Dlaczego w RPSie nie ma B17 ????

Discussion in 'Warbirds Polish' started by piotrk (TOPGUN), Jan 30, 2005.

  1. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Czy jest to celowe czy moze jednak ukaże sie moja ulubiona maszynka:) w koncu pierwszy prototyp poleciał w 1935r...a w grze mamy lata '40.Tylko znalazłem ze bedzie b25c -Feb '42 i b24d-Jul '42...ale rzadnych innych porządnych bomberów przed (tylko Pe2:) ) ani po...
     
  2. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    http://www.wbfree.net wejdz do dzialu RPS tam masz po kolei jaka maszyna kiedy sie ukaze. A Pe2 nie jest zły ;) Strzelcow ma ... wyborowych :D A do tego dosc duza predkosc.
     
  3. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    wlasnie z tamtad mam info o b24 i b25 a obliczenia czasu wynika mi ze b25 bedzie dostepny w poniedzialek kolo poludnia czasu polskiego:) A w RPSie nie ma B17:(...czy jest jakas szansa na to aby sie pojawił w nastepnych TODach? Czy był wogóle kiedyś dostępny w jakims TODzie?
     
  4. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Co do speeda w Pe2 to całkiem całkiem (miałem nawet 630kph TAS:) )....ale strzelca to raczej kiepskiego to ma:(chyba z 1/10 atakow odparł....
    Jeszcze tylko szkoda mi ze LI2 nie jest nazwany DC-3, bo w sumie to to samo ale ładniej brzmi:)
     
  5. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Co do strzelca, wpisz .otto b+ 4 b++ 4 b- 0.5 wtedy strzelcy beda niezli :) Szczerze wolalbym, zeby sila otto zmalala a wzrosla wytrzymalosc bombowcow. Dzis zaatakowalem Ju88 w P39 prawie z piona i zgona zaliczylem.

    A B17F jest w RPS w grudniu 1942 roku, moze zle popatrzyles :) Pomimo, ze prototyp byl, jak piszesz, w 1938 roku, to jednak to jest pozniejsza wersja B17, dlatego pewnie jest pozniej.

    A Li2 to nie DC-3 tylko C-47.
     
  6. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Otto tak mam ustawione:), a tego b17 to faktycznie przez nieuwagę ominąłem pozatym to nie jest zwykły b17 lecz b17F:) super już tylko czekam....na dec 42 hi hi...
    może znasz jakiś team/sq bombomwy w polsce? Jeżeli nie ma to wnoszę inicjatywę aby taki założyć można by tak przeprowadzać szybkie skoordynowane naloty z osłoną sq myśliwskich rzecz jasna...szybko by się przejmowało kolejne fieldy goldów:)
     
  7. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Popytaj w czasie gry o dolaczenie do squadu. Aktualnie sa 302gi Poznanski, 303ci Kosciuszkowski, III/3 Wielkopolski i 318ty Gdanski. W 302 moze byc trudno, bo chyba brakuje nam wolnych miejsc :) Ale squady i tak zazwyczaj lataja razem na akcje, wiec obojetnie gdzie trafisz bedzie dobra zabawa.
     
  8. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    nie znajdziesz tutaj Sq bombowego, ale nie widze przeszkod by sobie takowy zalozyc :)
    Jednak watpie bys zwerbowal wielu pilotow, nie znam wielu zapalonych bombermanow, a nawet jak ktos lubi buffem polatac to w przerwach miedzy fajterka ;)
     
  9. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Uuuu, wyraz "bombowy" uciekl mojej uwadze ;)
     
  10. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    TEN TOPGUN...eee chyba nie... ;) B17 jest w dwóch wersjach,ale dostępnych faktycznie w 42 (F) i chyba 44 (G)
     
  11. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    hmm ztcw jest jakis 3XX Lodzki sqn w ktorym manius lata i chyba jest tylko bombowy :)
     
  12. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Manius jest teraz w WB (Wielkiej Brytanii), wiec na razie nie pobombi... ;)
     
  13. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Dzik z Maniusiem założyli kiedys eskadre bombową, ze 3 dni w niej latali :)
     
  14. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    spoko "polskie skrzydlo" (kanal 33) w wb co jakis czas organizuje rajdy bombowe
    np przed wczoraj byl rajd na f7 5-6 pe2 z niewielka oslana mysliwska i zamkniete w pare minut i zaraz potem capniete
    no i co jakis czas naloty dywanowe np ok 10 ju88 load 50x50(poprzedni tod) cirka 500 bomb na f11 :)
     
  15. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    To jutro z ranka (jak bedę...) to chanel 33 już pewnie będą dostępne b24:) więc można parę rajdzików zrobić:) a swoją drogą to jak już "redsi" zajmą wszystkie fieldy to co? Koniec TODA?
    Obecnie latam na SDB-f3 (chyba lepiej znany jako li4) i całkiem pozytywne wrazenie tylko mam troszkę problem z poprawką przy zrzucaniu jajek:) ale nabiorę wprawy, poćwicze na "sucho" bombując miasta i fieldy bo w CV jakos trudno mi trafic:( bo to sie rusza:)....

    Z ciekawości chcę podać mój plan na rajd:) :rtfm: jest nas 4 lecimy "trójkątem i kazdy patrzy na każdego 6 a jakies 15-20d za nami laci li2 z commandosem i partropami my bombimy a on krazy jakies 20-30d od fielda na high alt gdy konczymy dajemy mu sygnala i kolo spuszcza commanda i podlatuje pod fielda ze spadakami:) do tego jeszcze ze 3-4 myśliwców :flyer: i jest ok, za jednym zamachem mamy fielda:) oczywiscie jest to nieco uproszczone szczegóły podam jak kogos zainteresuje to to....


    pozdr :cheers:
     
  16. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
  17. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    sdb-3f znany jako li4? :) DBF3F chyba i Ił 4 :)
    Ze względu na skuteczność acku i specyfikę FH jeśli jest więcej pilotów na raidy lata się myśliwcami, bombery zazwyczaj latają pojedynczo, góra parami, bo w sumi ebomber pilotów jest niewielu. Dobre wieści są takie, że manius z websterem mają miec dzisiaj net założony, wiec maniek pewnie bedzie wywijac Mitchelem
     
  18. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Oczywiscie na mysli mialem IŁa ale jakoś tak napisalem ;) Tak opropos dywizjonow bombowych to przeczytałem że w wojnie był 318 im.Piłsudzkiego..może ktoś był by chętny do założenia bo ja narazie nie wiem jak z moim latanie bo mam wiele spraw do załatwienia (badania, studia, jakaś praca....itd...)Narazie polatam fighterami -zaczyna mi sie podobać i już pierwsze zestrzelania notuje;)

    pozdr
     
  19. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Ze co??????
     
  20. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    przy obecnych ustawieniach otto powinni wycofac bombery z uzytku ...;/