Dla zainteresowanych

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by 308_lolo, Feb 15, 2006.

  1. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
  2. Condi

    Condi Active Member

    Joined:
    Feb 16, 2006
    Messages:
    32
    Na pewno numer spodoba sie milosnikom lotnictwa cywilnego. Artykuly pisane sa przez profesjonalistow z branzy lotniczej, np w ostatnim numerze mamy Klaudiusza Dybowskiego z Agencji Ruchu Lotniczego.

    Uklony i milej lekturki



    p.s
    Hej Lolo :)
     
    Last edited: Feb 16, 2006
  3. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    CONDI !! :)

    Ciesze sie ze widzie starego Drucha :)

    Wielu z nas jeszcze nie zardzewialo - i dobrze:)

    Jak by co - znajdziesz nas paru na AH2

    Sebek i Ramzey maja co prawda teraz przerwe w lotaniu - ale kilku czynnie jeszcze walczy.

    pozdro
    Lolo
     
  4. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    bosh!

    wystarczy maly kamyk, by Piotr nie zawahal sie zareklamowac pewnego sima..;)

    tak a propos:

    @Lolo: bedziesz jakos w weekend dostepny w domu??
    mam jakies ksiazki Dota, chcialby w koncu je mu oddac, mysle, ze zrobie to z Twoja pomoca..;)
    co Ty na to?
     
  5. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    zaczne jak diabelek R.:

    "....powiem tak: rozumiem ze jesli polacze dwie litery "a" oraz "h" w jednym wyrazie... to znaczy ze reklamuje jakis program... gorzej.. jakas gre w latanie... a jesli tak to znaczy ze nie reklamuje innej gry.. a jesli nie reklamuje innej gry to znaczy ze jestem jej wrogiem.... a jesli jestem wrogiem WB to znaczy ze... (tu sam jata juz dalej wpisze)...."

    Jata.... boszzz ..... czy tobie powiedzenie gdzie mnie moze spotkac Condi (wcale a wcale nie pisalem do Ciebie - bez urazy) musi sie kojazyc z reklama?

    hehe:)

    Chlopie - za duzo czytasz gazete (tfu!) wybiórczą, za duzo TVN ogladasz... za bardzo sie emocjonujesz:)

    To ze mozna mnie tam spotkac (a ty o tym wiesz DOBRZE) WCALE nie znaczy ze wie o tym Condi :) Poprostu napisalem co JA robie na JEGO do mnie przywitanie.

    A ty wlatujesz pomiedzy wodke a zakaske....

    Naucz sie - tak sie nie robi.

    Co do ksiazek i Dota - jesli potwierdzi termin - drzwi sa zawsze otworem:)

    pozdro
    Lolo
     
  6. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    :p
    Piotrze!!!
    przeciez ja tylko zartowalem!!!

    a tak to czekam na sygnal..
    btw, sie mi zmienil numer phone'a, wysle Ci eske z nowym [o ile juz tego nie robilem wczesniej]..

    a [tfu tfu] jak sie dobrze potoczy, to moze do Was dolacze?

    ale to wyjdzie na przestrzeni 3 najblizszych miesiecy..:D

    to czekam na sygnal..:D
     
  7. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    AH? A co to takiego?
     
  8. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Aces High

    pozdro
    Lolo
     
  9. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Tak na marginesie przydalaby sie surowa w formie stronka w ktorej byloby lopatologicznie wyjasnione (po polsku) jak skonfigurowac AH by skorzystac z przyzwyczajen z WB.
     
  10. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    co masz na mysli? ustawianie joya to lopatologia, znacznie bardziej przyjazna niz WB.

    {zaznaczam ze nie ja zaczolem o AH)

    BTW Condi, sa jakies dobre strony o FS po polsku?
     
    Last edited: Feb 17, 2006
  11. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    WB mam w malym palcu u lewej nogi. I pewnie dlatego AH stawal mi okoniem - chocby HAT ktory zaparl sie i caly czas mial tylko 4 kierunki.

    Ale ogolnie uwazam ze zgadzajac sie ze platny sim sam powinien sie reklamowac to jednak brak polskojezycznej strony prowadzonej przez latajacych w AH sprawia ze wielu potencjalnie chetnych odbija sie na wejsciu. (tzn ja raczej nie bo z mojej strony byla to czysta ciekawosc - WB wraz z RPS-em nadal mnie kreci :) )
     
  12. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    no ale ilu tam lata Polakow? 10? , tak btw
     
  13. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Surowa stronka.... hmmmm
    czy nie wystarczy www.hitechcreations.com ?
    Nie wydaje mi sie aby jezyk byl tu bariera..... tym bardziej ze duza czesc pilotow tam lotajacych pochodzi nie tylko z USA i W.Bryt...

    Inna sprawa to dane opisowe w ojczystym jezyku. Tak - to fakt ze cos takiego by sie przydalo. Lecz rzeczywiscie zbyt malo Polakow lata obecnie aby cos takiego profesjonalnie zrobic. Wystarcza forum.

    Ilu nas jest? pisalem juz kilka razy ale jesli pada pytanie - odpowiem - tak liczba 10 jest bliska prawdy. Nie wszyscy lataja non stop. Ale lacznie na calym AH tyu jest. Do tego dochodzi fakt ze nie wszyscy lataja w 315 SQ.

    Inna sprawa, ktora jest dla mnie ciekawsza - ze kilku Polakow (w jednym SQ) potrafi od kilkunastu miesiecy utrzymywac sie w pierwszej 4 najlepszych fajterskich squadronow, a ci piloci regularnie lokuja sie w pierwszej 20-tce.
    I to nie na 90 lacznej liczby latajacych tylko na grubo ponad 3 tysiace.
    To o czym swiadczy i naprawde sprawia satysfakcje.

    Milo jest zobaczyc pozdrowienia od innych dobrych asow na kanale ogolnym, gdy 4-ech pilotow wyladuje po jednym sweepie 24 kile (jak np przedwczoraj).
    "Damm Poles:)" to delikatne acz mile pozdrowienie po takim wyniku.

    Co do ustawien - to ja latam niezmiennie od 7 lat na ustawieniach War Birds :) Tak sie przyzwyczailem do tej klawiszologii ze przenioslem ja calkowicie na AH zywcem.

    Nawiasem mowiac, tworca OBU simow jest jedna i ta sama osoba - HiTech - w zwiazku z czym jest wiele analogii w ustawieniach.

    pozdro
    Lolo
     
  14. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Kurna bo znowu zaczne :D.
     
  15. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    :) hehe

    wiem... zeby tyle przywiesc z jednego wylotu na WB trzeba wyczyscic arene ze wszystkich - wlacznie z wlasnymi :)

    heh:)

    joke of course

    pozdro
    Lolo
     
  16. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Jesli chodzi o
    wyniki to mnie wogole nie dziwia, bo umowmy sie ze na AH lata elita z 302, no moze lata tez kilku co nie bylo 302 ale gora 2ch.

    a co do ilosci pilotow. To tez jest tak jak myslalem i bynajmniej nie swiadczy to o tym ze AH jest lepsze czy gorsze od WB. Tylko od zasobnosci portfela. Na WB przewaga to Polacy, Ruski, czyli kraje w ktorych jesli mozna miec cos za darmo nie wydaje sie pieniedzy.

    Bardzo wielu pilotow jest mlodych (czyt. uczniow i studentow), a ci tez nie maja ochoty wydawac pieniedzy na cos co moga miec za darmo.

    Jesli komus przeszkadza grafika, DM, FM itp to idze na il2, gdzie tez moze za darmo polatac, z tym ze w wiekszych realiach.

    a co do tekstu Jaty i odpowiedzi to LOL, ciekawi mnie tylko dlaczego tylko Lolo Ty jestes wrazliwy na punkcie AH i nie omijasz wszelkich zarcikow. Jestas tak wrazliwy, ze juz wiem na pewno ze skomentujesz moj post. :)

    Z posrod wszystkich czlonkow AH ty tu najwiecej o AH wypisujesz, wiec chyba nie powinienes az tak bardzo do siebie brac zartu Jaty.

    Dodam tylko chill out :)

    pzdr
     
  17. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    chyba nam spotkanie potrzebne...
    takie przy piwie...
    ;)

    trzeba sie rozladowac jakos w knajpie..
    gdzie byla ta spadochroniarska??
    podobno Dota mozna tam spotkac itd..;)

    :D
     
  18. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    spadochroniarska jest zazwyczaj u mnie pod balkonem po imprezie ;)

    mieszkam na 10 pietrze btw :)
     
  19. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Elita to za duze slowo... moze lepiej powiedziec ze lataja piloci z kilkuletnim wlataniem wirtualnym. Jak bys byl na nasluchu naszego kanalu radio i slyszal jakie bledy popelniamy.... to ehhh.. smiechu co nie miara:)

    Cos w tym jest. Kilka dni na forum AH wisi post zapytujacy o wiek pilotow ( http://www.hitechcreations.com/forums/showthread.php?threadid=171141 ) - wynika z niego przewaga "staruszkow" pomiedzy 37-45 lat.
    Zapewne dla tej grupy pilotow nie tylko te kilkanascie $ / miech nie robi roznicy, ale wplywa tez na znacznie lepsza atmosfere na serwie - na kanale 200 (for all)

    heh... moja odpowiedz nie wynika z wrazliwosci tylko z DOKLADNOSCI.
    A ze lubie pozadek w postach, i nie wtryniam nosa gdzie nie trzeba miedzy 2-ch piszacych wyraznie do siebie - to tez jak zwykle zripostowalem to co nie powinno miec miejsca.

    Ilosc wiedzy na temat tego co sie dzieje w swiecie WB i poza nim (ale pozostajac w scislym zwiazku) - nigdy za wiele. To ze daje przyklady niektorych analogii lub przeciwienstw pozwala czytajacym nawyrabianie wlasnych opinii i ksztaltowanie sie wlasnych zdan w tematach poruszanych na forum.

    Nie sadze aby wiedza o innych simach przeszkadzala tym co lubia WB. Za to wiedza ta moze dac wielu argumenty przeciw AH - czego jestem w pelni swiadom i nic mi do tego.

    A co to takiego?

    pozdro
    Lolo
     
  20. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    :O hmmmm cos lagodnie zostalem potraktowany ;)

    eeeee lolo bledy kazdy popelnia, nawet Chuck Norris a mimo to i tak jest najlepszy ;)

    jesli chodzilo o mnie :) to pytalem tylko z ciekawosci, jesli o Jate, to sie nie wtracam ;)

    nie no ja jestem nawet ciekaw co tam u Was na AH , wiec na pewno kazde info to ciekawostka


    cos w stylu, wyluzujcie