manewry obronne

Discussion in '302nd - Post-mission Analysys Room' started by arttii, Jun 28, 2005.

  1. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Dogrzebali, dogrzebali, tyle ze jak ja wieje na takich wysokosciach jak arti, to juz naprawde nie zyje. Fajne te nozyce, sam wykonalem je kilka razy, ale split s wydaje mi sie skuteczniejsze do nawiewania. Ostatnio latam jedynie foka, cudowna maszyna rolle ma takie ze hej, i to oglupia wiekszosc adwersarzy. Na sprytniejszych niestety nie mam manewru oprocz nosa w dol i gazu do dechy.
     
  2. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    na takich wysokosciach na jakich arti nozycuje split S jest raczej manewrem niewskazanym :p
     
  3. robekk

    robekk Well-Known Member

    Joined:
    Mar 2, 2004
    Messages:
    289
    Location:
    Kraków/Jaworzno
    Odgrzebuję temat. Zastanawialiśmy się z Marcinem kiedy należy zacząć nożyce lecąc foką. Poszukałem i znalazłem ten temat ale umarł dawno. Podobał mi się ostatnio opis HO w wersji steca. Może można by zrobić jakiś wirtualny kurs manewrów obronnych. Może takie diagramy jak zrobił stec może jakieś nowe traki - myślę że by się przydało nowym pilotom (zauważcie że nie napisałem młodym :) też bym się pouczył). Na początek zacząłem szukać i czytać w necie o manewrach obronnych. Znalazłem taką stronę (niestety opisową bez diagramów ale i tak ciekawa) może zresztą ją znacie. Manewry Nie wiem tylko czy da sie te manewry zrobić w WB.
     
  4. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    nie umiem :dunno: rysować przestrzenie to tylko próba;)
    [​IMG]
    to widok z boku
    [​IMG]
    widok z tyłu




    czerwony to foka a niebieski to spit
    Manewr zaczynasz wykonywać przy dość dużej prędkości w momencie kiedy spit atakuje z przewaga wysokości uległość zaczęcia manewru D5-6

    im szybciej zaczniesz robić manewr tym łatwiej potem trafić w cona ponieważ zrównasz sie z jego energiom
    ale nie polecam ponieważ łatwiej mu będzie odmierzyć poprawkę podczas pierwszej fazy twojego manewru jak nie trafi to fajnie ale trzeba mieć fuksa:)

    zalecam d4-d5 jesteśmy nie do trafienia przy prawidłowo wykonanym manewrze
    con po1 jest zaskoczony po 2 jego energia nie pozwala mu na poprawkę

    po udanym manewrze są 2 opcje
    1 con zdezorientowany zwalnia:) i daje sie zabić
    2 con spanikowany ucieka ile wlezie w tej sytuacji mamy parę sekund na oddanie celnego strzału
    trak z manewru potem:)

    jeżeli chodzi o trening manewru wystarczy mnie tylko poprosić:)
    acha manewr możliwy tylko za pomocą joystika z rudderem
     
    Last edited: Nov 23, 2007