IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by Conrad, Dec 7, 2009.

  1. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    Czy da się w miarę wygodnie latać na mobilnym internecie jak np. iPlus czy Blueconnect? Poziom transmisji HSDPA
     
  2. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
  3. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    teoria teorią a praktyka praktyką. Prócz wystarczającego download/upload są jeszcze pingi. I właśnie tu może być pies pogrzebany.
     
  4. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    Maksymalne pingi są określone dla transmisji bezporzewodowych, ale odnoszą się tylko do odcinka użytkownik-stacja bazowa.

    W tej chwili nie pamiętam ile to jest dla hsdpa, ale oczywiście ping do serwera ilka będzie większy, 100ms mi śmiga po głowie ale nie ręczę za to ;)

    Dlatego też napisałem, że w praktyce tylko ktoś, kto tego używa będzie ci mógł powiedzieć co i jak i że pewnie już to wiesz ;)
    Jest jeszcze możliwość, że będziesz miał inne wyniki, niż ktoś korzystający z tego samego rozwiązania w innej części Polski, tak jak i neostrada daje różne pingi z różnych lokalizacji.
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    Grałem trochę w UK, korzystając z łącza HDSPA... powiem tak... dopóki zasięg sieci był dobry, to dobry był też connect, potem przeprowadziłem się na zadupie (poza miasto) i connect leżał i kwiczał (co prawda zasięg sieci 3G jeszcze jakiś był, to net był zupełnie do niczego).
    Im gorszy zasięg, tym mniej stabilny connect i nagłe skoki.

    Najlepszym wyjściem byłoby, IMHO, pożyczyć modem z kartą od kogoś, kto już takowe posiada i przetestować.
     
  6. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    I chyba tak zrobię. Choć akurat dostęp mam tylko do iplusa a on ma marne limity w określonym abo. Orange ma wieksze.
     
  7. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    nie bierz playa, nie bierz playa... przechodzę z tym gónwm prawdziwy koszmar.
     
  8. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: IŁ-2 na iPlusie lub innym mobilnym necie

    Play w miejscu gdzie jestem nie ma zasięgu na HDSPA więc z założenia odpada. iPlus chodzi podobno nieźle. Ale Orange ma większe limity.