OT: dorwalem sie do cyfraka

Discussion in 'Warbirds Polish' started by --stec, Feb 20, 2005.

  1. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Jak w tytule, w zwiazku z czym popstykalem foty paru niedobitkom z kolekcji popelnionych na przestrzeni paru latek modeli. Od razu zastrzegam ze zaden wyczyn, dzialalnosc wylacznie rekreacyjna i baaardzo daleka od doskonalosci, ale co tam, pochwalic sie moge ;).
    http://stec001.webpark.pl/
     
  2. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    rekreacyjna ale znacznie lepszaod mojej :) Wiec : Jak robisz linie podzialu blach??? Jak robisz efekt zabrudzenia??? Malujesz pedzlem czy pryskasz szprejem???? No i czy zawsze malujesz warstwe jako podklad jesli tak , jaki kolor???

    ok to tyle :D
     
  3. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Wszystko jade pedzlem "z łapy", najczesciej 1 warstwa bez podkladu (testorsy, rzadziej humbrole prosto z flaszki/puszki bez rozcienczania). Linie podzialu blach probowalem robic technika "wash" ale wychodzilo wszystko tylko nie to co powinno wiec po prostu napuszczam linie ciemnoszara (albo jasnoszara w amerykancach) akwarelka (a moze to byla plakatowka?), a jak troche przeschnie, to co zostaje na krawedziach rozcieralem chamsko paluchem wzdluz linii... lol. Zabrudzenia podobnie: plakatowki, akwarelki i miekki olowek i z palucha gdzie trzeba. Tak wiec amatorszczyzna taka ze lepiej zeby Meehau tego nie przeczytal bo mnie znienawidzi. Jakos nigdy nie chcialo mi sie spedzac nad modelem wiecej niz 2-3 wieczory (chyba ze znecalem sie nad kabina, tak jak w Fuclrumie, ale efektow nie widac bo szybka ma pewnie z milimetr grubosci niestety).

    Vipe pokazuj swoje :)
     
  4. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    A skąd zdobyłeś BOĆKA?

    pozdr
     
  5. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Bocka zauwazylem ostatnio w sklepie modelarskim na polce kolo kilku podobnych zabytkow, kosztowal mnie cale 4zl :). Pomaluje go na "mojego" SP-3048, chociaz to jest stary bociek C. Jest w internecie w jakiejs firmie wysylkowej swietny model zywiczny Bocka E w 1:48 ale kosztuje chyba kolo 150zl wiec ja sobie niestety odpuszczam. Z tej samej firmy jest jeszcze juniorek i pirat bodajze, szkoda ze puchacza nie ma bo tego gada chyba bym kupil - ladne bydle jest :).
     
  6. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ok jak dorwe sie do cyfrowki to cos wrzuce :)

    a wracajac do tych linii to rozcierasz to juz na pomalowanym samolocie, czy najpierw malujesz wszystkie linie a pozniej dopiero kamuflaz...?
     
  7. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    najpierw camo, czekam az dobrze wyschnie a potem brudze. Ale jest na tym forum pare osob ktore moglyby Ci wytlumaczyc jak sie robi te efekty poprawnie i duzo ladniej :)
     
  8. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Ja szukam jakiegoś jantarka:) ale bocian wg. mnie to najlepsza maszyna ze względu na łatwy pilotaż-pozatym wiąze z nim tyle wspomnień że chyba rozejrze się po modelarskich..nóz widelec bedzie...a jeśli za 4zł to kupię ich cały pluton:)

    pozdr
     
  9. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    dot:

    masz tam pare fajnych ksiazek w tle..:)

    kiedy sie umawiamy u Piotra?

    :)
     
  10. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Hehe z tych co mam w tle raczej zadna nie jest do pozyczenia niestety ale do Piotra moge przyniesc :) A kiedy to nie wiem, niech Lolo poda jakis termin a ja sie wypowiem czy jakims cudem akurat mam wolne wtedy. A jezeli nie u Lola, to zawsze mozemy sie w wiekszym gronie w jakiejs knajpie spiknac, nawet w tygodniu. W sumie dawno juz nie bylo zadnej schadzki lotniczo-piwnej :).
    A'propos knajpy - na Mokrej jest takie wejscie pod daszkiem z dachowki, bez nazwy, tylko zlote litery "PUB". Knajpa urzadzona w swojskich (dla nas) klimatach bo zrobilismy z niej nieoficjalna meline dla pilotow z aeroklubu poznanskiego, spadochroniarzy i wszystkich innych wykolejencow. Zamowcie przy barze "niebo nad bednarami" jak juz tam bedziecie - sam wymyslilem tego drina ;) :D
     
  11. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    eeee... Dot, nie jest tak zle.
    Od poczatku roku dowiedzili mnie : Kopi, Jata, Piterk, Vipe, i jeszcze ktos.. tylko ksywy nie pomne. Czyli ... mozna.

    Zawsze milo mi jak mozna sie spotkac, wypic kawe lub herbate (sic!) i pogawedzic o tym lub owym...

    To kwestia chcenia - nie terminu......... (no commentary)

    pozdro
    Lolo

    PS
    Puby juz niestety nie dla mnie...
    ostatnio bylem w takim na Starym Rynku.. siedzialem przy barze, czekajac na kawe... a przyszlo dwoch lysych i rzekli do mnie kuturalnie: "...eeee...dziadek... posun sie..."

    No... i stwierdzilem ze chyba czas przejsc na kawiarnie.....
     
    Last edited: Mar 15, 2005
  12. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Do knajpy o ktorej mowie chodza starsi od Ciebie :)
    Szczeniaki maja jedna sale, dla pilotow (komputerowych rowniez, a co tam ;)) jest druga. W tygodniu prawie nie ma tam ludzi wiec ja ze swojej strony zapraszam,