Kordynaty dla FAU:-)

Discussion in 'Warbirds Polish' started by piotrk (TOPGUN), Feb 17, 2005.

  1. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Cześć
    Ostatnio bawiłem się troszkę V1ynkami i przedstawiam wyniki mojej zabawy:

    FIELD | AZYMUT | Z KĄD | DISTANCE
    f8 31-33 f6 25310
    f18 151-152 f16 27020
    f9 99-100 f6 39044 (niszczy aż 4 cele;)
    f19 67-68 f6 36XXX -dokladnie nie pamietam ale chyba 36180


    Zachęcam też innych do publikacji kordynatów dzięki takiej bazie będzie można szybko poprzejmować wrogie fieldy, na start idą hvys, potem FAU i za tym Li2 -zupełnie jak blitzkierg;)
     
  2. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Moj sposob na trafianie V1 (uwaga dziala na tylko monitorach 15" :D). Potrzebujemy linijki i katomierza. Wlaczamy mape klawiszem F1, i ustawiamy najwieksze oddalenie. Teraz przykladamy linijke w nastepujacy sposob - od lewego dolnego rogu fielda, z ktorego strzelamy do lewego dolnego rogu fielda docelowego. Chodzi o ten prostokacik z numerkiem. Zalozmy, ze odmierzylismy 30mm, teraz nalezy odjac 10-12%, czyli dostaniemy okolo 27000 metrow. Teraz katomierzem odmierzamy kat, w sposob identyczny jak przy odleglosci, od dolnego lewego rogu. Teraz czas na odpalenie i poprawki. Zazwyczaj field toleruje 3 katy. Srodkowy, wymierzony idealnie w srodek pasa (dla small) lub srodek fielda (middle i big). Teraz katy -1 oraz +1 dadza poprawki na inne obiekty (hgr side, rdr side - middle, big) oraz (zazwyczaj) poczatek i koniec pasa. Koncowe odleglosci i katy warto zapisywac.
     
  3. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Kurde- miałem kiedyś kompletne koordynaty dla Medrl2- wszystkie fieldy w tabelce excell-a... można było z Kairu do Berlina posłać FAU i trafiała :D Jak znajdę, to wrzucę na FTP i podam adres członkom SQ :)
     
  4. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Na starym forum 303, byl pokaznej wielkosci watek z koordynatami dla poszczegolnych F. Walczymy, ;) aby archiwum tego forum bylo znowu dostepne.

    Malo tego. Tam nawet byl link do pliku w ktorym byly opisane azymuty pod jakimi nalezy odpalac FAU z kazdego lotniska, niestety bez odleglosci, ale przepis na to podal wyzej LAXTSC
     
  5. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    LMAO!

    to zes mnei rozwalil lax :D

    jezeli chcesz w dosc prosty sposob obliczyc odleglosci miedzy lotniskami polecam komende .pos w twr zmieniajac lotniska
    uzyskasz koordynaty w trzech osiach w ichnich jednostkach; potem wystarczy juz tylko pitagoras i konwersja jednostek ;) no i funkje tryg na azymuty
     
  6. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Niby mozna, ja wolalem prostsza metode. Coz, dzieki za podpowiedz :D
     
  7. geobrt

    geobrt Well-Known Member

    Joined:
    Nov 23, 2004
    Messages:
    135
    Location:
    Gdynia/Longyearbyen
    "potem wystarczy juz tylko pitagoras i konwersja jednostek no i funkje tryg na azymuty"
    Hmmm, a kto jeszcze pamieta co bylo w liceum na metematyce? ( za duzo :@drunk: )
    Bo ja nie.
    Metoda z linijka bardziej do mnie przemawia
     
  8. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
  9. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    LMAO to sposobu na commandosa nikt nie zna? ;-)

    W mapkach MaxOverlays są kąty wszystkich lotnisk i kombinacji bodajrze dla AWT i jeszcze ktorejs :)
     
  10. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    to raczej klasa 7 podstawowki, wg starego systemu nauczania, bo cholera wie jak to teraz wyglada
    a teoria? a2+b2=c2, tg alfa = a/b :D :p
    najprostszy program, czy nawet excel uruchomic i majac spisane pos masz dokladne dane, i to na kazdym monitorze ;)
     
  11. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Masz calkowita racje Spuint. Jednak jest to dzialanie czasochlonne, zwlaszcza ze trzeba obliczenia prowadzic na TA, na Offline chyba komenda nie dziala. Zas metode "linijki" stosuje z powodzeniem w warunkach bojowych ;) Wyliczenie zajmuje mi okolo 30-60 sekund, w polowie przypadkow trafiam w fielda za peirwszym razem.

    Pytanie na marginesie, czy jesli mam wlaczone logowanie radia (aktualnie mam wylaczone) to czy wpisanie .pos zapisze mi wyniki do pliku ? Kusi mnie ostatnio pobawienie sie Delphi (raczej przypomnienie). Moglbym napisac programik, dzieki ktoremu mozna by wyliczyc odleglosci i katy. A dane moglbym latwo wklejac z zapisanych logow, po czym program na biezaco by zapisywal przerobione dane do pliku txt :) Ale to na wypadek jakbym sie troszke nudzil ;)
     
  12. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    Sadze, iz biorac pod uwage odleglosci pomiedzy konkretnymi lotniskami, nachylenie stoku , a takze przyspieszenie czastki w srodowisku silnie inercajlnym , mozna by z sukcesem wyznaczyc calkowita odleglosc jaka ma do pokonania cialo poczatkowo wprawione w ruch , sila w prost proporcjonalnie rowna odrzutowi oparow wylotowych, natomiast kierunek a takze kat natarcia danego ciala mozna otrzymac stosujac dosc powszechny do granic absurdu, lapidarny wzor rozniczkowania calki podwojnej z elementem dysproporcji sinusoidalnej , ogolnie rzecz biorac NI CHUJ KUMAM FIZYKI ! :)
     
  13. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Chodzi o to, że jak odpowiednie mocno kopniesz kogos w dupsko i w odpowiednim kierunku. To typek spadnie w cel :fly2:
     
  14. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    lol vojtas :)

    lax - wszystko co masz w chatbufferze zapisuje sie do pliku, pos rowniez
    do tego spisuja sie score'y, msg of the day'e etc ;)
    gdzies mialem napisany progs ktoremu wystarczalo podac pos i ladnie wszystko pokazywal
    polecial z ktoras ze starych wersji launchera, ale nie wiem - moze gdzies na jakims cd-backupie sie zachowal, poszukam
     
  15. geobrt

    geobrt Well-Known Member

    Joined:
    Nov 23, 2004
    Messages:
    135
    Location:
    Gdynia/Longyearbyen
    @spuint: ja excela musze sie uczyc na nowo za kazdym uruchomieniem:) Jakos nigdy nie pamietam co jest co i w ogole. Z linijka nie mam tych problemow:)
    @vojtas: fizyka nie jest trudna sama w sobie. Trudna jest matma. Rzeczy proste robia sie zawsze skomplikowane jak tylko ktos probuje uzyc matematyki. ( np meteorologia. To akurat znam z doswiadczenia )
    Niemniej wywod z fizyki teoretycznej pierwszoklasny:)