak juz zreszta wyzej zauwazono;
    tak samo mysle ze jestesmy na tyle dojrzali zeby dogadac sie kto dowodzi akcja,
    jak rowniez nikomu korona z glowy nie spadnie jezeli poleci pod dowodztwem osoby mniej doswiadczonej, ale wiedzacej co robi;

    Niestety spuint doświadczenia osatnich "prób" latania w ten sposób wyraźnie pokazały, że część osób nie jest w stanie się zamknąć w momencie kiedy dowódca podjął jakąś decyzję. Powinno być tak, że jest moment na powiedzmy dyskusję skąd dokąd itd. ale potem dowódca podejmuje decyzje i koniec, a tak nie jest, ciągle "a może jednak tam, inny samolot, za dużo benzyny bla bla bla".
    Mniejszy staż, większy staż ma tutaj nie wiele do rzeczy, bo są osoby, których najzwyczajniej nie znasz, a aby akcja się udała musisz im ufać, a jak ich nie znasz to jak? artiemu, adamowi zaufam, bo wiem że latają na akcję i mają doświadczenie, natomiast tobie np pod tym względem bym nie zaufał, bo o ile wiem jesteś pilotem myśliwskim głównie. A czy spadnie mi korona? hmm nie, ale strace czas na jakieś misje typu kamikaze. mnie to nie bawi.
    Co do stopni, uważam że należało by stworzyć jakąś "tabelkę" odpowiedników. z tego co wiem 303 ma aż 10 "szczebli" 302 ma 5 + 6 z niezmienną obsadą. Ale na "oddzielne" stopnie się nie zgadzam bo to jest imo absolutnie zbędne.

    I Wsio.