FAJNE GRY WSZELKIE - nowosci, zapowiedzi, opinie

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by pedzel, Jul 28, 2006.

  1. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
  2. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 1, 2006
  3. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Nie jest to z zadnym razie goraca nowosc (gra ma juz pare miesiecy) ale bedac przedwczoraj w empiku cos mnie tknelo i zakupilem za kwote 29zl (groszy nie wspomne) gre Red Orchestra by miec cos na czas panowania paskudnej obecnej mapy Warbirds.

    I jestem pod wrazeniem. Pozytywnym bardzo. Wielu nie trzeba pewnie przedstawiac zakupionej przeze mnie gry ale dla niezorientowanych przyblize: jest to FTP osadzony w realiach WWII dedykowany to walk online. Offline jest jedynie tryb praktyki. Podstawa dzialan jest w nim piechota bowiem choc mozna wsiasc do czolgu to jednak dla mnie w tej grze klimatyczna jest wlasnie ta pierwsza. Gra sie niesamowicie - niemal czuje sie oddech smierci na karku bo celny strzal rowna sie strzal smiertelny. Zero paskow energii. Nie ma rowniez celowniczka - strzelac mozna albo z biodra albo przykladajac bron do oka. Do tego swietna "brudna" grafika i reallistyczny dzwiek daja w efekcie wrazenie obecnosci niemal osobistej na polu bitwy.

    A jaka satysfakcja gdy w koncu upoluje sie naziste lub czerwonoarmiejca online :) Zreszta tez wczoraj prawie upolowalem saperem pantere - tzn upolowalem tyle ze na 2 sekundy przed wybuchem podlozonego przeze mnie ladunku wybuchowego pantera zostala zniszczona przez Is-a.

    Choc nie da sie ukryc ze na ogol robilem za cel do odstrzalu. Za wolny, zbyt niecelny, przeladujacy bron pod ogniem :)

    Tutaj przykladowy link do grafik:
    http://www.redorchestragame.com/index.php?categoryid=8
     
  4. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Conrad,
    zapraszam na serwer TS Andy'ego mniej wiecej w godzinach od 21.oo w gore.
    Spora grupka juz nas sie zrobila, i codziennie walczymy na frontach. W kupie razniej. :D

    Jesli chodzi o adres IP, musisz go sobie poszukac, tu na forum 302. Jest gdzies podany, bo z glowy nie znam.

    pzdr
     
  5. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    jakie wymagania sprzetowe to ma?
     
  6. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    powiem wiecej...nie tylko walczymy ale tez bardzo czesto loimy dupska przewazajacym silom wroga !!! :duel: :dark:

    a na powaznie to im nas wiecej tym wieksza mozliwosc wspolnej akcji i wieksza frajda ze zdobycia przewagi-zwyciestwa przy minimalnych stratach wlasnych !!!

    pamietaj ze przed nickiem wstawiamy 303(spacja)ksywa tylko po to zeby bylo sie latwiej znalezc ! do zobaczenia wieczorkiem :super:
     
  7. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    ja mam Conrad302 bo Conrad juz bylo zajete ;)

    Pytanie:
    Czy mozna sie polozyc pod szarzujacym czolgiem (rzecz jasna miedzy gasienicami) i przezyc? Wczoraj w rowie napadl mnie T34, nie mialem gdzie uciec i zmielil mnie na proszek gasienicami.
     
    Last edited: Nov 2, 2006
  8. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    @ stan
    ? Wymagania ?

    Minimum:
    Procesor: 1.2 GHZ
    512 MB RAM
    Grafika: 64 MB kompatybilna z DX9
    2 GB wolnego miejsca na dysku
    karta dzwiekowa kompatybilna z DX 8.1
    Windows 2000/XP

    Zalecane:
    Procesor: 2.4 GHZ
    Grafika: 128 MB kompatybilna z DX9 z PS 2
    2 GB wolnego miejsca na dysku
    karta dzwiekowa kompatybilna Eax


    @conrad
    Conrad302 masz w grze, czy jako login do Steam'a?
    Bo ja np. jako login do Steam'a mam sid_pl, i pod tym nickiem mozesz mnie wyszukac w zakladce FRIENDS w Steam'ie.
    Natomiast w grze poslugujemy sie nickiem, ktory na poczatku ma 303_ (303_Sid, 303_Rax, 303_Andy) itd. W grze w ogole mozesz miec dowolny, i raczej nie bedzie krzyczal,z e juz jest zajety. Jesli na serwerze zdarzy sie, ze bedzie gralo np dwoch gosci z nickiem 303_Sid, to serwer automatycznie jednemu z nich przydzieli nr 2 303_Sid(2)
     
  9. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    SiD - fakt - mam tak w steamie. Skoro mozna zmienic w samej grze to zmienie.

    Stan - u mnie na Sempronie 2200 (taktowanie 1,8 (???) nie pamietam) + Radeon 9550 + 768MB RAM (czyli wersja ekonomiczna kompa ze stycznia zeszlego roku - wowczas spalila mi sie plyta) - chodzi w 1024x768 i 16bit palecie kolorow nader plynnie. Szczegolowosc grafiki ustawiona na med choc na high tez chodzilo niezle. (ale asekurancko przed wejsciem na online zmniejszylem jakosc grafiki. I tak zreszta jak dla mnie jest wypas :) )
     
  10. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Mowicie ze ile kosztuje RO?
    Steam niezbedny?
     
  11. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    29zl. Mozliwe ze 29.90 :)

    Steam instaluje sie automatycznie wraz z RO i jest niezbedny bo zaraz po instalacji pudelkowej dociaga (na szczescie znow automatycznie) kolejne patche.

    Wczoraj nawet niezle zapolowalem zwlaszcza gdy znalazlem sie na flance atakujacych krasnoarmiejcow.
    A i Andy zapolowal pare razy na mnie ;)

    PS
    Odpowiadajac samemu sobie: mozna przezyc kladac sie przed czolgiem. Wczoraj w ten sposob uratowalem sie przed szarzujacym na oslep T34. Szkoda tylko ze nie mialem nic wybuchowego by mu od tylu dolozyc...
     
    Last edited: Nov 3, 2006
  12. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    pytanko natury technicznej:
    aby pograc przez neta trzeba sie bawic w jakies forwardowanie portow itp?
     
  13. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    @al
    Niczego takiego nigdy nie robilem. Mysle, ze to zalezy od Twojego ISP.

    A jesli chodzi o ten czolg, to 2 razy sie polozylem, i dwa razy pod czolgiem zginalem :D Wiecej tego nie robie :D

    Ale musze powiedziec, ze na niektorych mapach, uwielbiam polowac na czolgi. Ostatnio nawet udalo mi sie 3 rozwalic, z tego ruskiego ustrojstwa (PTRD). Kazdy czolg dostal 2 razy od tylu z odleglosci .. hmm.. 50m? moze 100m..

    [​IMG]
    Stanowisko ogniowe (PTRD) podczas walk o Festung Breslau.
    Zdjecie z polskiego forum RO (www.red.orchestra.pl)

    pzdr
    Sid
     
    Last edited: Nov 3, 2006
  14. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    [​IMG]

    przykampilismy sie troche ;)
     
  15. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Pytam bo siedze za firewallem i gupio by bylo wydac kase na gierke w ktora nie mozna potem pograc ;)

    np. WB, WB2006, NavyField, Diablo, Wormsy :D nie robia problemow, ale w Ilka juz pograc nie moge.

    Zaraz chyba zrobie jakiegos testa z Wolfensteinem czy cus w ten desen i jak sie uda to zakupie to ustrojstwo i dolacze do was ;)
     
  16. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    zazwyczaj nie trzeba sie bawic żeby dołączyć do gry, problemy robią się przy hostowaniu
     
  17. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Ilek nic nie ma wspolnego z firewallami ;) Jesli nie mozesz pograc, to znaczy, ze masz za duzo sieciowek w kompie i Ilek probuje korzystac z innej. Wystarczy w konfigu wpisac ip swojej sieciowki i bedzie hulac.
     
  18. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Sieciowke mam jedna, co znaczy ze Ilek moze miec ewentualnie problem zeby ja znalezc ;)
    Trzeba bylo mowic kiedy sie z tym meczylem kilka miesiecy temu, teraz to mi sie tego calego shitu nie chce installowac tylko po to zeby to znowu sprawdzac :)
     
  19. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Steama, panie kolego, to ja mam od poczatku jego istnienia; nie wiedzialem jedynie ze red orchestra z niego korzysta.

    Chyba sie skusze na RO, ale kurde, Art zaraz bedzie zgrzytal ze nie latam... :dark:
     
  20. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    steam robi sceny zazdrosci - wersja steama sciagana z netu zeby zainstalowac demo RO nie chciala zauwazyc RO instalowanej z plyty-musialem ja odinstalowac i zainstalowac steama dostarczonego razem z RO na płytach. Bez tego za kazdym razem chciało mi sciagac gre z netu