FAJNE GRY WSZELKIE - nowosci, zapowiedzi, opinie

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by pedzel, Jul 28, 2006.

  1. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Nie chodzi o to ze latwa czy trudna, to po prostu nie jest strategia, tylko jakis shooter osadzony w realiach WWII okraszony klimaciarskimi filmami i efektowna grafika 3d. Byla tak gra kiedys na Amige (tytul oczywiscie zapomnialem), chodzilo sie grupka zolnierzy i walilo po krzaczkach na planszy - to jest dalekie rozwiniecie tej gry, ale tak daleko tej grze bylo do strategii jak z zeimi na marsa. Jak zobaczylem pierwsze demo SS szczalem po slipach, i molestowalem piratow zeby jezdzili sprowadzac na zaboj, planowalem kupic pierwszy oryginal, piraci byli szybsi, a jak gra weszla i odpalilem.. ech :p Jak zagralem w demo CoH to mi kamien spadl z serca ze nie poplynalem w ciemno kilkaset zl na upgrade kompa - dobrze ze poczekalem z inwestycja a demo sciagnelo sie tak szybko (w 45min). Czytalem komentarze na gry online, pelne zasadniczo zachwytow - to jakas kpina, gdyby nie napisali ze to strategia to bym nic nie mial a tak to jest robienie ludzi w balona. Przeszedlem przez fantastyczne strategie na C64, pozniej na PC chapalem co wlezie, Panzer General, V for Victory, empire (!), troszke w Steel Panthers ale nie przypadla mi do gustu, Close Combat, w miedzyczasie moja mekka - SS , i od tego czasu nic! To wszystko co w sklepach to komercja - zadna ambitna gra sie nie sprzeda bo dzieci maja inne poczucie rozrywki i inne sa kryteria marketingowe, a moze to celowe, zeby gra sie znudzila po 3 miesiacach abys kupil nowa i dal zarobic... Tragedia.

    PS. Nie uwazasz ze z simami jest podobnie? Pierwsze demo WB, czlowiek wzdychal , grafika byla taka sobie ale to sie przeciez nie liczylo, wazna byla mapa samoloty mozliwosci gry (np jeszcze w 2004r sporo osob pociskalo w WB w 2d! - szacun z mojej strony :D). I w gre gralo niewiele osob - projekt raczej upadl - nawet za najlepszych czasow byl to jedynie ulamek spolecznosci graczy. Takich gier juz sie nie robi, nikt na tym nie zbil kokosow, nierentowny biznes, bo wymagajacych graczy jest ulamek a wiekszosc gry albo gra bedzie za trudna. Za to sa IL-y, Aces Highy, ktore sie oplacaja, ale kosztem extremalnego uproszczenia rozrywki (nie jest tajemnica ze w AH zestrzelenie 10 lub wiecej samolotow w 1 locie nie jest niczym niezwyklym) lub pogrzebania grywalnosci na rzecz Grafy (Il-2), i kazdy wymagajacy gracz przeciez porzyga sie przy takiej rozgrywce. Z drugiej strony najbardziej wymagajacy sim na rynku, Targetware, skupia zaledwie kilkadziesiat osob z ktorych gra kilka osob na serwerze srednio, za to trudno tam znalesc nowicjusza, kazdy ma za soboa zaprawe z wielu gier, w tym czesto solidna szkole walki WB. Wydaje mi sie ze kiedys robiono gry, teraz robi sie silniki graficzne, bo wypasiona grafika przeklada sie dodatnio na zysk a 90% ludzi i tak ma inne (niskie) wymagania co do rozgrywki, wszystkim nie dogodzisz, lepsze 90% zysku i 10% straty niz 10% zysku i 90% straty, no i gracze , jak pisalem, nie powinni grac latami tylko szukac nastepnego tytulu zaniedlugo.

    PS2. Przypomnialem sobie tytul tej gry na amige podobnej do CoH: "Cannon Fodder", moze ktos gral to wie o co biega.
     
    Last edited: Nov 23, 2007
  2. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Dlatego nalezy zaczac uczyc sie C i C++ :) Jak sobie pomysle ile czasu poswiecilem grajac na rusku (dluzej niz II Wojna Swiatowa ;-) to zaluje ze nie uczylem sie wtedy programowania. ale nic straconego jeszcze :) Fajnieby bylo napisac darmowy sim z grafika na miare WB 2d ale za to bez denerwujacych hmackow co nie? ;-)
     
  3. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    LOL - który to rok teraz mamy? :dura:
     
  4. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Pietas czepiasz sie CoH jest znakomitym rozwinieciem SStrike
    zawiera wszysto to co bylo najlepsze z SS
    dodatkowo kazdy element jak na miare tych czasow zostal dobrze rozwiniety i udoskonalony ,ja w kazdym razie sie znow dobrze bawilem po latach w podobna do SS gre
    i zgodze sie ze Cannon Fodder byl prehistorycznym protoplasta tych gier ;)
     
  5. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Czyżby mowa o Cannon Fodder? :D
     
  6. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Sprawiłem sobie kilka dni temu grę za 25zł czyli "Hearts of Irons II" . Trochę w ciemno trochę w jasno (słyszałem o niej tylko że dobra) - byłem w empiku i stwierdziłem że biorę.

    Początek był ciężki. Mnóstwo opcji, masa zakładek, plansza ogromna. Przyznam się że po godzinie grania zniżylem sie by przejść samouczek (który nawiasem mówiąc krótki acz przydatny jest).

    Można grać Polską (ale to hardcore dla lepszych ode mnie). Na początku wahalem się - USA czy Niemcy? USA poraziły mnie jednak ogromem państwa stąd po 20 minutach zmieniłem barwy na III Rzeszę. I tak od 1936r. gra pomyka...

    Teraz jestem w roku 1938. Oś składa się z Niemiec, Austrii i Polski :) Wspólnie we trójkę pokonaliśmy Czechosłowację (gdzie Polsce przypadły trzy Słowackie prowincje). Niestety ani Włochy ani Węgry ani Rumunia nie chcą jak na razie wchodzić do sojuszu. Szykuję się do kolejnej wojny - tym razem Francja - jednak zastanawiam się na ile moje siły i taktyka zadziałają zwłaszcza iż Polska i Austria mogą wyekwipować już znacznie mniejsze siły do pomocy. Oj będzie się działo.

    Różnica w polityce? Nieco poluźniłem kurs w polityce wewnętrznej, nie poparłem Franco w Hiszpanii, nie poparłem Japonii w Azji. Na Włochach w sumie zależy mi tylko jako uzupełnienie armii. Stąd też jeszcze nie najeżdżam Rumunii ani Węgier. Choć jeśli Węgry będą wciąż chłodne kto wie czy ich Polakami i Austrią nie zaoram :)

    Ogólnie - gra dla lubiących strategie jak znalazł :) Polecam
     
    Last edited: Jan 7, 2008
  7. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
  8. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Już sobie tą naszą 50'ką nieco polatałem. Śmieszny samolot :) Szybki, ze śmigłem Hamiltona, za to niezbyt zwrotny. Sam ze 109 nie powalczy, ale za to spotkanie na emilu p.11 + pzl.50 przypomina nieco walkę na spicie przeciwko zeke i 190. Nie wiadomo w co ręce włożyć...

    Nasz jaszczomp jest wzorowany na danych dostępnych o prototypie (PZL.50/I), z drobnymi poprawkami, które i tak byłyby na pewno wprowadzone po pierwszym oblocie.


    A tak na marginesie, trwają zapisy na kampanię WOP 1920 - impreza zacznie się od marca, co niedzielę. Będzie trwać około 8 tygodni. Zapisy na forum 1.PLM
     
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja w, mocno już omszałym, temacie.

    Kto grał w Fallout-a 3 i chce się podzielić wrażeniami?
    Ja co prawda narzekam na wszystko (a zwłaszcza na VATS-a), ale tak wsiąkłem, że głowa mała :D
     
  10. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    na moim sprzecie nie pojdzie niestety :(
     
  11. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Malkontent!! :p
    Bylem maniakiem pierwszcych 2 falloutow wiec po zapowiedziach bylem gotow wysylac bomby do bethesdy, bylem pewien ze spartola moja swietosc. Nie spodziewalem sie ze w czasach bioshockow, call of duty i innych gownianych strzelanek dla uposledzonych 11latkow doczekam gierki ktora dorowna poziomem pierwszemu falloutowi. Fabula, klimat i masa smaczkow znanych z poprzednich czesci - we wszystkim autorzy odrobili zadanie i nie zbeszczescili historii :). VATS jest genialny - mozna bylo lepiej przeniesc w trojwymiar system walki z pierwszych czesci? No i co wazne: gierka smiga mi plynnie na srednich detalach na lapku, a grafika i widoczki zwalaja z nog. Frogu, nie mam pojecia na co mozna narzekac. Ja siedze 3cia dobe w pracy, i z przerwami na wyjazdy i okazjonalna drzemke gram caly czas :D F3 to dla mnie gra doskonala!
     
  12. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    buhuhuhuhuuuuu chyba bede musial wydac w koncu kasiore i zlozyc sobie kompa ktory to pociagnie :/
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja też śmigam na lapku... na średnich trochę mi tnie, więc dla płynności gram na niskich.
    Co do VATS, to odkąd mam Sniper Rifle (quest od Ghoula z Underworld, co chce trochę ludzi powybijać) to używam tylko sporadycznie, bo można w normalnym trybie też spokojnie się złożyć do strzału, nim ofiara nawet zacznie podejrzewać, że ma krzyżyk celownika na środku czoła.
    Co do wierności pierwowzorom... trochę razi mała ilość dostępnych rodzajów broni. W pierwszych Fallout-ach broni było mnóstwo, teraz jest jej zdecydowanie mniej.
    Chociaż podoba mi się moc Combat Shotgun i minigun-a zdecydowanie, to Hunting Rifle, która wymiatała w F2 i F1 w pierwszych etapach gry teraz w analogicznych etapach jest prawie bezużyteczna (mała moc i brak lunety doskwierają).
    Podoba mi się grafika i ogólnie posępny klimat Capital Wasteland, niektóre lokalizacje są wprost genialne. Podoba mi się posiadanie własnego M4 w Megatonie, za to niektóre questy są zbyt banalne.
    Mniej jest też czarnego humoru... no i do dzieci nie można postrzelać.

    Ale w porównaniu z tym, czego spodziewałem się po zapowiedziach, jest nienajgorzej.

    Edit:
    do al-a
    Fallout3 wcale nie ma jakichś potwornych wymagań sprzętowych, ja mam laptopika z CoreDuo T2450 (2x2GHz), 2GB RAM i nienajnowszą już GF7600.
    Na średnich detalach są problemy (spada ostro framerate w trakcie walki, poza walką jest ok), na niskich działa bez zarzutu.
    Tak więc po RAM i ewentualnie po kartę grafiki do sklepu no i power armor na grzbiet, plasma rifle w dłoń i do dzieła...
     
    Last edited: Nov 10, 2008
  14. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    to niedobrze, bardzo niedobrze...

    wlasnie kupilem, robie miejsce na twardzielu, zeby zainstalowac.....

    hmmm...
     
  15. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
  16. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    ave

    Żabo, tez mi się zdawało ze to nie dla mnie gierka ale po chwili już mnie zassało na dobre...

    dzisiaj skończyłem wszystkie questy i zobaczyłem 3 rożne zakończenia gierki ;) Dobrze, że w porę save był zrobiony :) Jak chcesz mogę Ci opowiedzieć jak się skończy %) ???
     
  17. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    [​IMG]CPUMinimum: 2.4 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor You Have: 2 processors running - Intel(R) Core(TM) Duo CPU T2450 @ 2.00GHz

    [​IMG][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]PASS[/FONT] [​IMG]CPU SpeedMinimum: 2.4 GHzYou Have: 1.99 GHz Performance Rated at 3.74 GHz

    [​IMG][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]PASS[/FONT] [​IMG]Operating SystemMinimum: Windows XP/Vista You Have: Microsoft Windows XP Professional (Build Dodatek Service Pack 22600)

    [​IMG][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]PASS[/FONT] [​IMG]Video CardMinimum: Direct X 9.0c compliant video card with 256MB RAM (NVIDIA 6800 or better/ATI X850 or better)You Have: NVIDIA GeForce Go 7600 (GeForce Go 7600)

    [​IMG][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]PASS[/FONT]
    Video Card Features - Minimum attributes of your Video Card
    [​IMG]Video RAM: Required - 256 MB , You have - 256 MB[​IMG]Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes[​IMG]Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes[​IMG]Vertex Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 3.0[​IMG]Pixel Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 3.0

    Powyżej dowód, że chodzi i na cienkim sprzęcie :0
     
  18. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Co ty gadasz. Ja uzywam tylko hunting rifle, ewentualnie jak cos podejdzie blizej (rzadko sie zdarza), wyciagam granaty, potem burnmastera i robie grilla :). Ze small arms na 100 i paroma strzeleckimi perkami wchodzi mi 10/10 headshotow i lby pekaja jak dojrzale arbuzy hehe. Broni rzeczywiscie mniej niz w starych falloutach, moze cos dodadza w kolejnych updatach. Ludzie narzekaja na mala ilosc questow. Gralem chyba 4 czy 5 dni bez przerwy i nie skonczylem jeszcze serii questow Moiry. Pewnie dlatego ze wszedzie chodze piechota i co kawalek trafiam na dodatkowe questy albo ciekawe miejsca i postacie. Udalo sie wam zwerbowac jakiegos companiona? Ja spotkalem tylko jednego ale z ultra dobrym charakterem nie zjednalem sobie tego pana :). Ostatnio spotkalem jakas laske ktora zaproponowala mi pomoc w jednym z questow w zamian za polowe kasy. Mam ja teraz odprowadzic do rivet city na podzial nagrody ale zamiast tego wlocze ja za soba realizujac inne zadania. Fajnie bo laska wymiata: zanim zdaze wystrzelic 5 pociskow z mojej pordzewialej flinty, baba wpada w sam srodek wrogiej ekipy i robi jatke.
    Boska giera, jeszcze nie jestem w polowie tej rozgrywki a juz wiem ze jak skoncze zaczne od nowa.
     
  19. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    niestety, to nie takie proste
    moja plyta glowna ma AGP 8x, pamieci obsluguje max SDRAM, czy ktos jeszcze pamieta co to jest? ;)
    nowa plyta=nowa pamiec+nowa grafa+nowy zasilacz itd.

    w tym tescie jedynie procek mi odpada przy minimalnych wymaganiach, ale te testy nie wiedza ze ja mam pamiec SDRAM ;)
    na wszelki wypadek sciagne i zobacze czy smiga, ale raczej wolalbym w to pograc tak zeby ladnie wygladalo, skoro to juz jest 3D to powinno wygladac ;)
     
  20. lamer-

    lamer- Well-Known Member

    Joined:
    Apr 11, 2002
    Messages:
    92
    Location:
    EU
    z ciekawosci uruchomilem i imho gra na niskich detalach, chodzi mi o jakosc tekstur, to strata czasu. nie bylem w stanie bezproblemowo przeczytac zadnego znaku, tabliczki itp. przy jakims fps nie ma problemu, ale tutaj takie drobnostki buduja klimat.