Padła płyta główna

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by robekk, Dec 16, 2007.

  1. robekk

    robekk Well-Known Member

    Joined:
    Mar 2, 2004
    Messages:
    289
    Location:
    Kraków/Jaworzno
    Padła płyta główna

    Jak w temacie i nie wiem jak szybko będę miał sprawny komputer (mam nadzieję że jak najszybciej) więc na razie mnie i Marcina niestety na arenie nie będzie.
     
  2. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    Re: Padła płyta główna

    :) kondolencje z powodu płyty i z niecierpliwością czekamy na powrót :)
     
  3. robekk

    robekk Well-Known Member

    Joined:
    Mar 2, 2004
    Messages:
    289
    Location:
    Kraków/Jaworzno
    Re: Padła płyta główna

    Witamy ponownie. Zakupiłem nowy stary sprzęt (czyli demobil) i znowu możemy latać (Sempron 2800+, płyta główna, 1 G RAM, Radeon 9800, zasilacz 400 - za wszystko 500 PLN - ciekawe czy przepłaciłem?) Po instalce ruszyły gry na które dotychczas nie mogliśmy sobie pozwolić. Poszedł np. Ił-2 Szturmowik - pierwsza wersja - bosze trzeba w nim nauczyć się latać od nowa. Wszystko się trzęsie, pierwszy start katastrofa drugi i trzeci zresztą też po kolejnym climb na alt 3 dni. W 109 celownik nie jest w centrum jakiś przesunięty na bok i nie widać krzyża (może tylko ja tak mam albo cos nie ustawiłem - niewiem). Dolot do miejsca misji jeden zestrzał (celowanie smugami pocisków bo nie widać p... krzyża) i tak cud że to był rusek a nie nasz nie wiem po czym w powietrzu z odległości gdy con jest wielkości plusa to się poznaje. Zaraz potem sam zarobiłem pk. Do tyłu gorszy widok w 109 niż w WB Ale misja wykonana (skrzydłowy dobrze sobie radził). Potem ił, start już ok. Dolot na małym alcie, celownik o dziwo w centrum (widać krzyż). Bombienie kompletna porażka. Potem jakiś przegrzanie silnika i kiszka. Grafika rzeczywiście ok. Ostrzeganie o przeciążeniu ciekawe. Czytelność przyrządów dla mnie gorsza. Efekty strzałów rewelka. Chyba zamówię na allegro komplet nowszej wersji żeby na razie poćwiczyć offline. A WB działa o niebo lepiej. Już w wieży okazało się że mogę na widoku mapy wydawać komendy FH co poprzednio było niemożliwe, płynniej się lata i nie gubi się strzałów przy naciśnięć na spust joya (dawniej naciskałem a zdarzało się że nie strzelał - zupełnie jak zacięcie). Czyli ogólnie lepiej. To tyle wrażeń.
     
    Last edited: Dec 24, 2007
  4. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Padła płyta główna

    Ił2 Sturmowik to klasyk - do teraz się nim zachwycają puryści wieszając przy tym psy na kolejnym Ił-2FB :) Natomiast co do IŁ2FB - na Sempronie 2200 i Radeonie 9550 chodzi przyzwoicie choć nie wiem czy po ostatnich patchach nadal pozostaje to aktualne (grałem w niego gdy panował zestaw IŁ2FB+AEP+PF z jednym patchem)
     
  5. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
  6. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Re: Padła płyta główna

    Mam ostatnie wydanie iła, 1946, generalnie... Chodzi plynnie na moim high-end komputerze, ale obawiam sie ze slabsze maszyny beda mialy klopot z ostatnia wersja.

    Mietki mialy przesuniete celowniki na prawo, i jesli pamietam, to jest klawisz do zmiany pozycji pilota, end albo del, nie pamietam dokladnie.

    Ił to nie wb, trzeba pilnowac pracy silnika. A starty i ladowania to dlugo trenowac trzeba. Do tej pory nie udalo mi sie wystartowac dwusilnikowym 110, paranoja.


    E, zapomnialem. A joystick nowy juz masz?
     
    Last edited: Dec 24, 2007
  7. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Padła płyta główna

    Ił2FB? Startowałem 109, Spitem i Foczką - bez problemów. Co do lądowania już tak łatwo nie jest bo maszyna nerwowa przy ziemi - prawidłowo - i lądować trzeba się nauczyć - też prawidłowo :)

    Może jak kiedyś szarpnę się na SaitekaX52Pro to na fali entuzjazmu kupię najnowszą wersję DVD IŁka bo teraz to mi ręce opadają gdy mam się bawić kolejnymi patchami. Gdyby zresztą pojawił się normalny serwer z rpsem, 100 pilotów, własną stroną, forum i statsami...
     
    Last edited: Dec 24, 2007
  8. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: Padła płyta główna

    a muzulmanie i chrzescijanie zaczna zyc w zgodzie i pokoju ;)
     
  9. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Padła płyta główna

    ...czego sobie i innym w tym dniu zyczymy :)
     
  10. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Re: Padła płyta główna

    :)