FreeTrack [duzo fotek]

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -al---, Oct 29, 2008.

  1. robekk

    robekk Well-Known Member

    Joined:
    Mar 2, 2004
    Messages:
    289
    Location:
    Kraków/Jaworzno
    Kamerki wreszcie przyszły (VX-3000) - jak pisałem wyżej aż trzy - Lesiu chyba masz taką. Coś muszę z nią robić? Czy od razu przyłączać?
     
  2. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    gdzies czytalem ze ta kamerka nie wymaga demontazu filtra
    sproboj narazie samych ustawien
    zjedz wiekszoscia ustawien na minmum
    wylacz exposure
    i potestuj
     
  3. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    jeżeli to ta sama która podzielił się zemną Lesiu to tak trzeba wywalić filtr
    Ps. sory za kamerkę....
     
  4. robekk

    robekk Well-Known Member

    Joined:
    Mar 2, 2004
    Messages:
    289
    Location:
    Kraków/Jaworzno
    @Swanca
    Ten zaś swoje :). Lepiej opisz jak to zrobić.

    @Arttii
    Demontażu filtra (jeżeli Swanca opisze w miarę komunikatywnie) dokonam oczywiście po teście.
     
  5. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Okey.
    Zdjecie filtra nie jest konieczne, za to musisz zalozyc klisze fotograficzna - dosc szczelnie. Jesli zdejmiesz filtr, kamera bedzie dosc dobrze dzialac, wiec nie trzeba sie martwic jesli filtr peknie. I nie trzeba kliszy.

    Pomocniczo: http://www.free-track.net/english/hardware/filter_removal/microsoft_lifecam_vx1000.php

    Odkrec srubke w kamerze.
    Rozlup obudowe, polecam plaski srubokret.
    Od strony obiektywu (obiektyw trzeba wykrecic) jest takie cus, prostokatna szybka (pod katem widac fajne barwy) to jest filtr; lekko podwazac bardzo malym plaskim srubokretem. Cierpliwie, wolno mozna to zdjac bez uszkodzenia filtra, mnie to zajelo 20 minut. Skrecamy kamere - banal.
     
  6. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    w zasadzie Lesiu pisze prawdę
    polemizował bym tyko z tym brakiem konieczności zdejmowania filtra ale to chyba ocenisz sam po kilku testach z free-track
    zdjęcie filtra z tej kamerki jest banalne proste i nawet jak stwierdzisz ze nie widzisz żadnej różnicy to bez problemu umieścisz filtr z powrotem na swoim miejscu

    ja osobiście uważam ze do diod na podczerwień konieczne jest pozbycie się filtra

    tak na zakończenia:)
    na zlocie z rozpędu zrobiłem sobie też czapeczkę na USB zrobioną z tych samych materiałowy co inne robione na zlocie i moja/Lesia kamera bez filtra
    widzi te diody pod każdym kontem śmiem twierdzić ze diody świeca pod katem 360 jak nie 360 to przynajmniej 300:)
     
    Last edited: Mar 18, 2009