Oceńcie ...

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by laxtsc, Nov 5, 2005.

  1. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Oceńcie ...

    Robie stronke na zajecia, wybor padl na tematyke Warbirdsowa (hłehłehłe :))
    Poradzcie czy moze cos poprawic, chodzi mi glownie o wizualna strone. Grafiki poza tlem i kilkoma guzikami z darmowych bajerow dla webmasterow, to robilem sam, np. logo i animowana linia z samolocikami (smiac mi sie chce jak to ogladam :D), ktora i tak jest do poprawki, bo jest nieprzezroczysta ;).

    http://www.basasael.ovh.org

    Poza tym przydalo by mi sie przetestowac licznik, czy dobrze zlicza, bo mialem z nim pare problemow ;)
     
    Last edited: Nov 5, 2005
  2. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Oceńcie ...

    Dokąd to ma trafić? Komu będziesz pokazywał? Bo jeśli miałbym być szczery. To kolesie w gimnazjum robią lepsze ;) Jeśli chodzi o zawartość to spoko, ale mógłbyś trochę grafikę poprawić.

    Autor nie chciał nikogo obrażać, wyraził tylko swoje poglądy.
     
  3. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: Oceńcie ...

    Nie wiem czemu ale nie "zalaczyles" informacji o kodowaniu strony ;] musze recznie wybierac bo inaczej mi sie kaszani :]
    W zrodle nie widze nigdzie "iso-8859-2" ;]

    EDIT: jedna strona w iso, druga w windows ;p
    EDIT2: nie wiem, jak wejde z nikad to musze przelaczyc na iso, jak wejde z podstrony to dziala zarowno iso jak i windows :]
     
    Last edited: Nov 5, 2005
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Oceńcie ...

    ych, no taki troche odpustowy wyglad ;)

    Te migajace ikonki i klasyczne chmurki jako tlo... Plaskie przyciski w menu ze zwyklym courierem, zadnej konkretnej koncepcji na wyglad strony. I te banerki na dole - "Korzystalem z darmowych stron z przykladami i teraz mam takie smieci"

    slabo nieco, panie kolego :rolleyes:
     
    Last edited: Nov 5, 2005
  5. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    Re: Oceńcie ...

    jak na poczatkujacego to moze byc ;) sam gorsze robilem na poczatku i bez ramek, jednak stawial bym na grafike bo troszke kuleje i zalatuje tandeta ;) Co do grafiki, wystarczy macromedia fireworks lub photoshop i juz mozesz calkiem fajne butony zrobic. Sam wlasnie uzywam tych dwu programow glownie. no i logo moglo by byc mniejsze (chodzi o "height");)
     
    Last edited: Nov 5, 2005
  6. kryzyf

    kryzyf Well-Known Member

    Joined:
    May 16, 2005
    Messages:
    82
    Location:
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Re: Oce?cie ...

    1. Hmm.. nie chce sie wym?drza? ale czas animowanych gif?w definitywnie przemin?? kilka lat temu ;P
    2. Czcionka fe :p
    3. Kodowanie !!!!!
    4. Patrz pkt 1 ;)
    5. Na wszelki wypadek patrz pkt 1. raz jeszcze ;)

    Z gory przepraszam za to stwierdzenie ale stronka mi sie nie podoba ;P Chcia?e? szczere opinie to masz ;P

    Pozdrawiam serdecznie
     
  7. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: Oceńcie ...

    hm w Netscapie to sie prawie nic na tej stronie nie laduje - zero obrazkow ;)
    poza tym to juz chyba nie mam cie czym dobic ;) wszystko juz napisali ;)

    no dobra - dodam jeszcze ze stronka wyglada jak z poczatkow internetu, przynajmniej tak mi sie pomyslalo :)
     
  8. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: Oceńcie ...

    A czego sie spodziewac po pisaniu w Notatniku ;) Poza tym to nie jest finalna wersja strony, ledwie poczatek. Korzystalem z naprawde prostych programow, np. Neopaint sharewarowy do grafiki :D Zdawalo mi sie, ze wyglad nie byl taki zly. Wczytalem kilka stron html'owych i niektore wypadaly gorzej. A tak wogole to zastosowalem mnostwo rzeczy, ktorych jeszcze nie bylo na zajeciach (a jeszcze porownujac do laborek to normalnie 100 lat przed murzynami :)) O PHP nie wspomne, bo to na odlegla przyszlosc jak narazie.

    Moze i goscie z gimnazjum lepsze robia, moze lepsze narzedzia mieli. Narazie nie mam sprzetu by odpalic zaawansowane kombajny graficzne typu Photoshop. Buttony robilem na zasadzie : jak wyglada jak guzik to to bedzie guzik :) Logo to bylo 10 minut klikania, wiecej mi zajelo znalezienie grafik samolotow :) Dobra, tyle biadolenia, trzeba by polatac :)

    Dodam jeszcze, ze uzdolnien w grafice nie mam. Grafe robilem na szybko, byle by bylo cos wiecej niz puste kolorowe kwadraty :)
     
    Last edited: Nov 5, 2005
  9. kryzyf

    kryzyf Well-Known Member

    Joined:
    May 16, 2005
    Messages:
    82
    Location:
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Re: Oce?cie ...

    hue hue... to ?esmy go pojechali... :->>>
    ;)))
     
  10. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Oceńcie ...

    To ja jeszcze dodam od siebie, ze wszystkie moje strony robilem w notatniku, lub co najwyzej w jakims edytorze tekstu z podswietlaniem skladni ;)
     
  11. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Oceńcie ...

    no to pokazuj te strony :)
     
  12. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Oceńcie ...

    Nie jest źle jak na początki lax! Moje były hmm ... makabryczne :) Gdybym coś polecił to:

    - Dreamweaver + Fireworks to świetna kombinacja do tworzenia fajnych stron bez wielkiego talentu i zmysłu plastycznego.

    - Olej raz na zawsze wszelkie animowane gify, które są tylko same dla siebie

    - nie tykasz się frames i niech tak pozostanie! Ramkom mówimy precz!

    - zastosuj style .css (super łatwa obsługa w nowym dreamweaver'rze)

    - zadbaj o zgodność z Netscape !

    - trochę się żre tło z tekstem. Na tło lepiej wybierać sam kolorek w HTML code. A jeżeli już grafikę to jednolitą i stonowaną.

    Nie jest źle!
     
  13. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Oceńcie ...

    aktualnie chyba tylko jedna moja stronka stoi i dziala (z reszta na serku Oldwina) ;)
    strona polskiego DID'a do Sturmovika - www.did.neto.pl
     
  14. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: Oceńcie ...

    Co do ramek to znajomy, ktory pracuje w firmie zajmujacej sie tworzeniem witryn, poradzil mi, ze obecnie ramki sa juz na wymarciu. Z punktu widzenia internauty rozumiem to, trafialem na strony gdzie byly po 3 ramki i latwo sie rozjezdzaly. Choc nie powiem, jesli ramka jest zastosowana na tyle by nawigacja nie sprawiala klopotow to jeszcze ujdzie :)

    A co do stronki to kiedys tam zmienie. Chodzilo glownie o pokazanie nauczycielowi, ze umiem jakies tam bajery zastosowac. Na style, ramki, czy PHP przyjdzie jeszcze czas ;)
     
  15. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: Oceńcie ...

    lax dobrze Ci idzie :)
    Załatw sobie program do podswietlania składni i manuala do css.

    Nie ucz sie htmla tylko odrazu xhtml. Różnice niewielkie, a dobre nawyki wpoisz sobie odrazu.

    Niezbędne jest umieszczenie kodowania.

    Walidator kodu(narazie sie wywala całkiem :p)
    http://validator.w3.org

    Jeśli chcesz się uczyć htmla na poważnie to testuj na kilku przeglądarkach stronę (IE i FireFox to minimum). A sporo dobrych efektów da się uzyskać za pomocą css, zamiast javascriptu :)
     
  16. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Oceńcie ...

    i opera...

    poza tym - PODSTAWOWY BLAD WINDZIARZA!!!!! BACKSLASH ZAMIAST SLASH-A!!!!!
    odnosniki do jakichkolwiek grafi podawaj zawsze tak "img src = ../sciezka/do/obrazka.jpg" a nie tak "img src =..\sciezka\do\obrazka.jpg"

    stosowanie notepada nie zwalnia od pisania poprawnie kodu..:p
    i lepiej uzyj tego edytora [crimson - http://www.crimsoneditor.com/ ] jesli chcesz pisac tylko w trybie tekstowym.. kolorowanie skladni bardzo pomaga..:D

    uzywanie dreamweavera i flasha odradzam.. strasznie drogie i brak licencji na zastosowania edukacyjne, a projekty utworzone w wersjach trial nie moga byc wykorzystywane do celow komercyjnych...

    do powazniejszych zabaw z html-em i xhtml-em polecam edhtml-a [ http://binboy.sphere.pl/index.php?show=download&p2=968 ] - duza krowa o zajebistych funkcjach i mozliwosciach..:D

    do sprawdzania zas stronki w warunkach domowych polecam krasnala [ http://www.krasnal.tk/ ] - serwer www apache, serwer sql mysql, obsluga PHP i to wszystkow srodowisku windows..:D

    dla linuksa zas...
    za malo miejsca zeby wymienic..:D
    samych edytorow jest kilka.. dziesiat??
    :D
     
  17. laxtsc

    laxtsc Well-Known Member

    Joined:
    Oct 15, 2004
    Messages:
    875
    Location:
    Poland
    Re: Oceńcie ...

    Dzieki za porady od doswiadczonych internautow :) Jak wczesniej wpoje sobie brutalne zasady to na przyszlosc latwiej bedzie ;)