Ostrzelali nam bazę...

Discussion in 'Warbirds Polish' started by Holmes, Aug 10, 2006.

  1. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Ostrzelali nam bazę...

    Izrael właśnie rozpieprzył kawałek polskiej bazy w Tybnin ale nie mogę znaleźć żadnych szczegółowych informacji. Ktoś, coś gdzieś przeczytał może?:dunno:
     
  2. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    strach napisac komentarz by nie byc oskarzonym o..... ciiii
     
  3. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    No parodia normalnie! Jedyne wzmianki były w BBC News! Poszła w cholerę kaplica, kawałek stołówki i budynku sztabowego z powodu "przypadkowego ostrzału".
     
  4. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    jak pisalem wyzej... kaplice trafili, niezla celnosc??!!! Kiedys topili USS Liberty zabili okolo 100 amerykanskich marynarzy tez przypadkowo
     
  5. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    No fakt. Zbieżność z Liberty trafna. Dobrze, że tym razem nikogo nie zabili "przez przypadek" :(:(

    Tu losy USS Liberty, jeżeli ktoś nigdy nie słyszał: http://www.patriota.pl/?dzial=historia&nr=44
     
  6. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    tzn mowicie ze w zadnych wiadomosciach o tym nie wspomnieli? (nie ogladalem dzis)
    no az nie moge uwierzyc...
     
  7. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    W necie znalazlem tylko dwie informacje

    http://ww6.tvp.pl/124,20060810380373.strona - na samym dole


    http://hotnews.pl/artswiat-1005.html - i tu , jakas niezalezna grupa

    Wojsko izraelskie zbombardowało miejsce stacjonowania polskich żołnierzy w miejscowości Tibnin w Libanie. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie ucierpiał w wyniku ataku - przekazano w specjalnym komunikacie wojskowym.

    Zniszczona została stołówka, kaplica i część budynku gospodarczego. Przeprowadzony atak nie był przypadkowy,

    albowiem o miejscu stacjonowania polskich żołnierzy w Libanie wojsko izraelskie było wiele razy informowane. - i co ? w dupie nas mieli
    , zobaczcie na date , to bylo w czwartek a u nas jak makiem zasial !:director:
     
    Last edited: Aug 13, 2006
  8. peenek

    peenek Well-Known Member

    Joined:
    Jul 1, 2006
    Messages:
    46
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    jak to na wojnie ... 'bywa'
    ale przytaczanie nacjonalistycznie zabarwionej strony (jak dla mnie z domieszką antysemityzmu) jest dyskusyjne ;p
     
  9. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    jesli nawet cos jest napisane na "nacjonalistycznej" stronie nie znaczy ze to nie jest prawda. Tu strona zalozona przez tych co przezyli atak na USS Liberty
    http://www.ussliberty.org/
     
  10. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Ostrzelali nam bazę...

    Tylko, że jak tak się na wojnie zdarza, gdy uczestniczą inne strony to jest głośno. A w tym przypadku nie było żadnego newsa w polskich mediach - tylko w BBC i na French News. To nawet nie jest śmieszne.

    A jeszcze śmieszniejszy jest ten cały cyrk zwany "antysemityzmem". Ja go widzę tak, jak "antykowalskizm". Załóżmy, że koło mnie, na jednej ulicy mieszka sobie sąsiad - Kowalski. Ani go lubię, ani nie lubię. On mi nie wadzi, ani ja jemu. Kiedy któregoś dnia wracam do domu, to Kowalski woła mi zza płotu: "ty to mnie nie lubisz!". Myślę sobie, ma kiepski dzień i go ignoruję.

    Ale następnym razem sytuacja się powtarza. Idę sobie, a on do mnie: "ty to mnie nienawidzisz! Gdybym nie pilnował, to byś mi ogródek zniszczył!". Teraz myślę sobie, że facet ma jakiś poważniejszy problem ale niech sobie gada - co mi tam.

    Kolejny dzień i tym razem Kowalski krzyczy: "ja cię przejrzałem na wylot. Ty mnie chcesz podstępnie zabić! Chesz okraść mój dom!". Wtedy nie wytrzymuję i delikatnie mu mówię, żeby się łaskawie odpieprzył i zostawił mnie w spokoju. Następnego dnia będę mógł przeczytać w gazecie, że jestem "ksenofobem, który antykowalszczyzm wyssał z mlekiem matki". Tak samo jest z "anysemityzmem". Nakręcają go sami "poszkodowani". Żałosne przedstawienie.
     
  11. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Ostrzelali nam bazę...


    podobnie to widzę i niestety bardzo mi się to niepodoba
     
  12. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan